Ekonomi

Ayçiçek yağına indirim geliyor: ŞOK, Migros, BİM, A101, TMO, Tarım Kredi 5 Litre ayçiçek yağı fiyatları

Türk lirasının yaşadığı değer kaybı ve Rusya ile Ukrayna’nın arasında yaşanan çatışma ayçiçek yağında fiyatların hızla yükselmesine kaynak oluşturdu. Öyle ki kamuoyunda ortaya atılan iddialar sonucunda marketlerde kuyruklar oluşurken, etiket fiyatları da talep doğrultusunda yükseliş yaşadı.

Rus limanlarında bekletilen Türk gemilerinin yola çıkmasıyla birlikte ayçiçek yağının etiket fiyatı da düşmeye başladı. Ortaya atılan iddiaların yanlış olması ve stok probleminin ortadan kalkmasıyla birlikte 250 lira seviyelerine kadar tırmanan 5 litre ayçiçek yağının etiket fiyatı birkaç gün içerisinde 130 lira seviyelerine kadar geriledi.

5 Litre Ayçiçek Yağında Büyük İndirim

Türkiye’nin önde gelen zincir market oluşumları A101, ŞOK, Migros, BİM, Tarım Kredi ve TMO’da ayçiçek yağı fiyatları 11 Mart Cuma, 12 Mart Cumartesi, 13 Mart Pazarı günlerinde indirime girdi. 10 Mart’ta 200 lira seviyelerini aşan 5 litrelik ayçiçek yağının etiket fiyatı 130 lira seviyelerine kadar geriledi.

Ayçiçek Yağı Fiyatları

BİM ayçiçek yağı fiyatları 11 Mart Cuma günü itibarıyla indirime girdi. 5 litre Sole marka ayçiçek yağının etiket fiyatı 130 lira olarak belirlendi.

A101 ayçiçek yağı fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Vera marka ayçiçek yağının etiket fiyatı 129 lira 90 kuruş. Ancak Yudum ve Biryağ gibi markaların etiket fiyatı 170 lira seviyelerinde bulunuyor.

ŞOK ayçiçek yağı fiyatları 10 Mart günü duyurulan aktüel ürün kataloğu ile birlikte düşüşe geçti. Evim 5 litre ayçiçek yağı 129 lira 90 kuruşa kadar geriledi.

Tarım Kredi ayçiçek yağı fiyatları 140 lira seviyelerine kadar düşerken, TMO ayçiçek yağı fiyatları da 130 liradan işlem görüyor.

image
Ayçiçek Fiyatları

Ayçiçek Yağı Fiyatları Düşecek mi?

Vatandaşlar 11 Mart itibarıyla düşüşe geçen ayçiçek yağı fiyatlarının daha fazla düşüp, düşmeyeceğini merak ediyor. Rostov Limanı’nda bekletilen Türk gemilerinin yola çıkmasıyla birlikte düşüşe geçen ayçiçek yağı fiyatları, 15 Mart’ta Türkiye’ye ulaşacak olan gemilerin sevkiyatlarını yapmasıyla birlikte daha da düşeceği belirtiliyor.

Cinemaximum Bilet Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.