Altın Fiyatları

Daha önce yorumları tutan İslam Memiş yeni bir tahminde daha bulundu! Altın yükseliş yaşanacak mı?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş önemli açıklamalarda bulundu. Memiş, geçtiğimiz aylarda altının geleceği ile ilgili yaptığı yorumlarla adından söz ettirmiş ve tahminlerindeki doğrulukla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Altın ve kripto piyasalarına yönelik tahminlerini yineleyen Memiş, yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

Memiş, gram altının şubat ayında düşebileceğini belirtirken, uzun vadede ise yeniden yükselişe geçeceğini vurguladı. Güncel değeri 786 lira olan gram altının 750 liraya kadar tırmanabileceğine değinen Memiş, ay sonunda ise 720 lira seviyelerinde olacağını söyledi.

Kripto Yükselebilir

Kripto piyasasını da değerlendiren Memiş, FED’in yapacağı toplantının önemine değindi. FED’in toplantısından sonra kripto piyasasında yeniden yükselişler yaşanabileceğini belirten Memiş, geçtiğimiz hafta 40 bin doların üzerinde düşüş yaşayan Bitcoin’in eski seviyelerine kısa sürede tırmanabileceğini söyledi.

Vergilendirme Gelebilir

Türkiye’nin kriptoya olan tutumunun da altını çizen Memiş, dünyayı şaşırtacak bir kararın alınarak kriptonun desteklenebileceğini vurguladı. Ayrıca vergi konusuna da açıklık getiren Memiş, tüm kazanç getiren alanlarda olduğu gibi kripto piyasasında da verginin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.