Altın FiyatlarıEkonomi

Düğün yapacaklara piyasa uzmanı İslam Memiş’ten tavsiye: Altın fiyatları düşecek diyerek tarih verdi!

Son dönemde yaptığı yorumlarla ve verdiği tavsiyelerin doğruluğu ile ün kazanan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten altın almak isteyenlere güzel haber geldi. Altın fiyatlarının yakın zaman içerisinde düşeceğini belirten Memiş, yatırımcıların 4 haftalık süreçte sabretmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Son Alım Fırsatı Yaklaşıyor

Altın fiyatlarının yakın zaman içerisinde düşebileceğini belirten Memiş, güncel durumda 900 liradan işlem gören gram altının yıl sonunda 1500 liraya yaklaşacağını ancak tırmanıştan önce kısa süreli bir düşüş yaşayacağını aktardı. Gram altında yaşanacak bu düşüşün yatırımcılar için büyük önem taşıdığını belirten Memiş, altın fiyatlarının 850 lira seviyelerine kadar gerileyeceğini savundu.

Evlenecek Çiftler için Kritik Uyarı

Yeni evlenecek çiftler için de tavsiyelerde bulunan Memiş, birikimi olmadan evlenmek isteyen çiftlere TL ile borçlanmalarını önerdi. Memiş, birçok çiftin TL ile borçlanarak altınla ödeme hayali kurduğunu ancak bunun yanlış olduğunu da söyledi. Düğünde yapılacak masraflar için TL ile borçlananlara yatırım yapmak yerine birikim yapmalarını öneren Memiş, “TL ile borçlanın ve TL ile ödeyin” mesajını verdi.

‘Gümüş, Altından Daha Değerli’

Altın fiyatlarının yükselmesi sebebiyle düğünlerdeki altın takma geleneğinin sona ermeye başladığına değinen Memiş, gümüşün de doğru bir yatırım olacağını söyledi. Gümüşün günümüzde altından çok daha hızlı değerlendiğini belirten Memiş, gümüş yatırımının düşünülebileceğini aktardı. Ayrıca piyasada altın benzeri gümüşlerin arttığını kaydeden Memiş, borç ödeme esnasında altınların kontrolünün doğru olacağını belirtti.

İslam Memiş 4 Hafta Süre Verip Uyardı! Hazırlıklı Olun Altın Ve Dolar…