Ekonomi

Akaryakıt fiyatlarına zam! Benzin, motorin ve LPG’nin litre fiyatı yükselecek!

Türk lirasının hızla değer kaybetmesiyle birlikte birçok alanda olduğu gibi akaryakıt fiyatlarında da yüksek zamlar uygulandı. Yapılan zamların bir kısmı pompaya yansımadı. Ancak buna rağmen benzinin litre fiyatı bir yıllık süreçte 12 liranın üzerine tırmandı. Benzinde yaşanan yüksek fiyat artışına benzer şekilde motorinin litre fiyatı da 12 lira seviyelerine yükselirken, otogazın litre fiyatı 8 lira seviyelerini gördü.

Geçtiğimiz haftalarda Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni kararlar ile birlikte kur fiyatlarında sert düşüş yaşandı. Yaşanan düşüşle birlikte dolar 18 lira seviyelerinden 11 lira seviyelerine kadar geriledi. Doların gerilemesiyle birlikte otomobil ve akaryakıt fiyatlarında indirim duyuruları yapıldı.

Ancak alınan önlemlere karşın dolar kuru yeniden değer kazanarak yükselişe geçti. Dolar kurundaki yükseliş ise kısa süre içerisinde akaryakıt fiyatlarına yansıdı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada akaryakıt fiyatlarına zam yapıldığı duyuruldu. İşte yapılan zammın detayları…

YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE AKARYAKITA ZAM

EPGİS tarafından yapılan açıklamada benzin, motorin ve otogazın litre fiyatına zam yapıldı. Yapılan zamlarla birlikte motorinin litre fiyatı 1 lira 29 kuruş, benzinin litre fiyatı 61 kuruş, LPG’nin litre fiyatı ise 78 kuruş yükseliş yaşayacak. Yaşanacak yükselişlerle birlikte benzinin litre fiyatı kısa süre önce yapılan indirime rağmen yeniden 12 lira seviyelerine tırmanacak. Yapılan zamlar bu gece itibarıyla uygulamaya alınacak.

BENZİN, MOTORİN VE LPG FİYATLARI NE KADAR?

EPGİS’in duyurduğu yeni zamlarla birlikte akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş pompaya yansıyacak; benzin, motorin ve LPG’nin litre fiyatında artış yaşanacak. Akaryakıt istasyonlarındaki yeni fiyat listesi ise şu şekilde olacak:

İstanbul

  • Benzinin litre fiyatı: 12 lira 29 kuruş
  • Motorinin litre fiyatı: 11 lira 49 kuruş
  • LPG’nin litre fiyatı: 8 lira 24 kuruş

Ankara

  • Benzinin litre fiyatı: 12 lira 37 kuruş
  • Motorinin litre fiyatı: 11 lira 57 kuruş
  • LPG’nin litre fiyatı: 8 lira 26 kuruş

İzmir

  • Benzinin litre fiyatı: 12 lira 40 kuruş
  • Motorinin litre fiyatı: 11 lira 60 kuruş
  • LPG’nin litre fiyatı: 8 lira 29 kuruş
image
akaryakıt fiyatları

Diğer şehirlerin benzin, motorin, lpg fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.