Kripto Para Geleceği

Binance Hesap Silme 2022 – Binance Hesap Dondurma İşlemleri

Kripto para birimlerine yatırım yapılmasına aracı olan çok sayıda borsa bulunmaktadır. Borsalardan en önemlilerinden birisi de Binance’dir. İşlem hacmi olarak Gate.io’dan sonra gelen ve Türkiye’de de oldukça popüler olan Binance’de kullanıcı hesabını silmek isteyenler için bu duruma açıklık getirdik.

Binance Hesap Silmek

Binance’de kullanıcı hesabı oluşturulduktan sonra çeşitli sebeplerle bu hesabı kapatmak isteyebiliriz. Herhangi bir ücreti bulunmasa da kullanıcı hesabımızın bulunması bizi rahatsız edebilir. Bu durumda takip etmemiz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Binance uygulamasındaki kullanıcı hesabımıza giriyoruz,
  • Sağ üst köşede yer alan ayarlar paneline giriş yapıyoruz,
  • Panelde ‘Hesap ayarları’ seçeneği yer alacaktır. Bu seçeneğe dokunuyoruz,
  • Alt köşede ‘Disable your account’ yazılı butona tıklıyoruz ve hesabımızı donduruyoruz,

Hesabımız dondurulduğunda hesapla ilgili tüm işlemleri askıya almış olacağız. Binance’de hesap silmek yerine, hesap dondurma yapabiliyoruz. Hesabımızı dondurduktan sonra ise giriş yapmadığımız taktirde hesabımız aktif hale gelmeyecek, pasif durumda varlığını sürdürecektir.

binance hesap silme 2022 min
Binance Hesap Silme 2022 – Binance Hesap Dondurma İşlemleri

Hesap Dondurma İşleminde Gerekli Bilgiler

Binance’de hesap silerken bizden hesabımıza dair bazı kullanıcı bilgilerimiz talep edilir. Binance’nin bizden talep edeceği bilgiler şunlardır:

  • E-mail hesabımız,
  • Kullanıcı hesabımızdaki IP numarası,
  • Telefon numaramız,
  • Kimlik fotoğrafımız,

Ayrıca binance hesabını devre dışı bırakmak isterseniz burayı inceleyebilirsiniz: https://www.binance.com/tr/support/faq/115003800652

Binance Hesap Dondurma Linki Nedir?

Binance’de hesap dondurma işlemlerini tamamlayabilmek için uygulamayı cihazımıza yüklememiz gerekiyor. Bilgisayar üzerinden hesap işlemlerimizi sonlandırmamız mümkün değildir. Bu sebeple Google Play Store veya APP Store üzerinden uygulamayı cihazımıza yükleyip, yukarıda belirtilen adımları takip etmemiz gerekmektedir.

Binance Para Çekme İşlemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.