Ekonomi

Başvuran emeklilerin aylığına ek olarak 2 bin 700 lira ödeme yapılıyor!

Bankalar daha fazla müşteri kazanmak için birbirinden avantajlı kampanyalar oluşturmaya devam ediyor. Bankaların hedef olarak belirledikleri en değerli kitle ise 13 milyona yakın emekliler olarak görülüyor. Bu kapsamda emeklilere promosyon ödemeleri yapılıyor. Bankaya ve emekli aylıklarına göre değişen promosyon ödemeleri emeklilerin aylıklarına ek olarak bir defaya mahsus olmak şartıyla yapılıyor.

Promosyon Ödemeleri

Promosyon ödemeleri bankaların, emekli aylığını kendi bankalarına geçirmeleri için emeklilere yönelik oluşturdukları emekli aylığına ek olarak yapılan ek ödemelerdir. Promosyon ödemeleri bir defaya mahsus olmak şartıyla emekli aylıklarına göre farklılık gösteren tutarlarda emeklilere yapılmaktadır. Her bankanın emeklilere sunduğu promosyon ödemeleri farklıdır. Kimi bankalar 750 lira ödeme yaparken, kimi bankalar 2 bin liranın üzerinde ek ödeme yapmaktadır. Bununla birlikte ek ödeme yapılabilmesi için emeklilerden istenen şartlarda farklılık göstermektedir.

Emeklilere 2 Bin 700 Lira Ek Ödeme

Son olarak Şekerbank’ta emeklilere yönelik oluşturduğu ek ödemelerin şartlarını ve kapsamını açıkladı. Banka oluşturduğu kampanyadan yararlanmak isteyen emeklilerin, bir başka banka üzerinden aldıkları emekli aylıklarını Şekerbank’a taşımalarını, ayrıca emekli aylıklarını 3 yıl süreyle Şekerbank üzerinden almalarına yönelik taahhüt vermelerini talep ediyor. Gerekli kriterleri sağlayan emeklilere ise emekli aylıklarına göre 2 bin 700 liraya varan promosyon ödemesi yapılıyor.

Ek Ödemeye İlave 300 Lira

Şekerbank gerekli kriterleri sağlayan emeklilere ödenecek promosyon tutarlarına ilave olarak 300 lira değerinde puan yüklemesi de yapılacağını, yapılacak puan yüklemesinin anlaşmalı işletmeler üzerinde harcanabileceğini duyurdu. Buna göre 2 bin 700 liralık promosyon ödemesi alacak emeklilere kazanacakları 300 lira değerindeki puanla birlikte toplamda 3 bin lira promosyon ödemesi almış olacak.

emeklilere promosyon odemesi 2022
Emeklilere Promosyon Ödemeleri

Ek Ödeme Tutarları

Şekerbank tarafından ödenecek promosyon ödemeleri emekli aylıklarına göre farklılık gösteriyor. Henüz 2022 yılına ait emekli aylıkları hesaplara yatırılmadığı için 2021 emekli aylıklarına göre açıklanan promosyon tutarları şu şekilde:

  • Emekli aylığı bin 500 liraya kadar olan emeklilere toplamda bin 200 lira ek ödeme,
  • Emekli aylığı bin 500 lira ile 2 bin 500 lira arasında emeklilere toplamda bin 950 lira ek ödeme,
  • Emekli aylığı 2 bin 500 lira ve üzerinde olan emeklilereyse toplamda 2 bin 700 lira ek ödeme yapılacak,

Ayrıca yapılacak ek ödemelere ilave olarak aylığını Şekerbank’a taşıyan emeklilere 300 lira değerinde puan yüklemesi yapılacak. Yapılacak yüklemeyle birlikte promosyon tutarları en az bin 500 lira olurken, en fazla ise 3 bin lirayı bulacak. Ayrıca yapılacak yüklemelerden sonra emekli aylığının alınacağı kart üzerinden 3 bin 500 lira ve üzerinde yapılacak ilk harcamadan sonra 300 lira değerinde bir puan yüklemesi daha yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda ödenecek promosyon tutarlarına ek olarak toplamda 600 lira değerinde puan kazanılabilecek.

En Az 3 Yıllık Taahhüt

Promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen emekliler, aylıklarını en az 3 yıl boyunca Şekerbank üzerinden alacaklarına dair bir taahhütname imzalamak zorunda olacak. Böylece taahhütnamenin imzalandığı günden itibaren 3 yıllık süre boyunca emekli aylığı Şekerbank üzerinden alınacak. Ancak taahhütname süresi dolmadan emekli aylığını bir başka bankaya taşımak isteyen emekliler, ödenen promosyon tutarını Şekerbank’a geri iade etmeleri durumunda Şekerbank’tan ayrılabilecek.

Emekli maaşlarına ek 750 liraya varan ödeme yapılacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.