Kampanyalar

Bu aya özel kaçırılmayacak fırsat: Aylık 2900 lira taksitle sıfır model Renault Clio otomobil sahibi olabilirsiniz

Hayat pahalılığının yükseldiği Türkiye’de gayrimenkul fiyatlarıyla birlikte en fazla yükselişe geçen diğer bir alan da otomobil sektörü oldu. Sıfır otomobil fiyatları geçen yıla kıyasla 100 bin liranın üzerinde zamlandı. Yapılan zamlar karşısında çaresiz kalan vatandaşların sıfır otomobil satın almak için tek bir seçeneği kaldı, o da taksitlendirme fırsatı.

Taksitle Sıfır Otomobil Sahibi Olmak

İkinci el otomobil fiyatlarının da sıfır otomobil fiyatlarıyla yarışması vatandaşı çaresiz bıraktı. Ancak bu noktada taksitlendirme seçeneği devreye giriyor. 230 bin liraya kadar nakdi bir birikimi olan vatandaşlar krediye yönelerek sıfır otomobil sahibi olabilirler.

batch renault clio taksitle satin alma
Renault Clio otomobil

Örneğin, Renault Clio’nun ikinci el modelleri 150 bin lira ile 190 bin lira aralığında yer alıyor. 230 bin lira birikimi olan kişi ikinci el bir Renault Clio almak yerine kredi çekerek sıfır model bir otomobil sahibi olabilir. Nitekim bankaların bu aya özel oluşturdukları fırsat kampanyaları da bulunmaktadır.

Aylık 2900 Lira Taksitle Sıfır Otomobil Nasıl Alınır?

Renault Clio’nun 2022 model Joy 1.0 Sce 65 bg aracını referans alalım. Aracın fiyatı güncel durumda 311 bin liradır. Ortalama olarak 230 bin liraya yakın birikimi olan bir kişi 80 bin liralık taşıt kredisi alarak yüzde 1,79 faiz oranıyla aylık 2 bin 900 liralık taksitlerle 2022 model sıfır bir otomobil satın alabilir.

batch renault clio 2021 1 ab0i.jpg
Aylık 2900 lira taksitle sıfır model Renault Clio

İkinci el otomobil piyasasındaki fiyatlar sebebiyle vatandaşlar otomobil satın almaktan vazgeçiyor. Oysa ki birikim yapılarak, düşük taksit tutarlarıyla otomobil sahibi de olunabilir. İkinci el otomobil fiyatlarının da yakın zaman içerisinde düşeceği belirtiliyor. Piyasaya gösterilen talebin azalması, araç sahiplerinin fiyatları düşürmesine kaynak oluşturdu.

batch renault clio taksitle satis 2022
Renault Clio satışı

Türkiye’ye gelecek en ucuz 7 otomobil modeli!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.