EkonomiBilgi

60 bin liralık elektrikli otomobil aldı, aldığına pişman oldu! İşte elektrikli otomobillerin olumsuz yanları

Akaryakıt fiyatlarının her geçen gün yükselmesiyle birlikte elektrikli otomobillere gösterilen ilgi artış gösterdi. Şehir içi kullanımına uygun olarak üretilen elektrikli otomobillerin etiket fiyatları da oldukça makul seviyede. Öyle ki Yuki Hector marka elektrikli otomobil alan bir vatandaşın Youtube hesabında yayınladığı video gündeme taşındı. 60 bin liralık otomobili satın alan vatandaş elektrikli otomobillerin olumlu ve olumsuz yanlarını gözler önüne serdi.

Hızı Maksimum 35 KM/s

Yuki Hector marka elektrikli otomobil satın alan vatandaş otomobilin anlatıldığı ölçüde yetkin olmadığını açığa kavuşturdu. Aracın tanıtım videolarında 50 km/s hıza ulaştığını belirten vatandaş, gerçeğin böyle olmadığını ve otomobilin maksimum 35 km/s hıza ulaştığını belirtti.

Ayrıca otomobilin motor gücüne de değinen vatandaş, rampada hafif ağırlıkta dahi aracın hareket edemediğini ve bu sebeple kullanışsız olduğunu aktardı.

batch yuki fiyati
YUKİ Fiyatı

Donanımı Sıkıntılı

Aracın klima aksanında, silecek kısmında ve gösterge panelinde sıkıntılar olduğunu belirten vatandaş, donanımındaki sıkıntılardan ötürü aracın kullanılamaz hale geldiğini, 60 bin liralık etiket fiyatını vererek bir elektrikli otomobilden ziyade ‘hurda yığını’ aldığını söyledi.

batch yuki fiyat listesi
Yuki Fiyat Listesi

Tasarımında Hatalar Var

Elektrikli otomobilin tavan kısmında açık olduğunu belirten vatandaş, tasarımında hata olduğunu; bu sebeple otomobile soğuk havanın ve yağmur suyunun sızdığını aktardı. Klima aksanında oluşan sıkıntılardan ötürü aracın ısıtılamadığını kaydeden vatandaş, tüm sorunların birleşmesiyle birlikte geçtiğimiz aylarda aldığı araç ile yalnızca 50 km yol kat ettiğini söyledi.

Şarj İstasyonu Nasıl Kurulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.