Ekonomi

Araç Sahiplerine Müjde! Akaryakıt Fiyatlarına İndirim Geliyor! 27 Kasım

3.7
(3)

Araç sahiplerine müjde! Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyor! Artan kur fiyatları sebebiyle son zamanlarda hızla yükselen akaryakıt fiyatlarına indirim yapılacağı açıklandı. EPGİS tarafından yapılan duyuruda cumartesi günü benzin ve motorin fiyatlarına 55 kuruş indirim uygulanacak.

İndirim öncesi benzin, motorin ve LPG fiyatlarına bu gece itibarıyla zam yapılacak. Enerji, Petrol, Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada bu gece itibarıyla benzinin litresine 46 kuruş, motorine 43 kuruş, LPG’ye 26 kuruş zam yapılacak.

benzine indirim geliyor kasim 2021
Araç Sahiplerine Müjde! Akaryakıt Fiyatlarına İndirim Geliyor! 27 Kasım

BU GECE İTİBARIYLA ZAM YAPILACAK

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası konuyla ilgili yaptığı açıklamada gece yarısı itibarıyla benzine 46 kuruş, motorine 43 kuruş, otogaza ise 26 kuruş zam yapılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir: Benzin Fiyatları 2021 – Akaryakıt Fiyat Listesi

CUMARTESİ İNDİRİM UYGULANACAK

Ancak Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası cumartesi günü indirim yapılacağını duyurdu. Bu gece yapılacak zamların ardından cumartesi günü benzin ve motorine 55 kuruş, otogaza ise 26 kuruş indirim yapılacağı belirtildi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürünlerin fiyatlarındaki ortalama ile doların kur fiyatında yaşanan değişiklikler esas alınarak rafineler tarafından hesaplanır. Hesaplamaların sonrasında ortaya çıkan fiyatlar şirketlere ve illere göre farklılık göstermektedir. Eşel Mobil Sistemiyle petrol fiyatları, kur ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artışa ve yurt içi pompa fiyatlarına gelen yükselişlere, ÖTV ile dengelenmeye çalışılıyor.

Bu içerik ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puan 3.7 / 5. Oy sayısı: 3

Şimdiye kadar oy verilmemiş! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazının sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu içeriği geliştirelim!

Bize bu içeriği nasıl iyileştirebileceğimizi söyleyin?

newtekno

Yeniteknoloji.com - Teknoloji'nin yeni çağında sizlere Türkiye ve Dünya'daki tüm gelişmeleri paylaşıyor olacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir