EkonomiKampanyalar

BİM’den dev indirim: 200 liraya kadar dayanan Ayçiçek yağı fiyatları 88 lira indirim yapıldı!

Rusya ve Ukrayna’dan ithal edilen ayçiçek yağı ürünlerinin sevkiyatını yapacak olan gemilerin Rostov Limanı’nda bekletilmesi stok problemini meydana getirmiş ve bu sebeple de ayçiçek yağı ürünlerinin etiket fiyatları 200 liranın üzerine tırmanmıştı. Ancak gemilerin yola çıkmasıyla birlikte stok problemi ortadan kalktı ve ayçiçek yağı ürünlerinin etiket fiyatları düşüşe geçti.

Bununla birlikte Türkiye’nin önde gelen zincir marketlerinden BİM ayçiçek yağı ürünlerine ilave bir indirim uyguladı. Diğer marketlerde 140 lira olarak satışa çıkarılan ayçiçek yağının etiket fiyatını 129 lira 90 kuruş olarak belirleyen BİM, hafta sonuna özel olarak ilave bir indirim daha uyguladı.

Hafta Sonu İndirimleri Sona Erdi

BİM hafta sonuna özel ayçiçek yağı başta olmak üzere pek çok farklı kategoriden ürüne indirim uyguladı. Hafta sonuna özel olarak uygulanan indirimlerle birlikte 5 litre Sole 109 lira, 2 litre Sole 45 lira 90 kuruş, 1 litre Sole 23 lira 90 kuruş etiket fiyatıyla satışa sunuldu.

Ancak indirimler 13 Mart’ta sona erdi. İndirimlerin sona ermesiyle birlikte ayçiçek yağının 5 litre fiyatı 129 lira 90 kuruşa çıkarıldı. Ancak diğer marketlere kıyasla ayçiçek yağının etiket fiyatı oldukça uygun. BİM’de önümüzdeki günlerde yeni indirimlerin uygulanabileceği de konuşuluyor.

BİM Güncel Ayçiçek Yağı Fiyatları

BİM’in satışa sunduğu ayçiçek yağı ürünlerinin ve fiyatlarının güncel hali şu şekildedir:

 • 5 litre Sole- 129 lira 90 kuruş
 • 2 litre Sole- 52 lira 50 kuruş
 • 1 litre Sole- 32 lira 25 kuruş

BİM Yağ Fiyatları 2022 – 5 LT Sole Yağı Fiyatı

3 Yorum

 1. %7 KDV indirildi indirilmeye önce ZAM yapıldı indirim yapıldı haftasında tekrar zam KDV inditimin ne faydas oldu daha çok ZAM bu ZAM oyunu nu yapan belli bir kesim ki bana göre ERDOĞAN düşmanları tek istedikleri seçimle gönderemediler Erdoğanı ZAM kaos oyunuyla milleti bıktırıp Erdoğan’dan milleti vaz geçirmek bunu da MİLLET İTTİFAKİ CHP HDP İP SP VE DİĞERLERİ

 2. Allah için önce vicdan 130 lira indirimli hali diyorsunuz
  Bu yağ en fazla 60 olmalı markalarda 70 tavan fiyat 70 oomalı
  Yazik her bicimdi halk sizlere demedigi ah kalmadı
  Bu isin sonu insallah kötu bitmez
  Vicdan her urun cooook yuksek en az %100 fazla fiyat eklendi bazi ürunlerde %200 eklendi

 3. ben bugün 16/03/2022 de 5lt lik sıvı yağ 165 tl bu ne perhiz ne lahana turşusu.ya.balyoz gibi bir şey kafalarına inmezse düzelmezler…bu sunni bir piyasa yı zorlama politikası.gereği yapılmalı ve hem para cezası hem kapatma cezası hemde hapis cezalarını uygulamaak lazım yada halk olarak düzeltelim.onlar bize yaşama hakkı vermiyorlarsa bizde onları yaşatmıyalım.Bahsettiğim bim sinopta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.