Personel Alımları

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan İş Fırsatı! 985 Kişi Alınacak !

Giderek artan krizin etkisiyle Türkiye’de hayat şartları zorlaştı. Ama KPSS notuna bile gerek duyulmayan bir iş imkanı herkesi sevindirecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kamuya KPSS’ye girememiş olanlar da dahil olmak üzere pek çok personel alınacağı haberini verdi. Bu işi almak için gereken bazı şartların sağlanması gerekiyor. Ama KPSS’ye girememiş olanlar için de oldukça sevindirici olan bu iş için başvuru yapmak isteyenler e-devlet’ten başvuru yapabilecek. Herkesin merak ettiği konu ise iş için hangi şartların sağlanması gerektiği konusu.

Son Gün 22 Aralık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 985 kişinin bu iş için alınacağını belirtti. Adaylar 81 ilin her birinden başvuru yapabilecek. Başvuru yapmak için de e-devlet kullanılacak. Başvuru için son gün 22 Aralık ve bu fırsatı değerlendirmek için az bir süre kalmış durumda. İş için gereken ilk şart başvuracak olan adayların Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altında bulunması. Korunma altında olan gençler internetten yapacakları başvuru ile birlikte kamu personeli adayı olacak.

Devlet Korumasındaki Gençler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altındaki gençler yılda üç kez olmak üzere işe alınıyor. İşe alım sırasında herkes için eğitim ve gereken farklı şartlar geçerli oluyor. Aile Bakanlığı bugüne kadar yaklaşık olarak 56 bin genci istihdam etti. Şu an işsiz olanlarında hızlı bir şekilde istihdam edilmesi için çalışmalar devam ediyor. Koruma altında bulunan gençler 22 Aralık’a kadar internet üzerinden başvuru yaptıktan sonra hangi kadrolara başvurabileceklerine dair kılavuza bakacak.

Kılavuz Bakanlığın Sayfasında

Yeni kamu personeli alımları için kılavuz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sayfasında yer alıyor. Ayrıca adaylar turkiye.gov.tr adresinden de kılavuza ulaşabilir. Koruma altındaki gençlerin istihdam edilmesi ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar her zaman öncelikli olarak devam ediyor. İşe girdikten sonra da Bakım Sonrası Rehberlik ve İzleme ve Değerlendirme Birimleri tarafından takip edilen bu gençler dilediği zaman bu birimlere başvurarak yardım alabilir. Diledikleri her konuda bu birimlere başvurarak yardım alabilecek olan koruma altındaki gençle için açılan kadrolara başvuru süresi 22 Aralık’ta sona eriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.