Ekonomi

A101’den Vatandaşlara Zam Şoku! 112 Ürün Birden Zamlandı

Vatandaşların gıda alışverişi konusunda fiyatlarının daha uygun olması nedeniyle en çok tercih ettiği zincir marketlerden biri olan A101, neredeyse tüm ürünlerine zam getirdi.

2021 sonu itibari ile tüm ülke genelinde neredeyse 11000 şubesi bulunan A101, 81 ilin neredeyse tüm ilçelerinde hizmet veren bir market zinciridir. Türkiye’nin en yaygın market zinciri olmasının yanı sıra perakende sektörünün de öncüleri arasında yer alır. 60.000 çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisi bulunan %100 yerli sermayeli A101 marketleri, dünyanın en büyük market zincirleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin en büyük şirketleri arasında yer alan A101 zincir marketleri; müşterilerine en ucuz fiyatlarla en kaliteli gıda ve tüketim malzemelerini sunar. Ayrıca müşterilerinin tercihini iş modelinin merkezine koymaktadır. Market raflarında ise gerekli denetim, kalite ve tedarik standartlarını geçen ürünler seçerken, bunlardan yalnızca müşteri memnuniyetini sağlayan yer vermektedir.

Zam Yağmuru Başlıyor

Market sektöründe 13 yıllık tecrübesi sayesinde A101; müşterileri, çalışanları ve tedarikçileri başta olmak üzere tüm paydaşlarıyla ilişkilerini güven üzerine kurmaktadır.  Yukarıda saydığımız tüm bu avantajları ve uygun fiyatları nedeniyle ülkemizde alışveriş konusunda ilk tercih edilen marketlerden biri olan A101, son zamanlarda yaptığı zamlar sebebi ile müşterilerini hayal kırıklığına uğratmış, ürünlerini zam yağmuruna tutmuştur. Neredeyse tüm ürünlerine yaptığı zamlar neticesinde daimi müşterilerini dahi isyan etme noktasına kadar getirmiştir.

Ülkenin ekonomisi ve vatandaşların alım gücünün giderek düşmesi nedeniyle, her geçen gün yeni zam haberi almak insanlarda şok etkisi yaratmaya başlamıştır. Fiyatların son zamanlarda bu denli artması vatandaşların alım güçlerinin sınırlarını zorlarken bir zam haberi de bu sabah saatlerinde A101  zincir marketlerinden gelmiştir. 

112 Ürüne Zam Yapılıyor

Neredeyse tüm ürünlerine zam getiren A101 marketlerinin zam yaptığı 112 ürün bu sabah açıklanmış ve sosyal medya üzerinden de yayınlanmıştır. İnsanların çokça aldıkları beyaz peynirden yoğurda kadar zam yapılan ürünlerin yeni ve eski fiyat etiketleri sosyal medyada yayınlanmış ve yayınlandığı andan itibaren büyük ses getirmiştir. 

Ekonominin giderek kötüleşmesi sebebiyle her geçen gün Türk lirası da değer kaybetmektedir ve bu değer kaybı ürünlerin fiyatlarına ve vatandaşın alım gücüne de olumsuz etki etmektedir. Geçtiğimiz günlerde bir diğer büyük market zincirlerinden biri olan ve çokça tercih edilen BİM marketlerinden de zam haberi gelmiş ve vatandaşları üzmüştü. Şimdi de A101’e gelen zam yağmurları yüzünden vatandaşlar gün geçtikçe umutsuzluğa sürüklenmektedir. Tam 112 ürüne %40’a varan oranlarda zamlar yapan A101 marketleri yeni zamlı fiyatları etiketleri ile sosyal medya üzerinden paylaştı.

112515251 s
A101 112 Ürün Zam Listesi

Uygun fiyatları nedeniyle tercih edilen A101 marketleri artık fiyatlarıyla cep yakmaya başladı. İşte fiyatı zamla değişen ürünlerin bazıları: Evimizde kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan beyaz peynir; Torku Markası 39,90 lira iken bir anda 61,95 liraya yükseldi. Yine Torku markasından 1200 gramlık yoğut 13,75 liraya satın alınabiliyor iken, gelen zamla birlikte bu fiyat 21,95 liraya yükseldi. 1 litrelik Torku marka pastörize süt 6,95 lira fiyatla satışa sunuluyor iken, bu fiyat artık 10,95 liraya yükseldi.

2 kiloluk Petek marka toz şekerin fiyatı zam gelmeden önce 14,45 lira iken, artık 15,90 liraya satışa sunuluyor. Ayrıca yine Petek marka 1 kiloluk küp şeker 7,95 liradan satın alınabiliyor iken, getirilen zamlar nedeniyle 8,95 liraya satın alınmaktadır. 500 gramlık Berona marka spagetti makarnalara dahi zam getirilmiş, fiyatları 3,75 liradan 4,75 liraya çıkarılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.