Teknoloji Haberleri

Bigo Live Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bigo Live Nedir? Nasıl Kullanılır? Teknolojinin gelişimi ile birlikte insan hayatına giren sosyal ağlar, her geçen gün farklılaşmaya devam ediyor. Bu anlamda son zamanlarda adını sıklıkla duyuran Bigo Live sosyal ağ, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Uygulamayı kullananlar tarafından tanıtımının yapılması, Bigo Live nedir araştırmalarının da sıklıkla artış gösterdiği söylenebilir. Canlı yayın ve sohbet imkânının bir araya geldiği Bigo Live, bireylerin kendi kişisel bilgilerini girerek oluşturmuş oldukları profiller ile işlevini yürütüyor.

Bigo Live sosyal ağ içerisinde oluşturulan hesaplar, kişinin isteğine bağlı olarak resimli ya da resimsiz bir şekilde aktif olabiliyor. Bigo Live kullanıcıları, kendi canlı yayınlarının yanı ıra takip altına almış oldukları kişilerin canlı yayınlarına da katılabilme imkânı elde ediyor. Öyleki kullanıcılar arkadaşlarını bu uygulamayı kullanmaya davet ederek, onlıne sohbetlere başlıyor. Bigo Live uygulaması ile kullanıcılar vlog çekip çeşitli videolar izleyebilirler.

Bigo Live Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sohbet programları içerisinde yer alan ve birçok kişi tarafından da sıklıkla tercih edilen Bigo Live, son zamanlarda Goggle arama motorlarının başında yer alıyor. Uygulama içerisinde kullanım kolaylığı kadar hesap açma işlemlerinin de oldukça basit olması, kullanıcılar için artı bir avantaj haline geliyor. Bigo Live uygulamasını ilk defa kullanacak olan kişiler Bigo live nedir, nasıl kullanılır araştırmaları içerisine giriyorlar. Bigo Live uygulamasını açmak için oluşturulan oturumlar, bireylerin karşısına çıkan gizlilik anlaşmasını kabul etmeleri ile birlikte oturum aktif hale gelir.

 • Bigo Live uygulamasına Facebook, Google veya Twitter hesapları ya da kullanılan cep telefonu numarası ile de kolaylıkla giriş yapılabiliyor.
 • Oturum açmak için girilen bilgiler sonrasında telefon numarasına veya diğer hesaplara doğrulama kodu gelir.
 • Doğrulama kodunun onaylanması ile birlikte hesap açılır ve kullanıma hazır hale gelir.
 • Kişinin isteğine bağlı olarak resim ve diğer bilgiler yüklenebilir. 
 • Bigo Live uygulamasında kişiler, birbirlerini takip altına alabilirler.

Bigo Live Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda sosyal medya platformaları arasında yer alan birçok sohbet programı, oldukça fazla kullanıcıya sahip. Durumun böyle olması geliştirilen uygulamalar ile birlikte kişilerin kazanç elde etmesini de sağlıyor. Sohbet programlarının başında gelen Bigo Live uygulaması ile de para kazanmak mümkün.

Kişiler Bigo Live uygulamasını indirerek kullanıcıların canlı yayın akışını takip altına alır ve birçok kişi de yeni arkadaşlıklar kurmak için uygulamayı kullanmaya başlar. Ayrıca uygulama içerisinde yeteneklerini sergilemek isteyen ve bu videolar ile de para kazanmak isteyen birçok kişinin olduğunu da söyleyebiliriz.

Sanal dünyadan para kazanmak oldukça kolay olsa da kazanç yükseltmek için bilgi sahibi olmakta fayda vardır. Bu neden ile Bigo Live nedir, nasıl para kazanılır araştırmaları içerisine girmek en doğru seçimdir. Bigo Live uygulaması ile para kazanmak için uygulama içerisinde işletme sahibi olunabilir, canlı yayın sırasında gelen hediyeleri kazanca dönüştürme şansını elde edebilirsiniz. Ayrıca diğer platformalarda olduğu gibi Bigo Live uygulamasında da düzenli olarak canlı yayın yaparak takipçi çoğaltabilir, bunu da kazanca çevirebilirsiniz.

Bigo Live Yayıncısı Olmak

Bigo live platformundan kazanç sağlamak istiyorsanız eğer şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Bigo Live platformunda resmi yayıncı olmak isterseniz şu mail adresiyle iletişime geçin (e-posta: feedback@bigo.tv)
 • Yayıncı olmak için öncelikle demo içerikler çekilmesi istenir.
 • Çekilen demo içerikleri Bigo live kimliği ile whatsapp grubuna göndermesi gerekiyor.
 • Bigo Live yetkilileri çekilen demo içeriği inceleyerek size geri dönüş yapacaktır.
 • Eğer seçilirseniz, sizlerden kimlik fotoğrafını isteyebilirler.
 • Daha fazla detayı öğrenmek isterseniz şu adrese göz atın https://blog.bigo.tv/tr/bigo-sunucu-turkey/
bigo live 500 tl min0 250076001634991779 1
Bigo Live Para Kazanma

Bigo Live İletişim Bilgileri (Ajanslar)

GLOBAL AJANS0539 446 68 18
VIP LAVINIA AJANS0544 781 39 31
SMURFETT AJANS0552 010 96 57
PAYİTAHT AJANS0536 582 95 45
DİHA AJANS0552 354 42 47
Bigo Live Ajanslar

Bigo Live Kimler Kullanıyor

Bigo Live uygulaması genellikle kadınlar tarafından çekilen video yoğunluğunun bulunduğu sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Sayısız kadın kullanıcının oluşturduğu profiller, profillerinde yayınladıkları resimler ve videolar, birçok erkek kullanıcının dikkatini çekmeyi başarıyor. Kadın kullanıcıların profillerine ilgi gösteren erkek kullanıcılar, takip altına alarak bu süreci hızlandırıyor ve o kullanıcı ile canlı olarak görüşebilme fırsatı elde ediliyor.

Son zamanlarda oldukça kullanıcı sayısını artıran Bigo Live, dünya genelinde yaşanan koronavirüs salgını ile birlikte bu sayıyı ikiye katladı. Kadın kullanıcılar kendilerini sergilemek için çekmiş oldukları videoları, beğeni sayıları ile kazanca dönüştürüyorlar. Uygulama içerisinde erkek kullanıcıların videolarına rastlamak neredeyse imkânsız. Uygulama içeriğinin bu şekilde olması, uygulamayı kullanacak olan kişilerde Bigo Live ne demek sorularını akıllarına getiriyor. Bunun yanı sıra birçok erkek kullanıcının da profilini işletme hesabına geçirerek oldukça iyi kazançlar elde edildiğini biliniyor.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp kullanıcıları dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.