Kampanyalar

BİM’de indirimler başladı! 5 litre ayçiçek yağında indirim!

Dolar kurunun hızlı yükselişiyle birlikte hayat pahalılığı yükselen Türkiye’de bir yıllık süreç içerisinde en fazla zam uygulanan ürünlerden birisi de ayçiçek yağı oldu. 4 litre fiyatı 100 liranın üzerine tırmanan ayçiçek yağının, 5 litre fiyatı ise birçok markette 150 liranın üzerine tırmandı.

Ayçiçek yağı ile birlikte süt, un, şeker gibi temel gıda ürünlerine de yüksek zamlar uygulanırken, alım gücü düşen vatandaş duruma tepki gösterdi. Ürün fiyatlarındaki hızlı yükselişler yalnızca kur fiyatlarının artmasından kaynaklanmadı. Fırsatçıların uyguladığı zamlarla birlikte piyasanın dengeleri bozuldu.

Ekonomideki zorlu süreç, stokçuluğun ve fırsatçılığın artmasıyla birlikte piyasada oluşan dengesizlik hükümeti harekete geçirdi. Stokçulukla mücadelede ceza limitini yükselten hükümet yetkilileri, yeni ekonomi önlem düzenlemeleriyle birlikte kur fiyatlarındaki hızlı yükselişe engel oldu.

Kur fiyatlarındaki sert düşüşün ardından gözler tedarik zincirindeki üretici ve aracılara çevrildi. Kur fiyatlarının yükseldiği dönemde ürün fiyatlarına hızla zam uygulayan market zincirlerinin, kur fiyatlarının düşüşüyle birlikte indirim yapmaları beklenirken, BİM’den ilk indirim haberi geldi. 5 litre Sole Ayçiçek Yağı’nda indirim yapıldığını açıklayan BİM, yeni indirimlerin yakın zamanda duyurulacağını müjdeledi.

AYÇİÇEK YAĞINDA İNDİRİM

Kur fiyatlarının yükselmesiyle birlikte temel gıda ürünlerinde hızla fiyat yükselişleri yaşandı. Özellikle sıvıyağa getirilen yüksek zamlarla birlikte ayçiçek yağının 5 litre fiyatı birçok markette 150 lira seviyelerine kadar tırmandı. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni ekonomi önlem paketiyle birlikte kur fiyatlarının sert düşüş yaşaması sebebiyle market ürünlerinde indirimler uygulanmasını bekleyen vatandaşa ilk müjde BİM’den geldi.

BİM tarafından yapılan açıklamada 5 litre Sole Ayçiçek Yağı’nın fiyatı 120 liradan, 109 liraya düşürüldüğü duyuruldu. Ayçiçek yağının 5 litre fiyatı birçok markette 130 lira seviyelerinin üzerinde yer alırken, bugün itibarıyla Sole 5 Litre Ayçiçek Yağı, BİM reyonlarında 109 lira etiket fiyatıyla yer alacak.

sole aycicek yag
Ayçiçek Yağ

5 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI

Ayçiçek yağının 5 litre fiyatı diğer marketlerde şu şekilde:

 • Bizim Toptan Market: Bizim 5 Litre Ayçiçek Yağı – 140 Lira
 • Trendyol Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 160 Lira
 • Siparişevi Market: Tarım Kredi 5 Litre Ayçiçek Yağı – 127 Lira
 • Trendyol Market: Biryağ 5 Litre Ayçiçek Yağı – 144 Lira 50 Kuruş
 • Bizim Toptan Market: Ona 5 Litre Ayçiçek Yağı – 132 Lira 90 Kuruş
 • Trendyol Market: Torku 5 Litre Ayçiçek Yağı – 179 Lira 10 Kuruş
 • Hepsiburada Market: Aytaç 5 Litre Ayçiçek Yağı – 139 Lira 90 Kuruş
 • Trendyol Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 155 Lira 90 Kuruş
 • Amazon:  Kırlangıç 5 Litre Ayçiçek Yağı – 199 Lira
 • Amazon: Komili 5 Litre Ayçiçek Yağı – 195 Lira 90 Kuruş
 • İste Gelsin Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 139 Lira 90 Kuruş

DENETLEMELER ARTTIRILACAK

Öte yandan hükümet yetkilileri kur fiyatlarındaki sert düşüşün ardından etiketlerin değiştirilmesi gerektiği kanısında. Kur fiyatlarındaki artış döneminde hızla zam yapıldığını belirten hükümet yetkilileri, kur fiyatlarındaki düşüşün ardından da aynı hızda etiket fiyatlarında indirim uygulanmasını talep ediyor.

Ticaret Bakanı Mehmet Kuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada denetlemelerin arttırılacağını açıkladı. Tedarik zincirinde yer alan her aşamaya dair denetlemelerin süreceğini belirten Kuş, zincirin halkasında fiyat etiketine etki edecek herkese cezalar verileceğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir: BİM fiyatların düşeceği tarihi duyurdu!

VİCDAN SAHİBİ HERKES ETİKETLERİ DEĞİŞTİRMELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında market zincirlerine seslenerek, “Vicdan sahibi herkes kur fiyatları yükselirken yapılan zammı, aynı şekilde geri almalı.” diyerek market zincirlerine seslendi. Erdoğan, stokçulukla mücadele edileceği gibi ürün fiyatlarına fahiş fiyatlar uygulayanlar hakkında da cezaların arttırılacağına değindi.

Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı Ne Yapmam Gerekiyor?

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da çeşitli sebeplerle hesabınız kapatılabilir. En sık karşılaşılan hesap kapatma sebebi Instagram ihlalleridir. Instagram ihalelden ötürü kapatılan hesaplar için “Instagram hesabınız ihlalden kapatıldı” mesajı iletir. Instagram’da hesap oluştururken platform belirli kuralların kabul edilmesini talep eder. Bu kurallara aykırı bir durumun oluşması durumunda Instagram hesabınızı kapatabilir. Ancak Instagram’ın kastettiği…

Continue Reading Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı Ne Yapmam Gerekiyor?

Kızılay’a Kan Verdim Sonuçları Nasıl Öğrenirim

Kızılay ülkemizde uzun süredir faaliyetini devam ettiren yardım kuruluşlarındandır. Kan bağışı başka kişilerin hastalıklarının tedavisi kullanımında önemlidir. Kan bağışı toplumdaki diğer insanlar için çok önemli ve faydalıdır. Sağlıklı olan kişilerden alınan kanlar depo edilerek uygun şartlarda saklanır. Acil durum olduğunda kan ihtiyacı buralardan karşılanmaktadır. Kan bağışında olmak isteyenler Kızılay’ın kan bağış noktalarına gidilerek kan vermeleri…

Continue Reading Kızılay’a Kan Verdim Sonuçları Nasıl Öğrenirim

Mobil Cihazlarda Hücre Yayını Nedir?

Günümüzde mobil cep telefonları popüler bir şekilde tercih ediliyor. Her alanda işlem yapılmasını sağlayan cep telefonlarında son dönemlerde bir takım terimler ortaya çıkıyor. Bu terimler arasında ise hücre yayını nedir nasıl açılır ve kapatılır konuları yer alıyor. Uzmanlar tarafından ele alınan bu konuya dair yapılan analizlerde ise çok net yanıtlar ortaya çıkıyor. Hücre yayını İngilizce…

Continue Reading Mobil Cihazlarda Hücre Yayını Nedir?

Dikkat Çeken Tyler Durden Sözleri Türkçe

Fight Club filmi, hem de ülkemizde oldukça ilgi gören ve beğenilmiş bir filmdir. Fakat filmde asıl dikkat çeken Tyler Durden sözleri olmuştur. Birbirinden farklı replikleri ve etkileyici sözleri ile birlikte dünyada ve ülkemizde Gündem olmayı başarmıştır. Bu sözlerin arasından en iyiler seçilerek Türkçe olarak derlenmiştir. Bizler özel insanlar değiliz.Dibe vurmak, gidilen bir hafta sonu tatili…

Continue Reading Dikkat Çeken Tyler Durden Sözleri Türkçe

Onlyfans Nasıl Kullanılır

Onlyfans, özellikle dünyada oldukça popüler olan platformlardan biridir. Türkiye’de çok sık kullanılmasa da şimdilerde ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Dolayısıyla Onlyfans uygulamasının ne olduğu ve nasıl kullanılacağına dair soru işaretleri de her geçen gün daha da artıyor. İçerik olarak genellikle yetişkin içerik üreten kişilerin tercih ettiği bir platformdur. Çünkü erotik video ve fotoğrafların yayınlandığı ve bunun…

Continue Reading Onlyfans Nasıl Kullanılır

Instagram Hesap Çalma (İnsta Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim)

Başka Instagram kullanıcılarının hesaplarını çalma yöntemleri son dönemin en çok araştırılan konularından biri oluyor. Bu alanda profesyonel hizmet veren firmalar kadar şahıslarda istenilen hesabı alabileceği iddia ediyor. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olmasından dolayı Instagram hesabını çalmanın kesin bir yöntemi yoktur denebilir. Çeşitli deneme yanılma teknikleriyle garantisi olmayan birkaç yöntem Instagram şifresi kırmada etkili olabilir. Şifre…

Continue Reading Instagram Hesap Çalma (İnsta Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.