Ekonomi

Araç sahiplerine iyi haber: Benzin ve motorine yeni bir indirim daha yapılacak

Akaryakıt fiyatları bir süredir yükselişte. Rusya ile Ukrayna geriliminin ardından brent petrolün 130 dolar barajını aşması sebebiyle akaryakıt fiyatlarına her gün yeni bir zam yapıldı. Ancak brent petrol bir süredir düşüşe geçti. Brent petroldeki düşüş ise doğrudan pompaya yansıdı.

Geçtiğimiz günlerde 23 liraya kadar tırmanan motorinin litre fiyatına 1 lira 38 kuruş indirim getirildi. İndirimin ardından zam beklenirken benzinin litre fiyatına 1 lira 76 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 93 kuruş ilave bir indirim daha yapıldı. Piyasanın önde gelen temsilcileri hafta içerisinde benzin ve motorin fiyatlarına yeni indirimlerin getirilebileceğini öngörüyor. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Hafta İçerisinde Yeni İndirimler Gelebilir

Piyasanın önde gelen isimleri hafta içerisinde benzinin litre fiyatına 62 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 1 liraya varan indirimlerin getirilebileceğini belirtiyor. Ancak indirim tablosunun oluşabilmesi için brent petrolün varil fiyatı oldukça önem arz ediyor. Brent petrol yeniden yükselişe geçerse indirim yerine zam haberleri yapılabilir.

İstanbul’da Benzin Fiyatı 18 Liraya Kadar Gerileyecek

Beklentilerin gerçekleşmesi durumunda benzinin litre fiyatının 22 lira seviyelerine kadar tırmandığı İstanbul’da gelen indirimlerin ardından fiyat listesi 18 lira 9 kuruş olarak yenilenecek. Motorin fiyatları da benzer şekilde 23 liradan, 18 lira 66 kuruşa kadar gerileyecek. Bir hafta içerisinde getirilecek indirimlerle birlikte vatandaşlar rahat bir nefes alacak.

EPGİS Akaryakıt Fiyatları Hakkında Bilgilendirme Yapmayacak

Uzun yıllardır akaryakıt fiyatlarının durumu hakkında bilgilendirme yapan ve gelmesi planlanan zam ile indirimleri haber veren Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, bir süre önce akaryakıt fiyatları hakkında bilgilendirme yapmaktan vazgeçtiğini açıkladı. Kurum karara gerekçe olaraksa devam eden yasal süreci işaret etti.

200 liraya kadar dayanan Ayçiçek yağı fiyatları 88 lira indirim yapıldı

2 Yorum

  1. yakıtlar el yakıyor piyasanın düzelmesi yakıt fiatlarına bağlı.yakıt ve dövizde gerekli indirim ve emeklilerin maaşlarına da iyi bir ilave yapılmazsa ortalık düzelmezzzzzzzzzzzzz

  2. benzin ve mazotta bir artış yok aksine indirim varken hergün sistemli olarak sıvı yağlara marketlerde yapılan zammın sebebi nedir.Kapatılmakmı istiyorlar yoksa halk bir haftada aralıklarla üç defa zam yapanların vitrinlerini aşağımı indirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.