Kampanyalar

EPGİS açıkladı: Akaryakıt fiyatları yakın zamanda düşecek

Enflasyon ve kur fiyatlarındaki yükselişin etkisiyle artışa geçen akaryakıt fiyatlarına ilişkin Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası önemli açıklamalarda bulundu. EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kararların yakın zaman içerisinde pompaya etki edebileceğini vurguladı.

Aktaş, son dönemde yükselişe geçen benzin, motorin ve otogaz fiyatlarında alınan yeni kararlarla birlikte düşüş yaşanabileceğini belirtti. Erdoğan tarafından açıklanan yeni kararların pompaya yansıyacağını aktaran Aktaş; LPG, benzin ve motorin fiyatlarında ciddi oranda gerileme yaşanabileceğini kaydetti.

KUR FİYATLARININ DÜŞÜŞÜ ZAMMI ENGELLEDİ

Dün gece saatlerinde akaryakıt fiyatlarında yeni bir yükselişin yaşanması bekleniyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kararlar sonrası sert düşüş yaşayan kur fiyatlarının etkisiyle zamların durdurulduğu aktarıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan açıklamada kur fiyatlarında yaşanan sert düşüş sebebiyle gece yarısı itibarıyla geçerli olacak artışların durdurulduğu açıklandı.

PETROL OFİSİ KAMPANYA OLUŞTURDU

Pompa fiyatlarında düşüş beklenirken, Yapı Kredi ve Petrol Ofisi ortaklığıyla düzenlenen kampanya kapsamında Worldcard sahipleri 50 lira akaryakıt indirimi kazanabilecek.

Yapı Kredi tarafından duyurulan kampanya 16 Kasım 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Worldcard ile Petrol Ofisi istasyonlarında yapılacak 125 lira ve üzeri dördüncü akaryakıt alışverişinde geçerli olacak. Belirtilen tutar ve üzerinde akaryakıt alışverişi yapan kişiler 50 liraya varan indirim hakkı elde edecek.

Kampanya World ile anlaşması bulunan Petrol Ofisi istasyonlarında geçerli olacak. Kampanyadan tek seferde ve farklı günlerde 4 kez 125 lira ve üzeri akaryakıt harcaması yapan kişiler faydalanabilecek. Kampanya Yapı Kredi Bireysel Kart, Banka Kart ve Business Kart sahipleri için geçerli kılınacak. Kampanya kapsamında elde edilecek puanlar 7 Ocak 2022 tarihinden itibaren kullanılabilecek.

30 lira puan kazanan müşteriler içerisinden World Mobile Uygulaması’ndan kampanyaya katılım sağlayan müşterilere ek 10 lira, toplam 40 lira akaryakıt puan hediye edilecek. Ek olarak alışverişlerinden en az birini QR Kod ile gerçekleştiren müşterilere ek 10 lira daha verilecek ve toplamda 50 liralık yakıt puanı hediye edilmiş olacak.

Müşteriler kampanyadan bir defaya mahsus olmak kaydıyla yararlanabilecek. Kampanyaya SMS ile katılım sağlayanlara en fazla 30 lira değerinde yakıt puanı hediye edilir. Ancak QR Kod ile alışveriş yapanlara ve kampanyaya uygulama üzerinden katılım sağlayanlara toplam 20 lira değerinde yakıt puanı ek olarak ilave edilir.  

Kampanyaya katılım sağlamak isteyen Yapı Kredi Worldcard sahipleri en geç 31 Aralık 2021 tarihine dek gerekli işlemleri gerçekleştirerek, kampanyaya başvuruda bulunmalıdır.

KAMPANYA BAŞVURU EKRANI

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni kararlarla birlikte akaryakıt fiyatlarında yakın zamanda düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor. Alınan kararlarla birlikte beklenen zamlarda durduruldu.

Güncel benzin fiyatları şu şekilde:

  • İstanbul 12 lira 23 kuruş,
  • Ankara 12 lira 28 kuruş,
  • İzmir 12 lira 30 kuruş,

Güncel motorin fiyatları şu şekilde:

  • İstanbul 12 lira 2 kuruş,
  • Ankara 12 lira 8 kuruş,
  • İzmir 12 lira 10 kuruş,

Güncel LPG fiyatları şu şekilde:

  • İstanbul 9 lira 27 kuruş,
  • Ankara 9 lira 32 kuruş,
  • İzmir 9 lira 15 kuruş
petrol fiyatlari 2022
benzin fiyatlari 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.