Kampanyalar

BİM’de indirimler başladı! 5 litre ayçiçek yağında indirim!

Dolar kurunun hızlı yükselişiyle birlikte hayat pahalılığı yükselen Türkiye’de bir yıllık süreç içerisinde en fazla zam uygulanan ürünlerden birisi de ayçiçek yağı oldu. 4 litre fiyatı 100 liranın üzerine tırmanan ayçiçek yağının, 5 litre fiyatı ise birçok markette 150 liranın üzerine tırmandı.

Ayçiçek yağı ile birlikte süt, un, şeker gibi temel gıda ürünlerine de yüksek zamlar uygulanırken, alım gücü düşen vatandaş duruma tepki gösterdi. Ürün fiyatlarındaki hızlı yükselişler yalnızca kur fiyatlarının artmasından kaynaklanmadı. Fırsatçıların uyguladığı zamlarla birlikte piyasanın dengeleri bozuldu.

Ekonomideki zorlu süreç, stokçuluğun ve fırsatçılığın artmasıyla birlikte piyasada oluşan dengesizlik hükümeti harekete geçirdi. Stokçulukla mücadelede ceza limitini yükselten hükümet yetkilileri, yeni ekonomi önlem düzenlemeleriyle birlikte kur fiyatlarındaki hızlı yükselişe engel oldu.

Kur fiyatlarındaki sert düşüşün ardından gözler tedarik zincirindeki üretici ve aracılara çevrildi. Kur fiyatlarının yükseldiği dönemde ürün fiyatlarına hızla zam uygulayan market zincirlerinin, kur fiyatlarının düşüşüyle birlikte indirim yapmaları beklenirken, BİM’den ilk indirim haberi geldi. 5 litre Sole Ayçiçek Yağı’nda indirim yapıldığını açıklayan BİM, yeni indirimlerin yakın zamanda duyurulacağını müjdeledi.

AYÇİÇEK YAĞINDA İNDİRİM

Kur fiyatlarının yükselmesiyle birlikte temel gıda ürünlerinde hızla fiyat yükselişleri yaşandı. Özellikle sıvıyağa getirilen yüksek zamlarla birlikte ayçiçek yağının 5 litre fiyatı birçok markette 150 lira seviyelerine kadar tırmandı. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni ekonomi önlem paketiyle birlikte kur fiyatlarının sert düşüş yaşaması sebebiyle market ürünlerinde indirimler uygulanmasını bekleyen vatandaşa ilk müjde BİM’den geldi.

BİM tarafından yapılan açıklamada 5 litre Sole Ayçiçek Yağı’nın fiyatı 120 liradan, 109 liraya düşürüldüğü duyuruldu. Ayçiçek yağının 5 litre fiyatı birçok markette 130 lira seviyelerinin üzerinde yer alırken, bugün itibarıyla Sole 5 Litre Ayçiçek Yağı, BİM reyonlarında 109 lira etiket fiyatıyla yer alacak.

sole aycicek yag
Ayçiçek Yağ

5 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI

Ayçiçek yağının 5 litre fiyatı diğer marketlerde şu şekilde:

 • Bizim Toptan Market: Bizim 5 Litre Ayçiçek Yağı – 140 Lira
 • Trendyol Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 160 Lira
 • Siparişevi Market: Tarım Kredi 5 Litre Ayçiçek Yağı – 127 Lira
 • Trendyol Market: Biryağ 5 Litre Ayçiçek Yağı – 144 Lira 50 Kuruş
 • Bizim Toptan Market: Ona 5 Litre Ayçiçek Yağı – 132 Lira 90 Kuruş
 • Trendyol Market: Torku 5 Litre Ayçiçek Yağı – 179 Lira 10 Kuruş
 • Hepsiburada Market: Aytaç 5 Litre Ayçiçek Yağı – 139 Lira 90 Kuruş
 • Trendyol Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 155 Lira 90 Kuruş
 • Amazon:  Kırlangıç 5 Litre Ayçiçek Yağı – 199 Lira
 • Amazon: Komili 5 Litre Ayçiçek Yağı – 195 Lira 90 Kuruş
 • İste Gelsin Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 139 Lira 90 Kuruş

DENETLEMELER ARTTIRILACAK

Öte yandan hükümet yetkilileri kur fiyatlarındaki sert düşüşün ardından etiketlerin değiştirilmesi gerektiği kanısında. Kur fiyatlarındaki artış döneminde hızla zam yapıldığını belirten hükümet yetkilileri, kur fiyatlarındaki düşüşün ardından da aynı hızda etiket fiyatlarında indirim uygulanmasını talep ediyor.

Ticaret Bakanı Mehmet Kuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada denetlemelerin arttırılacağını açıkladı. Tedarik zincirinde yer alan her aşamaya dair denetlemelerin süreceğini belirten Kuş, zincirin halkasında fiyat etiketine etki edecek herkese cezalar verileceğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir: BİM fiyatların düşeceği tarihi duyurdu!

VİCDAN SAHİBİ HERKES ETİKETLERİ DEĞİŞTİRMELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında market zincirlerine seslenerek, “Vicdan sahibi herkes kur fiyatları yükselirken yapılan zammı, aynı şekilde geri almalı.” diyerek market zincirlerine seslendi. Erdoğan, stokçulukla mücadele edileceği gibi ürün fiyatlarına fahiş fiyatlar uygulayanlar hakkında da cezaların arttırılacağına değindi.

Araç Borcu Nasıl Sorgulanır? 2022

Aracınızın herhangi bir borcu olup olmadığını yerinizden kalkmadan internetten öğrenebilir ve yine isterseniz internetten ödeyebilirsiniz. Araç sahipleri araçlarına ait olan bütün borçları vaktinde ödemelidir. Geciken bütün borçlar hemen faize girer ve çok daha fazla miktarda ödemek zorunda kalabilirsiniz. Gecikmeye giren borçlar konusunda Maliye Bakanlığı’ndan bir uyarı da alabilirsiniz. Araçlara dair birden fazla borç vardır. Bunları…

Continue Reading Araç Borcu Nasıl Sorgulanır? 2022

Ehliyet sahipleri dikkat! Bunu yapmayanlara ceza kesilecek!

Sürücü ehliyetine sahip olan vatandaşlar için çok önemli bir duyuru yayımlandı. Yapılan duyuruya göre sürücü ehliyetlerini 31 Aralık 2022 tarihine dek yenilemeyenlere büyük miktarlarda ceza kesilecek. Ceza kesilmemesi için kalan 11 aylık süreçte ehliyetlerin yenilenmesi gerekiyor. Hangi Gruptaki Sürücü Belgelerine Ceza Kesilecek? İçişleri Bakanlığı 2016 yılında sürücü belgelerinin yenilendiğini duyurdu. Yenilenen sürücü ehliyetleriyle birlikte 1…

Continue Reading Ehliyet sahipleri dikkat! Bunu yapmayanlara ceza kesilecek!

Memur ve memur emeklilerine yüzde 7,5 zam yapılacak!

Hükümet yetkililerin 3 Ocak 2022’de açıkladığı yeni maaşların ne zaman hesaplara yatırılacağı milyonlarca vatandaş tarafından merak konusu olmuştu. Sorunun yanıtı bugün netlik kazandı. Meclise sunulan kanun teklifinde memur ve emeklilere getirilecek zamların yanı sıra yeni doğalgaz tarifeleri ve Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili düzenlemeler bulunuyor. Meclise sunulan kanun teklifinin bugün itibarıyla kabul edildi. Resmi Gazete’de…

Continue Reading Memur ve memur emeklilerine yüzde 7,5 zam yapılacak!

Emekliler dikkat: Yarından itibaren 1000 lira hesaplara yatırılacak!

Artan ekonomik sıkıntılara çare üreterek vatandaşların refahını arttırmak isteyen hükümet yetkilileri getirilen yasayla birlikte emekli aylıklarındaki alt limiti 2 bin 500 lira olarak belirledi. Emekli aylıklarına yapılan zamma ek olarak zamma karşın 2 bin 500 liranın altında olan emeklilere ek bir zam daha getirildi. Bu kapsamda 2021 yılında emekli aylığı bin 500 lira olanların aylıklarına…

Continue Reading Emekliler dikkat: Yarından itibaren 1000 lira hesaplara yatırılacak!

31 Ocak’a kadar markete gidenlere para verilecek!

Akbank oluşturduğu yeni kampanyasını duyurdu. Kampanya kapsamında Akbank müşterileri yapacakları market alışverişleri için para kazanacak. 31 Ocak’a kadar Akbank kartlarıyla yapılacak internet alışverişleri de dahil olmak üzere tüm market harcamalarında yüzde 2, toplamda ise 100 lira değerinde chip para kazanılabilecek. Kampanya ile ilgili detayları da paylaşan banka 31 Ocak tarihine kadar başvuruların alınacağını ve kampanya…

Continue Reading 31 Ocak’a kadar markete gidenlere para verilecek!

Şekilli Nick Yazma – Şekilli İsim Yazma

Şekilli Yazı Yazma Şekilli nick yazma genellikle oyuncuların tercih ettiği bir nicktir. Bunun dışında sosyal medyada aktif olan kişilerin de tercih ettiği lakaplardır. Ayrıca ismini tam olarak kullanmak istemeyen kişilerde sıklıkla şekilli nick kullanır.Özellikle oyunlarda nick kullanımı en yaygın olan durumlardan biridir. Çünkü nick kullanımı ile oyundaki durumla ilgili bir ön izlenim verilebilir. Şekilli Nick…

Continue Reading Şekilli Nick Yazma – Şekilli İsim Yazma

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.