Kampanyalar

BİM’de indirimler başladı! 5 litre ayçiçek yağında indirim!

Dolar kurunun hızlı yükselişiyle birlikte hayat pahalılığı yükselen Türkiye’de bir yıllık süreç içerisinde en fazla zam uygulanan ürünlerden birisi de ayçiçek yağı oldu. 4 litre fiyatı 100 liranın üzerine tırmanan ayçiçek yağının, 5 litre fiyatı ise birçok markette 150 liranın üzerine tırmandı.

Ayçiçek yağı ile birlikte süt, un, şeker gibi temel gıda ürünlerine de yüksek zamlar uygulanırken, alım gücü düşen vatandaş duruma tepki gösterdi. Ürün fiyatlarındaki hızlı yükselişler yalnızca kur fiyatlarının artmasından kaynaklanmadı. Fırsatçıların uyguladığı zamlarla birlikte piyasanın dengeleri bozuldu.

Ekonomideki zorlu süreç, stokçuluğun ve fırsatçılığın artmasıyla birlikte piyasada oluşan dengesizlik hükümeti harekete geçirdi. Stokçulukla mücadelede ceza limitini yükselten hükümet yetkilileri, yeni ekonomi önlem düzenlemeleriyle birlikte kur fiyatlarındaki hızlı yükselişe engel oldu.

Kur fiyatlarındaki sert düşüşün ardından gözler tedarik zincirindeki üretici ve aracılara çevrildi. Kur fiyatlarının yükseldiği dönemde ürün fiyatlarına hızla zam uygulayan market zincirlerinin, kur fiyatlarının düşüşüyle birlikte indirim yapmaları beklenirken, BİM’den ilk indirim haberi geldi. 5 litre Sole Ayçiçek Yağı’nda indirim yapıldığını açıklayan BİM, yeni indirimlerin yakın zamanda duyurulacağını müjdeledi.

AYÇİÇEK YAĞINDA İNDİRİM

Kur fiyatlarının yükselmesiyle birlikte temel gıda ürünlerinde hızla fiyat yükselişleri yaşandı. Özellikle sıvıyağa getirilen yüksek zamlarla birlikte ayçiçek yağının 5 litre fiyatı birçok markette 150 lira seviyelerine kadar tırmandı. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni ekonomi önlem paketiyle birlikte kur fiyatlarının sert düşüş yaşaması sebebiyle market ürünlerinde indirimler uygulanmasını bekleyen vatandaşa ilk müjde BİM’den geldi.

BİM tarafından yapılan açıklamada 5 litre Sole Ayçiçek Yağı’nın fiyatı 120 liradan, 109 liraya düşürüldüğü duyuruldu. Ayçiçek yağının 5 litre fiyatı birçok markette 130 lira seviyelerinin üzerinde yer alırken, bugün itibarıyla Sole 5 Litre Ayçiçek Yağı, BİM reyonlarında 109 lira etiket fiyatıyla yer alacak.

sole aycicek yag
Ayçiçek Yağ

5 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI

Ayçiçek yağının 5 litre fiyatı diğer marketlerde şu şekilde:

 • Bizim Toptan Market: Bizim 5 Litre Ayçiçek Yağı – 140 Lira
 • Trendyol Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 160 Lira
 • Siparişevi Market: Tarım Kredi 5 Litre Ayçiçek Yağı – 127 Lira
 • Trendyol Market: Biryağ 5 Litre Ayçiçek Yağı – 144 Lira 50 Kuruş
 • Bizim Toptan Market: Ona 5 Litre Ayçiçek Yağı – 132 Lira 90 Kuruş
 • Trendyol Market: Torku 5 Litre Ayçiçek Yağı – 179 Lira 10 Kuruş
 • Hepsiburada Market: Aytaç 5 Litre Ayçiçek Yağı – 139 Lira 90 Kuruş
 • Trendyol Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 155 Lira 90 Kuruş
 • Amazon:  Kırlangıç 5 Litre Ayçiçek Yağı – 199 Lira
 • Amazon: Komili 5 Litre Ayçiçek Yağı – 195 Lira 90 Kuruş
 • İste Gelsin Market: Yudum 5 Litre Ayçiçek Yağı – 139 Lira 90 Kuruş

DENETLEMELER ARTTIRILACAK

Öte yandan hükümet yetkilileri kur fiyatlarındaki sert düşüşün ardından etiketlerin değiştirilmesi gerektiği kanısında. Kur fiyatlarındaki artış döneminde hızla zam yapıldığını belirten hükümet yetkilileri, kur fiyatlarındaki düşüşün ardından da aynı hızda etiket fiyatlarında indirim uygulanmasını talep ediyor.

Ticaret Bakanı Mehmet Kuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada denetlemelerin arttırılacağını açıkladı. Tedarik zincirinde yer alan her aşamaya dair denetlemelerin süreceğini belirten Kuş, zincirin halkasında fiyat etiketine etki edecek herkese cezalar verileceğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir: BİM fiyatların düşeceği tarihi duyurdu!

VİCDAN SAHİBİ HERKES ETİKETLERİ DEĞİŞTİRMELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında market zincirlerine seslenerek, “Vicdan sahibi herkes kur fiyatları yükselirken yapılan zammı, aynı şekilde geri almalı.” diyerek market zincirlerine seslendi. Erdoğan, stokçulukla mücadele edileceği gibi ürün fiyatlarına fahiş fiyatlar uygulayanlar hakkında da cezaların arttırılacağına değindi.

Dei Coin Geleceği 2022 – Deus Coin Yorum

Dei Coin, tüm blok zincirlerine bağlanan; kripto varlıkları arasında köprü görevi gördüğü düşünülen stable coindir. Deus ile kullanıcılar başka bir blok zincirine para gönderebilir ayrıca herhangi bir kayma yaşanmadan talepte bulunabilirler. Dei Coin Nedir? Deus olarak bilinen Dei Coin, açık kaynaklı ve izinsiz olarak algoritmik çapraz zincir kesirli rezerv görevi gören stabil bir coindir. Serbest…

Continue Reading Dei Coin Geleceği 2022 – Deus Coin Yorum

BUSD Coin Geleceği 2022 – BUSD Coin Yorum

Binance USD olarak bilinen BUSD, dünyanın önde gelen kripto borsaları arasında yer edinen Binan borsası ve Paxos’un ortaklığı ile sunulan ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin resmi para birimi dolara sabitli kripto birimi olarak tanımlanabilir. BUSD Nedir? BUSD, kripto varlıktır. Binance USD olarak bilinen kripto varlık Binance ve Paxos ortaklığı ile geliştirilerek borsalara sunulmuştur. Ayrıca BUSD, New…

Continue Reading BUSD Coin Geleceği 2022 – BUSD Coin Yorum

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

İnternet en hızlı şekilde gerekli bilgilere erişmemizi sağlayarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Birçok farklı alan için yüzlerce bilgi veren platform bulunmaktadır. Bilgilere ulaşabilmek içinse platformlarda ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmak yeterli olacaktır. Bilgi Paylaşım Siteleri Farklı alanlar için yüzlerce bilgi veren aracı platformlar bulunmaktadır. Bilgilere erişebileceğiniz bazı siteler şunlardır: E-Ödev E-ödev platformu öğrencilerin birbirlerine soru sorabildikleri bir…

Continue Reading Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Terra Luna Fiyat Tahmini 2022 | LUNA Coin Geleceği

Kripto varlıklarına yatırım yapanların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Ancak gösterilen talebin artması Bitcoin ve alt coinlerde dengesiz bir grafiğin ortaya çıkmasına sebep oldu. Hafta içerisinde piyasalarda yaşanan hızlı düşüş ise en çok Terra Luna’yı etkilemiş durumda. Yaşanan düşüşle birlikte Luna bir haftalık süreçte yüzde 90 değer kaybetti. Terra Coin Nedir? Luna, Terraform Labs…

Continue Reading Terra Luna Fiyat Tahmini 2022 | LUNA Coin Geleceği

Messenger Dondurma Linki 2022

Messenger, Facebook platformunun kullanıcıları arasında sohbet edebildikleri ve hikaye paylaşımı yapabildikleri bir uygulamasıdır. Uygulama Facebook hesabıyla birlikte kullanılabilmektedir. Messenger uygulaması Whatsapp ve Telegram gibi farklı sohbet uygulamalarının ortaya çıkmasıyla birlikte önemini her geçen gün yitirmektedir. Bu sebeple kullanıcılarda cihazlarında depolama alanları ayırabilmek için Messenger uygulamasındaki hesaplarını dondurmak istemektedir. Messenger Dondurma 2022 Messenger uygulamasında bulunan hesabınızı…

Continue Reading Messenger Dondurma Linki 2022

WhatsApp Web Çıktı Alma

Whatsapp kullanıcılarına sohbet etme imkanı tanıyan ve son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir uygulamadır. Öyle ki yazışarak, görüntülü veya sesli olarak farklı şekillerde iletişim imkanı tanıyan platform, konum göndermek, hikaye paylaşma, durum bildirme gibi farklı özellikleriyle de adından söz ettiriyor. Whatsapp yalnızca sohbet etmek amacıyla kullanılmıyor. İş için gerekli belgelerde Whatsapp uygulamasından kullanıcılara gönderilebiliyor.…

Continue Reading WhatsApp Web Çıktı Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.