Ekonomi

Akaryakıt fiyatlarına indirim yapıldı! Motorin fiyatları düşüşe geçti

Son dönemde gelen peş peşe zamlarla bir haftalık süreçte 20 lira barajını aşan benzin ve motorin fiyatlarının ay sonunda ne kadar olacağı merak konusu olmuştu. Vatandaşların yakındığı akaryakıt fiyatlarına bugün itibarıyla indirim yapıldı.

Motorin Fiyatlarında Düşüş

Motorin fiyatları bugün itibarıyla düşüşe geçti. 23 lira seviyelerine tırmanan motorinin litre fiyatına 2 lira 38 kuruş indirim yapılacak. Yapılan indirim bu gece itibarıyla akaryakıt istasyonlarında geçerlilik kazanacak. Motorinin ardından benzin ve LPG’ye de benzer indirimlerin yapılması bekleniyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de Motorin Fiyatları Ne Kadar?

Gelen indirim haberinin ardından vatandaşlar motorinin litre fiyatının güncel durumunu merak ediyor. Motorinin litre fiyatı İstanbul’da 22 lira 80 kuruş, Ankara’da 22 lira 90 kuruş ve İzmir’de 22 lira 92 kuruş olarak işlem görüyor. Bu gece itibarıyla geçerlilik kazanacak indirimin ardından oluşacak fiyat tarifesi şu şekilde:

  • İstanbul motorin fiyatı- 20 lira 45 kuruş
  • Ankara motorin fiyatı- 20 lira 52 kuruş
  • İzmir motorin fiyatı- 20 lira 54 kuruş

Benzin ve Motorin Fiyatlarına Yeni İndirim Gelecek mi?

Rusya-Ukrayna geriliminin 19.gününde brent petrol fiyatları düşüşe geçti. Brent petrol fiyatlarının düşmesi ise pompaya yansımaya başladı. Motorine yapılan 1 lira 38 kuruşluk indirimin ardından hafta içerisinde benzine ve motorine yeni indirimlerin yapılacağı tahmin ediliyor. Brent petrol fiyatları yükselişe geçmezse benzine 1 lira 76 kuruş, motorine ise ek 93 kuruşluk indirimin daha yapılacağı belirtiliyor.

Yıllara Göre Akaryakıt Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.