Bilgi

14 ilde eğitime ara verildi! İşte okulların tatil edildiği iller

Türkiye genelinde dün gece yarısı itibarıyla etkisini arttıran kar yağışı birçok ilde hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle köy yollarında ulaşım aksadı. Şehir merkezlerinde ise olumsuz hava koşullarının etkisiyle kazalar meydana geldi. Valilikler ise peş peşe yaptıkları açıklamalarla okulların tatil edildiğini duyurdu. 14 ilde okullara bir günlük ara verildi.

Okullara 1 Gün Ara Verildi

Karadeniz sahil şeridi başta olmak üzere 14 il ve çok sayıda ilçede okullara bir gün ara verildi. Okullarla birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellerde bir gün idari izinli sayıldı. 14 ilin valilikleri tarafından yapılan açıklamalar ise şu şekilde:

SİNOP

 • Yoğun yağış sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı dikkat edilmesi söylenirken valilikten açıklama geldi. Açıklamada Erfelek ,Dikmen ve Gerze ilçelerinde eğitim gören öğrenciler için 1 gün boyunca eğitime ara verildiği duyuruldu.

BOLU

 • Bolu ilinin valisi Ahmet Ümit de konuyla alakalı açıklamada bulundu yapılan açıklamada havanın olumsuz şartlarından dolayı 18 ocak tüm şehirde resmi ve özel okul öncesi ilk okul, orta okul,lise ve halk eğitim merkezlerinde yüzyüze eğitime 1 gün boyunca ara verileceğini duyuran Ahmet Ümit bununla beraber hamile kamu çalışanları ve engellilere de aynı gün izinli sayılacağını açıkladı.

DÜZCE

 • Düzce ilinin Yığılca ilçesinde yoğun olarak devam eden kar yağışının ardından düzce valiliğinden gelen açıklamaya göre devam eden yoğun kar yağışından ötürü yaşanılacak olumsuz ulaşım şartlarını öngörerek 18 ocak Yığılca ilçesinde yüz yüze eğitime 1 gün ara verileceği duyuruldu.

UŞAK

 • Uşak valisi Funda Kocabıyık  sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ’18 ocak 2022 Salı günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı  il merkezli ve ilçelerimizdeki özel ve resmi okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde,özel öğretim kurslarında,muhtelif kurslarda,resmi ve özel okullarda devam etmekte olan destek ve yetiştirme kurslarında eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir’ ifadelerine yer verdi. Bununla beraber engelli, hamile ve kronik hastalığı olan memur ve kamu görevlilerine de  idari izinli sayacağını belirtti.

ADIYAMAN

 • Adıyaman valiliğinden gelen açıklamaya göre ulaşım riski ve sabah saatlerinden sonra beklenen yoğun kar yağış sebebiyle il genelinde yüzyüze eğitime ara verildiğini duyurdu.

KARABÜK

 • Karabük Valiliğnden gelen bir diğer açıklama da ise Safranbolu, Safranbolu, Eskipazar, Ovacık ve Eflani kentlerinde devam eden yoğun kar yağış sebebiyle yüzyüze eğitime ara verileceği ve bununla birlikte Yenice ilçesinde taşımalı eğitime de ara verileceğini açıkladı.

TRABZON

 • Etkili kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle yüzyüze eğitime verilen aranın uzatıldığını duyuran Trabzon ili Valiliği yaptığı açıklamada il genelinde süre gelen  yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle  Akçaabat, Düzköy, Maçka, Şalpazarı ve ilçelerinde  tüm okullarda yüzyüze eğitim ve öğretime 1 gün boyunca ara verildiğini belirtti. Bununla beraber , Ortahisar, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Köprübaşı, Sürmene, Vakfıkebir ve Yomra ilçelerinde yalnızca taşımalı eğitime ara verileceğini açıkladı. Ve engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli olacağınıda belirtti.

DENİZLİ

 • Denizli valiliğnden gelen açıklamada  yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle Denizli ilinin Acıpayam ve Çameli ilçelerinde yüzyüze eğitime 1 gün ara verileceğini duyurdu. Eğitim ve öğretime uzaktan devam edileceğini belirten Denizli ili valiliği , engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bugün izinli sayılacağını ekledi.

ORDU

 • Ordu valiliğinden gelen son açıklamaya göre yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından ötürü Ordu’nun Akkuş ilçesi için 18 ocak Salı günü yüzyüze eğitim ve öğretime 1 gün ara verileceğini duyurdu.

RİZE

 • Hava şartlarının olumsuz etkilerini önlemek ve kötü ulaşım ihtimallerine engel olabilmek amacıyla “Fındıklı, Ardeşen, Çamlıhemşin, Hemşin, Çayeli, Güneysu, İkizdere ilçeleri için eğitim ve öğretime ara verilmesini dile getiren Rize Valisi Kemal Çeber yaptığı açıklamada Pazar, Derepazarı, İyidere, Kalkandere ilçeleri için eğitim-öğretiminin devamına karar verildiğinide ekledi. Bununla birlikte hamile ve engelli kamu personelinin idari izinli sayılacağınıda belirtti.

KASTAMONU

 • Kastamonu ‘nun Devrekani ilçesi Kaymakamlığından gelen açıklamaya göre  Küre ilçesinde iki okul hariç ve Bozkurt ilçesinde taşımalı eğitime bir gün ara verildiğini belirtti. Küre Kaymakamlığı yapılan açıklamada ise YİBO ve Çaybükü Yayla İlkokulu hariç ilçedeki diğer okullarda eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

KARABÜK

 • Karabük’ün Eflani ve Ovacık ilçelerinde eğitime bir günlüğüne ara verildi.

GİRESUN

 • Karadeniz sahil şeridinde yer alan bir diğer il Giresun’da da eğitime bir gün ara verildi. Valilik’ten gelen açıklamada merkez dahil olmak üzere Çanakçı, Dereli, Espiye, Güce, Keşap ve Yağlıdere’de okulların bir günlüğüne tatil edildiği bildirildi.

ARTVİN

 • Artvin Valiliği Ardanuç, Borçka, Murgul ve Şavşat eğitime 19 ocak’a kadar ara verildiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.