Teknoloji Haberleri

Binance Para Çekme İşlemleri

Binance Para Çekme İşlemleri Detaylı Anlatım

Binance Para Çekme İşlemleri hakkında biraz bahsetmek gerekirse, dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsalarının başında gelen Binance şirketi kripto para işlemlerin sağlanmasını kolay hale getiriyor. Birçok insan ise bu kripto para borsasından banka hesaplarına nasıl para çekeceğini merak ediyor. Belirtmek gerekir ki Binance üzerinden banka hesabınıza para çekme işlemleri oldukça kolaydır. Birkaç basit adımda dakikalar içerisinde para çekme işlemlerini tamamlayabilir ve varlıklarınızı Türk Lirası olarak hesaplarınıza çekebilirsiniz.

Öncelikle Binance para çekme işlemleri için Binance TR hesabına da sahip olmanız gerekir. Global Binance hesabınız ile banka kartınızı, hesabınızı kullanarak yatırım işlemi yapabilseniz de çekim işlemleri yapılamıyor. Bunun için Binance TR hesabına ihtiyaç duyuluyor. İlk olarak hesabınızdaki varlıkları Binance TR’ye göndermeniz gerekir. Oradan da banka hesabınıza kolay bir şekilde transfer edebilirsiniz.

Binance TR Para Çekme İşlemleri

Kripto paraların yaygınlaşması ile birlikte kripto para borsaları da oldukça fazla insan tarafından kullanılmaya başlandı. Bunlardan birisi olan Binance ise dünyanın önde gelen borsalarından birisidir. Binance hesabınızda yer alan paraları Türk Lirası olarak banka hesaplarınıza çekmek için yapmanız gereken ilk şey bir Binance TR hesabı açmaktır. Binance TR’ye aktardığınız kripto para varlıklarını Türk Lirasına kolay bir şekilde çevirebilirsiniz. Bu noktada Binance para çekme işlemleri için genel olarak varlıklar önce USDT’ye sonra da TL’ye çevrilir. Binance üzerinde Türk Lirası’na çevirmek mümkün olmadığı için Binance TR üzerinde bu çevirme işlemi yapılır. İşlemler kısa sürede tamamlanır ve fazla uzun sürmez.

Binance kripto para borsasından Binance TR’ye, oradan da banka hesabınıza şu adımları takip ederek para çekebilirsiniz:

  • İlk aşamada Binance https://www.trbinance.com/account/signin hesabınızdan Binance TR hesabınıza hangi kripto para birimini göndereceğinizi seçmeniz gerekiyor. Örneğin USDT çekmek istiyorsanız onu seçmeniz gerekiyor.
binance para çekme i̇şlemleri
binance para çekme i̇şlemleri
  • Kripto para birimini seçtikten sonra çekme seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu seçeneğe basmanız halinde sizlerden istenen adres, ağ ve tutar bilgilerini girmeniz gerekir. Binance TR hesabınızda yatırmak istediğiniz kripto para birimini seçip yatıra basarak adres ve ağ bilgilerini görebilirsiniz. Bu bilgileri girdikten sonra çekme butonuna basarak hem mail hem de telefonunuza gelen kodları girerek gönderme işlemini onaylarsınız.

whatsapp image 2021 12 03 at 17.19.54 1
Binance TR Para Çekme İşlemleri 2
  • Çekim onayından sonra kısa sürede kripto paralarınız Binance TR hesabına geçer. Binance TR üzerinde kripto paralarınızın istediğiniz kadarını Türk Lirası’na çevirebilirsiniz. Binance para çekme işlemleri bu şekilde büyük oranda tamamlanır. Artık sadece banka hesabına çekmek gerekiyor.
  • Türk Lirası olarak görünen bakiyenizi çekmek için TRY’yi seçmeniz ve daha sonra da çekme butonunu girmeniz gerekiyor.
whatsapp image 2021 12 03 at 17.19.54 2
Binance TR Para Çekme İşlemleri 3
  • Çekme butonuna bastıktan sonra ne kadar çekeceğinizi ve IBAN numaranızı girmeniz yeterlidir. Daha sonra yine telefon ve mail adresinize gelen kodları girerek çekim işlemi yapabilirsiniz.
  • Bütün adımları tamamlamanızdan sonra paranız banka hesabına havale ya da EFT yoluyla birkaç dakika içerisinde gönderilir.

Binance para çekme işlemleri belirtilen şekilde kolayca yapılabilir.

Binance Para Çekme Limiti

Binance’da kimlik doğrulaması yaparak günlük 50 bin dolar para çekebilirsiniz. Aynı zamanda kripto çekimi ise 100 BTC miktarındadır. Binance para çekme işlemleri için ikinci seviye doğrulama yapmanız halinde 200 bin dolar günlük çekim limitine sahip olursunuz.

Binance Para Çekme Komisyonu Ne Kadar?

Binance üzerinde kripto para çekerken kullanılan Blockchain ağına göre çekim ücretleri değişkenlik gösterir. Yani hangi kripto para birimini çekeceğinize bağlı olarak değişir. Aynı zamanda Binance TR üzerinden yapacağınız Türk Lirası çekim işlemlerinde ise çekim ücreti alınmaz. Yani Binance TR hesabınızı kullanarak banka hesabınıza komisyon ödemeden para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.