Ekonomi

Bakırın Kilosu Ne Kadar? Bakırın Fiyatları 2022

Gelin hep birlikte tüm bakır fiyatlarına göz atalım...

Bakırın kilosu ne kadar? 1B geçiş grubunda yer alan bir elementtir. Kullanım alanı olarak neredeyse dünyanın her yerinde bulunduğu için çok fazla alanda kullanılan ve üretiminin yapılabilmesi, elektriği diğer bütün metaller içinde gümüş elementinden sonra en iyi ileten metaldir.  Geçmiş zamanlarda ev eşyası olarak da kullanılan bakır, şuan daha çok süs eşyası olarak kullanılıyor. Kilo fiyatları kullanım alanlarına bağlı olarak güncel olarak takip edilen konular arasında yer alır.

Diğer bir kullanım alanları ise elektrik ve elektronik sanayi, inşaat Sanayii, ulaşım sanayisi, kimya ve kuyumculuk alanında ve boya endüstrisinde kullanır. Bakır malzeme olarak altın kadar pahalı değildir. Gümüşten sonra en çok kullanılan malzeme bakırdır. Termik, kömür, fueloil, motorin, doğalgaz, jeotermal vb. hidrolik ve nükleer gibi enerjilerden faydalanılarak üretilen elektrik enerjisi, genelde uzun mesafeli yerlere elektrik iletmek için kullanılır.

Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Hurda bakır kilosu ne kadar sorusuna cevaben fiyatlarını etkileyen en önemli durumlardan biri de hurda bakırın saf halde olup olmamasından kaynaklıdır. Bakır çok farklı alanlarda değişik işlevlerde için kullanıldığından hurda konumuna geçtiği için de çoğunlukla saf olarak bulunmaz. Bakır çeşitli malzemelerde, kablolarda veya endüstriyel maksatla sanayilerde kullanım alanı bulmaktadır.

Günümüzde hurda bakırın kilosu ne kadar olduğu güncel olarak şu şekilde verilebilir;

Hurda Soyma Bakır Fiyatı148 TL
Hurda Lama Bakır Fiyatı  145 TL
Hurda Antkron Kırma ( Kalın Kırma ) 125 TL
Hurda TTR Kırma ( İnce Kırma ) Fiyatı 148,10 TL
Hurda Külçe Bakır %98 Fiyatı 97,10 TL
Hurda Bakır Talaşı Fiyatı120 TL
Hurda Kırkambar Kırma Bakır Fiyatı 119 TL
Hurda Kırkambar Bakır ( Bobin, Yanık Boru ) Fiyatı 129,10 TL
Hurda Kızıl Parça Rg5 (Dişli, Yatak, Burç vb.) Fiyatı 100 TL
Hurda Kızıl Talaşı RG5 Fiyatı  100 TL
Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Bakırın Kilosu Ne Kadar 2022

Bakırın kilosu ne kadar 2022, ülkemizde ve dünya genelinde borsa üzerinden fiyatlandırması yapılmaktadır. Hurda fiyatı döviz kuruna göre değişkenlik gösterebilir. Bakır hurdası bakımından %100 geri dönüşüm sağladığı için çok avantajlı bir metaldir. Hurda bakırın kilosu Londra Metal Borsasında belirlenen bakır fiyatlarına göre belirlenir. Bir başka anlatımla şöyle diyebiliriz;  hurda bakırın kg fiyatı, arz-talep ekonomi durumuna göre borsada belirlenen bakır kur  fiyatlarından fiyat farkı eksiltilerek oluşturulur. Bakırın Kilosu Ime ve dolar durumu, türü, kalitesi, tonajı ve konumuna göre de değişir. Yani bakırın kilo fiyatı birçok farklı duruma bakılarak değişkenlik gösterebilir.

kablo bakir kilosu ne kadar 2021
kablo bakır kilosu ne kadar?

Kablo Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Kablo bakırın kilosu ne kadar sorusuna cevap verecek olursak, çok fazla işlem görmediği ve işçilik olarak daha az maliyeti olduğu için, maliyet olarak biraz daha uygun demek mümkün olabilir. Bakır kablo fiyatları da aşağıda sıraladığımız şekildedir:

Hurda Tek Damar Kalın İç Tesisat Kablosu Fiyatı 100 TL
Hurda Antigron Kablo Fiyatı 58 TL
Hurda Fare Yemez Kablo Fiyatı 65 TL
Hurda Yeraltı Enerji Kablosu (Çelikli) Fiyatı 74 TL
Hurda %50 Oran Bakır Kablo Fiyatı 55 TL
Hurda TTR Kablo Fiyatı 36 TL
Hurda Karışık Kablo Fiyatı  36 TL
Hurda %40 Oran Bakır Kablo Fiyatı45 TL
Hurda %30 Oran Bakır Kablo Fiyatı 35 TL
Kablo Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Saf Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Saf bakırın kilosu ne kadar 2021 yılında, dolar üzerinden 9.310 olarak belirlenmiştir. Yani bu da TL olarak bakıldığında 93 lira olarak önümüze çıkıyor. Döviz kurundan etkilendiği için sürekli değişkenlik gösterebilir ve küsurat çıkabilir.

Soyma Bakır Hurda Fiyatı Nedir?

Soyma bakır kilosu ne kadar, 2022 senesinde diğer senelere  göre yükseliş durumuna geçmiştir. Bu yıl için, güncel durumda en değerli bakır hurdasından olmayı başarmıştır.  Soyarak  elde edilen bakır hurdasının kilosu 120 TL/KG olarak alıcı bulmaktadır.

Soyma Bakır Hurda Fiyatı120,00 TL/kg
Lama Bakır Hurda Fiyatı120,00 TL/Kg
Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurda Fiyatı100,00 TL/Kg
%98 Külçe Bakır Fiyatı105,00 TL/Kg
Soyma Bakır Hurda  Fiyatı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.