Teknoloji Haberleri

Akaryakıt fiyatlarına dev zam: Benzin ve motorinin litre fiyatı 20 liraya yaklaştı

Hayat pahalılığının her geçen gün yükseldiği Türkiye’de benzin ve motorinin litre fiyatına yeni bir zam daha yapıldı. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan siyasi krizin etkisiyle yükselişe geçen brent petrol fiyatları, pompaya da yansıdı. Gece yarısı itibarıyla benzin ve motorinin litre fiyatında hızlı bir yükseliş yaşandı.

Brent Petrol Fiyatları 100 Doları Aştı

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan siyasi krizin etkisiyle son yılların en hızlı yükselişini yaşayan brent petrol fiyatları 100 doları aştı. En son 2014 yılında 100 doları aşan brent petrolün güncel değeri 117 dolar oldu. Brent petrol fiyatlarının piyasada yaşanan güvensizliğin etkisiyle daha da artacağı belirtildi. Brent petrol fiyatlarının artışı ise pompa fiyatlarına yansımaya devam ediyor.

Benzin ve Motorine Dev Zam

Brent petrol fiyatlarının artışıyla birlikte benzin ve motorin fiyatlarında hızlı bir yükseliş yaşandı. Benzinin litre fiyatı 89 kuruş artarken, motorinin litre fiyatına 1 lira 32 kuruş zam yapıldı. Yapılan zamlar dün gece yarısı itibarıyla akaryakıt istasyonlarına yansıtıldı.

Vatandaş Tepkili

Vatandaşlar akaryakıt fiyatlarına getirilen yüksek zamlar karşısında çaresiz kalırken, dün konu sosyal medyada gündeme getirildi. Artan akaryakıt fiyatlarını eleştiren vatandaşlar 6 Mart Pazar günü otomobillerini çalıştırmayacaklarını ve pompa fiyatlarına yansıyan zamlara karşı tepki göstereceklerini duyurdular.

2 Yorum

  1. Akaryakıt fiyatları son zamanların en yüksek fiyatına çıktı bu gidişat iyi değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.