Ekonomi

2022 Ucuz Et Nerede Satılıyor? Ucuz Et Satışı Yapan Marketler Hangileri?

Hayat pahalılığının arttığı Türkiye’de kırmızı ve beyaz et fiyatları da uçuşa geçti. Ramazan Ayı’nın gelmesiyle birlikte sofralarda bulunması beklenen et fiyatlarının yükselmesi vatandaşların tepkisine sebep oldu. Geçtiğimiz hafta zamlanan kırmızı ve beyaz et fiyatlarıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Tarım  ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, kırmızı ve beyaz et ürünlerine Ramazan Ayı süresince yüzde 20 oranında indirim uygulanacağını açıkladı.

Ucuz Et Nerede Satılıyor?

Kirişçi, katıldığı bir canlı yayında Ramazan Ayı boyunca kırmızı ve beyaz et fiyatlarına yüzde 20 oranında indirim uygulanacağını duyurdu. Kirişçi’nin açıklamalarının ardından vatandaşlar uygun et satışının hangi kuruluşlarda yapılacağını merak etmeye başladı.

Ucuz Et Satışı Yapan Marketler Hangileri?

Kirişçi tarafından yapılan duyuruda Et ve Süt Kurumu’na bağlı satış noktalarıyla birlikte Tarım Kredi ve Kooperatif Marketler’de et ürünlerinin piyasanın çok daha altında satışa sunulacağı belirtildi. Uygulama Kurban Bayramı’nda da devam ettirilecek.

Ucuz Etin Kilosu Ne Kadar Olacak?

Et ve Süt Kurumu ve Tarım, Kredi ve Kooperatif Marketleri’nde satışa çıkarılacak ucuz etin kilogram fiyatı da merak ediliyor. Piyasada 110 liranın üzerinde bulunan kırmızı etin kilogram fiyatı Kirişçi’nin açıkladığı satış noktalarında 92 liraya satışa çıkarılacak.

Kirişçi’nin müjdelediği indirimler kuşbaşı etin yanı sıra kıyma, pirzola, bonfile, tavuk ürünleri, döner, sucuk, salam ve sosis, sakatat ürünlerinde de geçerli kılınacak. Et ve Süt Kurumu’na bağlı kuruluşlarla birlikte Tarım, Kredi ve Kooperatif Marketleri’nde geçerli olacak yüzde 20 indirimli fiyat tarifesi şu şekilde:

et fiyatlari
2022 ucuz et nerede satılıyor? ucuz et satışı yapan marketler hangileri? 4
ucuz et kilogram fiyati
2022 ucuz et nerede satılıyor? ucuz et satışı yapan marketler hangileri? 5

En ucuz ayçiçek yağı hangi markette? – 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.