BilgiEkonomi

Akbank Artı Para Nasıl Ödenir – Akbank Artı Para Nasıl Kullanılır?

Türkiye’deki ekonomik şartların zorlaşması sebebiyle zaman zaman nakit ihtiyacımız artış gösterebilmektedir. Nakde ihtiyaç duyduğumuzda ise bankaların sunduğu olanaklardan faydalanabiliriz. Akbank müşterilerinin faydalanabildiği artı para da bu noktada önemli bir uygulamadır.

Akbank Artı Para Nedir?

Akbank artı para, Akbank müşterilerinin harcamaları esnasında yeterli bakiye olmaması ve benzeri zorlu şartlarda nakit ihtiyaçlarına çözüm bulabilecekleri bir hesaptır. Bu hesapla birlikte Akbank ATM’lerinden veya Akbank mobil uygulamasından acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilir ve harcamalarınızı vakit kaybetmeden ödeyebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ödemelerinizi de artı para yardımıyla karşılayabilirsiniz.

Akbank Artı Para Nasıl Açılır?

Akbank artı para hesabı sahibi olmak isteyenler öncelikle artı para hesabı başvurusunda bulunmalıdır. Bunun içinse en yakın Akbank şubesi, Akbank internet bankacılığı sistemi veya Akbank mobil uygulaması üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirerek artı para hesabı sahibi olabilirsiniz. Ayrıca 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri servisiyle de yapacağınız görüşme neticesinde artı para hesabınızı dakikalar içerisinde aktif hale getirebilirsiniz.

Akbank Artı Para Limiti Ne Kadar?

Akbank artı para hesabı için başvuruda bulundunuz ve başvurunuz olumlu sonuçlandıysa yetkililer tarafından hesabınız öncelikle incelemeye alınacaktır. İncelemenin temel gerekçesi ise hesabınızda oluşan gelir/gider akışının araştırılmasıdır. Bu araştırma neticesinde artı para hesabınızın limiti belirlenecektir. Belirlenen limit dahilinde nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Akbank Artı Para Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Akbank artı para ödemesi nasıl yapılır sorusu da kullanıcılar tarafından sıkça sorulur. Artı para hesabınızda gerçekleştirdiğiniz nakit harcamaları ay sonunda belirlenen tarihlerde Akbank tarafından otomatik olarak hesabınızdan çekilecektir. Nakit olmaması durumunda ise hesabınıza nakit akışının sağlandığı zaman diliminde harcanan miktarda ödeme alınacaktır. Asgari ödeme tutarının ödenmemesi durumunda ise Akbank tarafından kredi notunuz düşürülecek ve artı para hesabınız 14 günlük süre içerisinde herhangi bir ödeme yapılmaması durumunda kapatılacaktır.

Akbank Artı Para Hesap Özetini Nasıl İncelerim?

Akbank artı para hesabınız oluşturulduğu andan itibaren hesap ekstrelerinizi Akbank mobil uygulaması içerisinden takip edebilirsiniz. Uygulama içerisinde bulunan ‘Hesaplarım’ menüsünde ay içerisinde yaptığınız harcamalar, ödemeniz gereken toplam borç ve asgari tutar ve benzeri bilgiler yer alacaktır.

Akbank Artı Para Limit Artışı Yapılabilir mi?

Akbank artı para limit artışı nasıl yapılır sorusu da sıkça merak edilir. Akbank artı para hesabınız bulunuyorsa ve aktif olarak kullanıyorsanız limit artışı talebinde bulunabilirsiniz.

  • Bunun için yine artı para hesabınızın sayfasına Akbank mobil uygulama içerisinde yer alan ‘Hesaplarım’ menüsünden giriş sağlayabilirsiniz. Bu kısımda ‘Hesap ayarları’ seçeneği yer alacaktır.
  • Bu seçeneğe de tıklayarak, karşıda yer alan menüdeki ‘Limit artışı talebinde bulunmak istiyorum’ seçeneğine erişim sağlayabilir ve belirtilen sorulara doğru yanıtlar vererek başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Banka tarafından yapılacak incelemenin sonucunda en az 3 iş günü içerisinde geri dönüş sağlanacak ve limitiniz onay aldığı taktirde arttırılacaktır.

Akbank Artı Para Ödeme Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Akbank artı para hesabınızda harcama yaparken çekmek istediğiniz limiti taksitlendirebilirsiniz. Bunun için hesabınıza aktarılmasını talep ettiğiniz tutarı ekranda girerken ‘Taksit istiyorum’ seçeneğini aktif hale getirmelisiniz. Aktif hale getirilen seçenekle birlikte talep ettiğiniz taksit sayısı size sorulacaktır. Bu soruya da yanıt vermeniz durumunda faiz durumu ve benzeri bilgiler size aktarılacak ve onay vermeniz durumunda ödemeniz taksitlendirilecektir.

Akbank Artı Para Hesabı Nasıl Kapatılır?

Akbank artı para hesap kapatma işlemleri için de Akbank çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bunun için 444 25 25 numaralı hat üzerinden yetkililerle görüşme sağlayarak hesabınızı kapatmak istediğinizi iletebilir ve dakikalar içerisinde hesabınızı pasif hale getirebilirsiniz.

Döviz Alım Satımında En İyi Banka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.