EkonomiKampanyalar

Otomobil arayanlara: 50 bin TL altına satılan en iyi otomobiller!

Türk lirasının yaşadığı değer kaybı en çok teknoloji ve otomobil sektörlerini etkiledi. Sıfır otomobillerin fiyatları 220 bin liraya kadar yükseldi. Otomobil üreticileri dış ülkelerde uygun fiyata satışa sundukları otomobilleri Türkiye pazarına getirmeye başladı.

Sıfır otomobillerdeki fiyat artışı ikinci otomobil piyasasını da etkiledi. Piyasadaki hareketlilik sebebiyle 30 yıllık araçların dahi fiyatları 25 bin liranın üzerine tırmandı. Araç sahibi olmak isteyenler ise piyasadaki hareketlilik sebebiyle bekleme kararı aldı.

50 Bin Liranın Altındaki Otomobiller

Ancak günümüzde otomobil sahibi olmak bir lüks değil, ihtiyaç haline geldi. Yapılan zamlara karşın otomobil arayanlar için piyasada bulunan 50 bin liranın altındaki araçları listeledik. Gelin birlikte inceleyelim.

Renault R9 1.4 Spring

  • Renault’un 1994 yılında üretime aldığı araç oldukça yaşlı. Ancak otomobilin motoru oldukça güçlü. Yaşıtlarına kıyasla çok daha hızlı ve dayanıklı olan aracın piyasadaki ortalama fiyat aralığı 35 lira ile 40 bin lira arasında değişiyor.
batch 50bin tl alti otomobiler2
Renault R9 1.4 Spring

Proton 415 GLSi

  • Malezya menşeili Proton markasının 1999 yılında üretime aldığı 410 GLSi modeli piyasaya sunulduğu ilk yıllarda satış rekoru kırdı. Aracın şık tasarımı dikkatleri üzerine çekiyor. Güncel piyasada otomobilin fiyat aralığı 40 bin lira ile 45 bin lira arasında yer alıyor.
batch 50bin tl alti otomobiler 1
oton 415 GLSi

Lada Vega 1.5

  • Lada markasının 23 yaşındaki aracı 35 bin lira ile 40 bin lira fiyat aralığında bulunuyor. 1999 yılında üretime alınan araca ikinci el otomobil piyasasında dahi talep görüyor.
lada vega 1 5
Lada Vega 1.5

Tofaş Doğan L

  • Tofaş markası ülkemizde oldukça popüler hale geldi. Aracın üretimi durdurulsa da ikinci el otomobil piyasasında her yıl binlerce satış gerçekleşiyor. 1987 yılında üretime alınan Doğan modeli ise Tofaş markasının en bilinen aracı. Aracın güncel piyasadaki etiket fiyatı 20 bin lira ile 30 bin lira arasında bulunuyor.
tofas dogan l fiyat
Tofaş Doğan L

Fiat Uno 70 S

  • İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın bir zamanların popüler serisi Uno modeli günümüzde de ikinci el piyasaların en çok tercih edilen araçları listesinde yer alıyor. Aracın 1997 yılında üretime aldığı 70s modelinin güncel fiyat aralığı 40 bin lira ile 45 bin lira arasında yer alıyor.
batch 5 xifg.jpg
Fiat Uno 70 S

Ford Orion 1.6 CL

  • Ford’un Orion modeli de 50 bin lira arasında bulunan araçlar listesinde yer alıyor. 1990 model aracın etiket fiyatı 45 bin lira ile 50 bin lira arasında değişkenlik gösteriyor.
ford orion fiyat
Ford Orion 1.6 CL

Listelenen araçların üretim yılları genellikle 1990 ile 2000 yılları aralığındadır. Bu sebeple listedeki araçları satın almak isteyenler piyasayı incelemelidir. Piyasada kötü niyetli çok sayıda satıcı bulunmaktadır. Araç satın alırken bu güvensiz ortamı göz önünde bulundurarak oldukça dikkatli davranmanızı öneriyoruz.

Araç Şarj İstasyonu Kurana Devlet Desteği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.