Kampanyalar

Ayçiçek yağında dev indirim! Trendyol Hızlı Market 30 TL’lik indirim de açıklandı!

Kur fiyatlarında son bir yıllık süreçte önlenemez bir artış yaşandı. Dolar kuru 19 lira seviyelerine kadar yükselirken, euro 21 liraya kadar tırmanarak rekor kırdı. Türk lirasının değer kaybetmesiyle birlikte Türkiye’de hayat pahalılığı yükselirken gıda ürünlerine getirilen zamlar vatandaşı zor durumda bıraktı.

Market fiyatları cep yakmaya devam ediyor. Ekonomik sıkıntılar birçok sektörde etiket fiyatlarına yansırken, ayçiçek yağı yapılan zamlardan en fazla etkilenen gıda ürünü oldu. Vatandaşlar aylar içerisinde fiyatı 150 liranın üzerine tırmanan 5 litre ayçiçek yağını uygun fiyatla satın almanın yollarını arıyor. Birçok markette fiyatı 150 lira bandının üzerine tırmanan ayçiçek yağını oldukça uygun fiyata satın almak mümkün.

AYÇİÇEK YAĞI NEDEN ZAMLANIYOR?

Konuyla ilgili olarak Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil önemli açıklamalarda bulundu. Kur fiyatlarındaki artışların ayçiçek yağında etiket fiyatlarını doğrudan etkilemediğine değinen Büyükhelvacıgil, dolar kurunun yükselmesiyle birlikte ambalaj ve lojistik gibi sektörlerde de büyük fiyat artışlarının yaşandığını ve masrafların artmasıyla ayçiçek yağında da etiket fiyatlarında yükselmeler olduğuna değindi.

Büyükhelvacıgil, 2021 yılında salgın sürecinin etkisini arttırmasıyla dünya çapında üretiminde azaldığına dikkat çekti. Üretimin ve üreticinin azalmasıyla birlikte ayçiçek yağının da fiyat yükselişi yaşadığını aktaran Büyükhelvacıgil, kur fiyatlarındaki dalgalanmaların sona ermesi ve piyasanın dengelenmesi durumunda ayçiçek yağı fiyatlarının da stabil hale geleceğini söyledi.

AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Ayçiçek yağının 5 litre fiyatı incelendiğinde, temmuz ayından bu yana etiket fiyatına 2 katın üzerinde zam yapıldığı anlaşılıyor. Temmuz ayında 60 lira seviyelerinde olan ayçiçek yağı, aralık ayıyla birlikte birçok markette 160 liranın üzerine tırmanmış durumda. Ayçiçek yağı üretiminde öncü markalardan birisi olan Trakya Birlik’in Genel Müdürü Hakan Çelen, kur fiyatlarının düşüşünün ayçiçek yağının etiket fiyatlarına da yansıyacağını, ancak yansımanın yeni yılın şubat ayı ile mart ayı arasında gerçekleşebileceğini açıkladı.

Çelen, Türkiye’de yapılan zamların yalnızca kur fiyatlarına bağlı olmadığını, dünya üzerinde fiyat artışlarının yaşandığını belirtti. Ülkemizde market reyonlarında yer alan ürünlerinin büyük bir kısmının dışarıdan geldiğini aktaran Çelen, bu sebeple lojistik, ambalaj gibi ek masrafların da zamlara sebep olduğuna değindi.

AYÇİÇEK YAĞINDA DEV İNDİRİM

Son dönemin hızla gelişen yeni sanal marketi Trendyol Hızlı Market’te dev kampanyalar devam ediyor. Trendyol Hızlı Market’te daha önce alışveriş yapmayan, ilk kez sepete ürün ekleyecek müşterilere uygulama tarafından 30 lira indirim hediye edilecek. 30 liralık indirimi bütün ürünlere ekleyebilecek olan müşteriler oluşturulan kampanyayı uygulamanın sunduğu diğer kampanyalarla birlikte kullanabilecek.

Böylece son zamanlarda etiket fiyatı hızla zamlanan ürünler oldukça uygun fiyata gelebilecek. Örneğin, Trendyol Hızlı Market’te 2 litre Migros Ayçiçek Yağı’nın fiyatı 49 lira 90 kuruş. İlk kez uygulama üzerinden sipariş verecek olan müşteriler kullanılacak olan 30 liralık indirimle birlikte ürünü yalnızca 9 lira 90 kuruşa satın alabilecek. Üstelik Trendyol Hızlı Market’te kurye uygulaması da var. Uygulama müşterilerinin adreslerine kadar diledikleri ürünleri 30 dakika içerisinde ulaştırıyor.

image 29
Trendyol Hızlı Market

Uygulama üzerinde bulunan diğer ayçiçek yağı ürünlerinin fiyatları ise şu şekilde:

  • Bizim teneke 5 litre ayçiçek yağı: 139 lira 90 kuruş
  • Yudum ayçiçek yağı 5 litre: 159 lira 90 kuruş
  • Biryağ teneke 5 litre ayçiçek yağı: 153 lira
  • Orkide 5 litre ayçiçek yağı: 175 lira
  • Sırma 4 litre ayçiçek yağı: 123 lira 44 kuruş
  • Yudum 2 litre ayçiçek yağı: 66 lira 99 kuruş
  • Komili 2 litre ayçiçek yağı: 61 lira 60 kuruş

Trendyol Hızlı Market uygulamasında şu anda yüzde 10 ile yüzde 20 arasında indirime sahip ürünlerde bulunuyor. 30 liralık indirime ek olarak siparişe ürün eklendiği taktirde yüzde 20’ye varan indirim fırsatlarından da faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.