Ekonomi

Akaryakıt fiyatlarına dev indirim! İşte güncel benzin fiyatları

Akaryakıt fiyatları vatandaşların yakındığı problemlerin başında geliyor. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilimin etkisiyle birkaç aylık süreç içerisinde benzin fiyatları 20 lira bandını aşarken, motorin fiyatları da 23 liraya tırmandı. Brent petrol varil fiyatının 140 dolara kadar tırmanması sebebiyle yükselen akaryakıt fiyatları, Rus ve Ukraynalı heyetlerin arasında geçen barış görüşmelerin ardından düşüşe geçti.

Brent Petrol Fiyatları Düşüşte

Brent petrolün varil fiyatı 2014’ün ardından ilk kez 100 doların üzerine tırmanmıştı. Öyle ki varil fiyatı 140 dolara kadar tırmanan brent petrol, Rusya-Ukrayna geriliminin yatışmasıyla birlikte hızla düşüşe geçti. Brent petrolün güncel değeri 104 dolar.

Benzin Fiyatlarına İndirim

Brent petrolün düşüşe geçmesi ise direkt olarak pompaya yansıdı. Geçtiğimiz günlerde motorin fiyatlarına 1 lira 83 kuruş indirim yapılırken, bu gece yarısı itibarıyla benzin fiyatlarında da 80 kuruşluk düşüş yaşanacak. Akaryakıt fiyatlarının önümüzdeki bir aylık süreçte hızla düşüş yaşayacağı tahmin ediliyor.

Benzin Fiyatları Güncel

Güncel benzin fiyatları İstanbul, Ankara ve İzmir’deşu şekilde:

  • İstanbul- 19 lira 80 kuruş
  • Ankara- 19 lira 92 kuruş
  • İzmir- 19 lira 94 kuruş

Benzin fiyatlarına bu gece itibarıyla uygulanacak 80 kuruşluk indirimin ardından benzin fiyatları İstanbul’da 19 liraya düşerken, Ankara’da 19 lira 12 kuruşa, İzmir’de ise 19 lira 14 kuruşa kadar gerileyecek.

Benzinli ve dizel araçlara indirim geliyor! Fiyatlar yarı yarıya düşecek

Bir Yorum

  1. Cok indirim gelmis varil fiati 140 dolardan 104 dolara dusmus turkiyesinde 80 kurus neden neden aradaki 36 dolar far varken bu cok buyuk indirimmi hak mi bu 80 kurus zam yaparken ucuyorlar duser gramlami dusecek ayiptir gunahtir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.