Ekonomi

Başvuran emeklilere anında 2 bin 500 liraya varan ek ödeme!

Gözünü ocak ayında yapılacak zamma diken milyonlarca emeklinin aylığına TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda yüzde 25,48 oranında zam yapıldı. Yapılan zammı yeterli görmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilere ek zam müjdesi vererek en düşük emekli aylığının 2 bin 500 liraya tırmanacağını duyurdu.

Bankalar da emekli vatandaşların aylıklarını kendi bankaları üzerinden almaları için rekabete girişti. Rekabet sonucunda emeklilere yapılacak promosyon ödemelerinde büyük artış yaşanırken, Yapı Kredi yeni yılla birlikte promosyon ödemelerinde artış yaşanacağını müjdeledi. Yapı Kredi yaptığı açıklamayla aylığını Yapı Kredi’ye taşıyan ve gerekli şartları karşılayan emeklilere 2 bin 500 liraya varan promosyon ödemesi yapılacağını duyurdu.

Yapı Kredi Kampanya Detayları

Yapı Kredi konuyla ilgili yaptığı açıklamada kampanyaya dahil olarak promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen emeklilerin 31 Ocak 2022 tarihine kadar başvuruda bulunması gerektiğini belirtti. İlave olarak Yapı Kredi müşterilerinin emekli aylığı alan birine referans olması durumunda promosyon ödemelerinden faydalanabileceği aktarıldı.

Referans vererek kampanyaya dahil olmak isteyen kişiler en yakın Yapı Kredi şubesi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Başvuru sonrası Yapı Kredi tarafından hem referans olan kişiye, hem de referans olunan emekliye onay mesajı gönderecek. Onay mesajına 5 günlük süre içerisinde yanıt verilmesi gerekiyor.

Onay mesajına yanıt verilebilmesi için:

  • Referans olan kişinin REFERANS yazıp 4470’e kısa mesaj göndermesi gerekiyor,
  • Referans olunan emeklinin ise UYGUN yazıp 4470’e kısa mesaj göndermesi gerekiyor,
image 6
Başvuran emeklilere anında 2 bin 500 liraya varan ek ödeme!

Bununla birlikte referans olunan emekliye Yapı Kredi mobil uygulaması üzerinden bir sözleşme formu gönderilecek. Sözleşme formunun onaylanarak kabul edilmesi durumunda ise referans işlemi tamamlanmış olacak. Bu işlemin tamamlanabilmesi içinde Yapı Kredi tarafından 10 günlük bir süre tanınacak. 10 gün içerisinde tamamlanmayan işlemlerin geçerliliği ortadan kalkacak. Ayrıca bir kişi en fazla 10 emekli için referans başvurusunda bulunabilecek. Buna göre de 250 lira ile 2500 lira arasında ödeme alabilecek.

Maaşını Yapı Kredi’ye taşımak isteyen emekliler en yakın Yapı Kredi şubesi, 0850 222 0444 numaralı Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi veya Yapı Kredi Mobil uygulaması üzerinden talep oluşturabilecek. Ayrıca dileyen emekliler e-devlet platformu üzerinden elektronik ortamda kolayca maaşlarını Yapı Kredi’ye taşıyabilecek. Maaş taşıma işleminin tamamlanması durumunda da gerekli şartların karşılanması halinde promosyon ödemeleri ay sonunda emeklilerin hesabına yatırılacak.

Yapı Kredi Promosyon Ödemeleri

Banka promosyon ödemelerinin emekli aylıklarına göre farklılık göstereceğini açıkladı. Yapı Kredi 2022 yılı promosyon ödemeleri şu şekilde:

  • Emekli aylığı 1500 liraya kadar olanlara 1300 lira,
  • Emekli aylığı 1500 lira ile 2500 lira arasında olanlara 1650 lira,
  • Emekli aylığı 2500 lira ve üzerinde olanlara 2000 lira,

Emekli aylıklarına yapılan zam sonrası en düşük emekli aylığının 2500 lira olabileceği gündeme taşınırken konu henüz netlik kazanmadı. Yapı Kredi’den yapılan promosyon ödenekleri de geçtiğimiz yılın emekli aylıklarına göre düzenlendi. Yeni maaşların netlik kazanması durumunda ödeneklerde değişim gösterecektir.

Kampanya Katılım Koşulları

  • Banka tarafından yapılan açıklamada Yapı Kredi çalışanlarının kampanyaya katılamayacağı bildirildi,
  • Son altı aylık süreç içerisinde emekli aylığını Yapı Kredi üzerinden alan emekliler referans olarak gösterilemeyecek; bununla birlikte emekli aylığını Yapı Kredi’ye taşımak için başvuran kişilere referans olunması durumunda referans işlemi kabul görmeyecek,
  • Referans işlemini gerçekleştiren kişilere nakdi ödül verilir. Nakdi ödülün verilebilmesi içinse referans olan kişinin Yapı Kredi’de bir hesabı bulunmak zorundadır. Aksi halde nakdi ödül iptal edilecektir. Hesabı olmayan ve yeni hesap açmak isteyen kişilere ise üç aylık süre tanınır,
  • Promosyon ödemelerinden faydalanmak için başvuruda bulunan emeklilerin toplamda 180 günlük süre içerisinde aylığını Yapı Kredi’ye taşıması gerekir. Süre aşımı durumunda promosyon ödemesinden faydalanılamaz,
  • Promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen emeklilerin Yapı Kredi’ye, 3 yıl boyunca emekli aylığının Yapı Kredi üzerinden alınacağına dair garanti vermesi gerekmektedir. 3 yıllık süre içerisinde emekli aylığının Yapı Kredi’den başka bir bankaya taşınması durumunda ödenen promosyon ödemesi Yapı Kredi’ye geri iade edilmelidir,

Nasıl Başvurulabilecek? Yapı Kredi İletişim Bilgileri

Emekli aylığını Yapı Kredi’ye taşımak isteyen kişiler öncelikle en yakın Yapı Kredi şubesi üzerinden veya 0850 222 0444 numaralı Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinden detaylı bilgi almalıdır. Gerekli şartları ve sözleşme formunu öğrenen kişiler dilerlerse aynı yöntemle başvuru işlemini tamamlayabilirler. Ancak bilgi alındıktan sonra kalan işlemler Yapı Kredi Mobil uygulaması veya e-devlet platformu üzerinden de tamamlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.