Ekonomi

EPDK açıkladı: Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyor

Vatandaşın yakındığı konuların başında akaryakıt fiyatları geliyor. Son dönemde getirilen zamlar ile benzinin litre fiyatı yeniden 20 liraya dayanırken, motorinin litre fiyatı da 23 lira seviyelerine kadar tırmandı. Artan fiyatlar karşısında alım gücü düşen vatandaş çaresiz kaldı. Ancak EPDK’den araç sahiplerine güzel haber geldi. Bu gece yarısı itibarıyla motorin fiyatlarına indirim geliyor.

Brent Petrol Düşüşe Geçti

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte uçuşa geçen brent petrolün varil fiyatı 140 dolara kadar tırmandı. Kısa süreli düşüş yaşayan ve 110 dolara kadar gerileyen brent petrol yeniden bir atak yaparak 120 dolara kadar yükseldi. Ancak iki ülkenin temsilcileri vasıtasıyla barış görüşmelerini sürdürmesi brent petrolde de fiyatların stabil hale gelmesini sağladı. Kademeli olarak düşüşe geçen brent petrolün güncel değeri 109 dolar.

Motorine İndirim

Brent petroldeki fiyat düşüşü akaryakıt fiyatlarını da doğrudan etkiledi. Bu gece yarısı itibarıyla motorinin litre fiyatı 1,55 TL indirim yapılacak. Benzin için henüz açıklama yapılmazken, önümüzdeki günlerde yeni indirimlerin oluşabileceği belirtiliyor.

Motorin Fiyatları Güncel

Motorinin güncel litre fiyatı üç büyükşehirde şu şekilde:

  • İstanbul- 23 lira 52 kuruş
  • Ankara- 23 lira 62 kuruş
  • İzmir- 23 lira 64 kuruş

Araç sahipleri için kaçırılmayacak fırsat: Akaryakıt harcamalarına dev indirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.