Teknoloji Haberleri

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

İnternet en hızlı şekilde gerekli bilgilere erişmemizi sağlayarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Birçok farklı alan için yüzlerce bilgi veren platform bulunmaktadır. Bilgilere ulaşabilmek içinse platformlarda ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmak yeterli olacaktır.

Bilgi Paylaşım Siteleri

Farklı alanlar için yüzlerce bilgi veren aracı platformlar bulunmaktadır. Bilgilere erişebileceğiniz bazı siteler şunlardır:

E-Ödev

E-ödev platformu öğrencilerin birbirlerine soru sorabildikleri bir eğitim kanalıdır. Arayüzü oldukça basit olan platformda öğrenciler ödevlerinde yapamadıkları soruları platformdaki diğer hesap sahipleriyle paylaşabilmekte veya paylaşılan sorulara yanıt vererek puan kazanabilmektedir.

E-ödev Resmi İnternet Sayfası

Kızlar Soruyor

Kızlar Soruyor internet sayfası ise özellikle genç yaştaki kişilerin merak ettikleri konular hakkında bilgi edinebildikleri, soru sorabilecekleri veya daha önce sorulan soruları inceleyerek yanıt arayabilecekleri oldukça geniş bir alanı kapsayan platformdur.

Kızlar Soruyor Resmi İnternet Sayfası

Reddit

Reddit platformunda diğer kullanıcılar ile bilgi aktarımı yapabilir ve eğlenceli içeriklere de göz atabilirsiniz. Instagram, Facebook gibi sosyal ağlara benzer bir arayüze sahip olan Reddit’te milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Bu sebeple merak ettikleriniz hakkında hızlı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz.

Reddit Resmi İnternet Sayfası

Doktor Sitesi

Hastalar ile doktorların bir araya gelebildiği platformda dilediğiniz alanda uzman hekimlere ulaşabilir ve aklınızdaki soruları yöneltebilirsiniz. Birebir olarak doktorlarla iletişime geçebildiğiniz sitede MR ve benzeri sonuçlarınızı da görüntü olarak doktorlara iletebilir ve sonuçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doktor Sitesi

Armut

Armut platformunda alanında uzman kişilerden hizmet satın alabilirsiniz. Ayrıca fiyat skalasından haberdar olmadığınız alanlar için fiyat soruşturması yapabilir ve böylelikle piyasadaki fiyat tarifeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Armut Resmi İnternet Sayfası

Technopat

Güncel teknoloji haberlerinin paylaşıldığı platformda teknolojik cihazlar hakkında da bilgi edinebilir ve böylelikle bir cihaz satın almadan önce tüm özellikleri hakkında detaylı inceleme şansı elde edebilirsiniz.

Technopat Resmi İnternet Sayfası

Bilgi Paylaşım Platformu

Ekşi Sözlük

Ekşi Sözlük, Türkiye’nin en fazla kullanıcısına sahip bilgi paylaşım platformudur. Platformda milyonlarca konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Alanında uzman kişilerinde yer aldığı sözlükte aklınızdaki soru işaretleri hakkında kolaylıkla bilgi edinebilir, sizinle aynı sorunu yaşayan kişilerden tavsiyeler alabilirsiniz.

Ekşi Sözlük Resmi İnternet Sayfası

Wikipedia

Ülkemizde kısa bir süre erişim engeli getirilen Wikipedia’da, tüm konular hakkında bilgi edinebilir yalnızca yazısal olarak değil istatistiksel olarak da veriler ışığında aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Vikipedi Resmi İnternet Sayfası

Instagram Hesabım Engellendi Nasıl Açabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.