Personel Alımları

Burger King Çalışma Şartları ve Maaşları – 2022

Burger King Çalışma Şartları 2022 yılında Türkiye’nin önde gelen hızlı yemek zincir markalarından olan ve bünyesinde binlerce kişiye iş desteği veren dünya çapında ismini duyurmuş bir numaralı Fast Food markasıdır. McDonald’s ile dünya genelindeki rekabetiyle bilinen dev fast food markası, 1995 yılında adım attığı Türkiye’de her geçen gün bayi sayısını arttırarak hizmet vermeye devam etmektedir. Türkiye’nin hemen hemen her ilinde şubesi bulunan Burger King, 20 bine yakın kişiyi bünyesine kazandırmıştır.

Burger King Franchise Nedir? Ne Kadar Kazandırır?

Burger King, franchise sistemiyle çalışmaktadır. Burger King’e yatırım yaparak kazanç sağlamak isteyenler dev markayla iletişim kurarak diledikleri ilde, markanın belirleyeceği bölgede şube açabilir ve şube üzerindeki gelirlere sahip olabilir. Tabii ki, bunun için Burger King’e belirli bir komisyon ücreti ödenir. Franchise sistemiyle ağını genişleten fast food markası 20 bine yakın çalışanıyla Türkiye ekonomisine can katmaktadır.

Burger King’e ortak olarak kazanç sağlamak isteyenler Burger King franchise ne kadar kazandırır sorusuna yanıt aramaktadır. Franchise konusunda detaylı bilgi almak isteyenler 0212 310 66 00 numaralı iletişim merkeziyle irtibata geçerek detaylı bilgi edinebilirler.

burger king çalışma şartları ve maaşları – 2022
Burger King Çalışma Şartları ve Maaşları – 2022

Burger King Çalışma Şartları Nasıl?

Diğer merak edilen konu ise Burger King’te çalışanlara sunulan koşullardır. Burger King çalışma koşullarını merak edenler için 20 bine aşkın kişiye iş desteği veren kurumun, çalışanları tarafından yapılan yorumlar doğrultusunda hazırlanan liste şu şekilde:

 • Diğer işletmeler gibi Burger King’te 8 saat çalışmanızı istiyor. Haftada ise maksimum 45 saat çalışıyorsunuz,
 • Burger King’te genellikle fazla mesai yapmanız istenir. Başvuru formunu doldurduğunuz esnada konu hakkında detaylı bilgi verilir. İşe girerken mesaiyi ve vardiya sistemini kabul etmeniz talep edilir. Ancak fazladan çalıştığınız saatler için belirtilen ek ücretleri zamanında alabilirsiniz,
 • Haftalık bir günlük izniniz bulunuyor,
 • Günlük akışta bir saatlik mola hakkınız bulunuyor. Ancak mağazanın yoğunluğuna göre değişim gösterse de fazladan mola hakkı tanınabiliyor,
 • Vardiyalı sistem uygulanıyor. Çalışma hayatına başlamadan önce de sizin kabul etmeniz istenen vardiya sistemi iki kategoriye ayrılmış durumda. Vardiya sistemi sabahçı ve akşamcı olarak ikiye ayrılıyor,
 • Burger King tam zamanlı çalışmanın yanı sıra part time ve kısmi çalışma düzenleriyle çalışan kabul ediyor,
 • Part time çalışanlar haftada 30 saat, Kısmi zamanlı çalışanlar ise haftada 15 saat çalışıyor,
 • Toplamda 12 aylık süre boyunca çalışma düzenine uyum sağlayanlara yıllık 14 günlük izin hakkı tanınıyor. 2 günlük hafta sonu izniyle birlikte yıllık izin hakkı 16 gün olarak tanımlanıyor,

Burger King Maaşları – 2022

Burger King personel maaşları da merak ediliyor. Burger King’te farklı pozisyonlarda çalışabilirsiniz. Personellerin kademelerine aylık kazançlarınız da farklılık gösteriyor. 2022 yılında Burger King personellerin kazançları şu şekilde:

 • Mağaza müdürü- 5 bin 250 lira ile 6 bin 250 lira arası,
 • Mağaza müdür yardımcısı- 4 bin 800 lira ile 5 bin 500 lira arası,
 • Kurye- 4 bin 400 lira ile 5 bin 200 lira arası,
 • Takım çalışanları- 4 bin 250 lira ile 5 bin lira arası,
 • Part time time çalışanlar- 3 bin 820 lira ile 4 bin 200 lira arası,
 • Kısmi zamanlı çalışanlar- 2 bin 800 lira ile 3 bin 500 lira arası,

Belirtilen aylıklar prim ve mesai ücretleri hesaba katılmadan aktarılmıştır. Fazladan çalışmanız durumunda mesai ücreti alıyorsunuz. Ayrıca mağazanın temposuna göre farklılık gösterecek tutarlarda prim ödemesi de alabiliyorsunuz. Prim ödemeleri, ay başında belirlenen tutarın şube olarak kazanılabilmesi durumunda yapılıyor.

Burger King Çalışma Saatleri Nasıl? Burger King’te Kaç Saat Çalışıyor?

Burger King’te günlük ortalama 8 saat çalışılıyor. Ancak genellikle fazla mesai yapılması talep ediliyor. Fazladan çalışılması durumunda ise çalışılan saat kadar ödeme yapılıyor. Örneğin, günlük 8 saatlik çalışma düzenine karşın günlük 12 saat çalıştıysanız; fazladan çalıştığınız 4 saatlik mesai ücreti hesabınıza yatırılıyor. Burger King’te vardiya sistemi uygulanmaktadır. Sabah ve akşam olarak iki kategoriye ayrılan vardiya sistemi şu saatler aralığındadır:

 • Sabah vardiyası sabah 8.30 ile öğleden sonra 16.30 saatleri arasındadır,
 • Akşam vardiyası öğleden sonra 14.30 ile gece 22.30 saatleri arasındadır,

Ancak Burger King, Türkiye’nin farklı pek çok ilinde ve kurumunda varlığını sürdürmektedir. Havaalanları ve benzeri işletmelerde yer alan şubeleriyle varlığını her alanda hissettiren dev fast food zincirinin şube çalışma saatleri de farklılık gösterebiliyor. Dolayısıyla vardiya sistemi bazı şubelerde farklı olabiliyor. Bu nedenle başvurulan şubedeki çalışma düzenine göre hareket etmeniz gerekiyor.

Burger King Başvuru Şarları Nelerdir? – 2022

Burger King, iş başvurusunda bulunacak kişilerden belirli şartları karşılamalarını talep ediyor. Burger King’in talep ettiği başvuru şartları şu şekilde:

 • Başvuracak kişi 18 yaş ve üzerinde olmalıdır,
 • En az lise diplomasına sahip olunmalıdır,
 • Mesleğin yapılmasına engel sağlık sorunu bulunmamalıdır,
 • Vardiya sistemini kabul etmelisiniz,
 • Güler yüzlü ve güçlü iletişim kurmanız gerekir,
 • Takım çalışmasına yatkın olmanız istenmektedir,

Burger King İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burger King’e farklı şekillerde iş başvurusu yapabilirsiniz. Burger King için başvurabileceğiniz yöntemler şu şekilde:

Burger King resmi internet sayfası-

Burger King’in resmi internet sayfası üzerinden iş başvurusunda bulunabilirsiniz. İş başvurusu için başvuruda bulunmak istediğiniz Burger King şubesi, kişisel bilgileriniz ve özgeçmiş bilgileri talep edilir.

İş arama siteleri-

Kariyer.net ve benzeri iş arama sitelerinde Burger King şubelerinin ilanları bulunmaktadır. İş arama sitelerindeki ilanlara da başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu yöntemle geri dönüş alma süreniz uzayabilir.

Şubelere şahsen başvuru-

Burger King şubelerine giderek şahsen başvuruda bulunabilirsiniz. Burger King şubelerinde iş başvurusunda bulunmak isteyenler için başvuru formları bulunmaktadır. Şube içerisindeki çalışanlardan talep etmeniz durumunda başvuru formu size teslim edilir. Özgeçmiş bilgilerinizin ve kişisel bilgilerinizin talep edildiği başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Şubelere verilen başvurular genellikle daha hızlı yanıt alır.

Burger King İşe Giriş Belgeleri

Burger King için detaylı araştırma yaptınız, çalışma koşullarının da içinize sinmesiyle birlikte başvuruda bulundunuz ve başvurunuz sonuç aldı; sıradaki aşamada Burger King şubesinin sizden talep edeceği belgeleri tamamlamanız gerekiyor. Burger King’in işe giriş aşamasında sizden talep edeceği belgeler şu şekilde:

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Eğitim durumunuzu belgeleyecek diploma
 • Sağlık raporu
 • İkametgah belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • Anlaşmalı banka içerisinde açılacak maaş hesabı bilgileri
 • En az 5 adet biyometrik fotoğraf
 • HES Kodu ve aşı kartı bilgileri

Burger King Çalışanlara Sunulan Haklar

Burger King’te çalışanlar belirli haklar elde eder. SGK ve yol parası gibi hakların verileceği herkes tarafından bilinir. Bunun yanı sıra bir adet yemek hakkınız bulunmaktadır. Yemek için Burger King menülerindeki seçenekleri ücretsiz olarak satın alabiliyorsunuz.

Burger King Kariyer Adımları

Burger King şubelerinde takım çalışanı olarak dev fast food zincirine hizmet vermeye başlayan kişiler, doğru ve istekli çalışmalarıyla birlikte kariyer adımlarını tek tek geçebiliyorlar. Şube müdürünün vereceği not doğrultusunda kazanacağınız ödüllerle birlikte aylığınız ve kazanacağınız tecrübe sonucunda da kıdeminiz artıyor. 3 yıllık deneyimin ardından müdür yardımcılığı ve müdür gibi pozisyonlar için başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Almanya İşçi Alımı! Hangi Mesleklerde Alım Yapılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.