Teknoloji Haberleri

Çalınan instagram Hesabını Kapatma – 2022

Her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran Instagram platformunda kullanıcılar kimi zaman hesapları çalındığı için, kimi zaman da yeni bir hesaba geçiş yapmak istedikleri için birden fazla profil oluşturabiliyorlar.

Benzer durumdaki binlerce kullanıcı eski Instagram hesabını kapatmak isteyebiliyor. Eski hesaba erişilemediği taktirde ise bu eylemi gerçekleştirmek pek de kolay olmuyor. Ancak yine de eski Instagram hesabını kapatmak isteyenlerin uygulayabilecekleri birkaç seçenek bulunuyor.

Çalınan Instagram hesaplarınız için tek yapmanız gereken bu security@mail.instagram.com adrese mail göndermek, eğer nasıl yapılacağını bilmiyorsanız aşağıda ki adımları takip ediniz.

Eski Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Eski Instagram hesabını kapatmak isteyenlerin öncelikle bu eylemi neden gerçekleştirmek istediklerini sorgulamaları gerekiyor. Hesabınız bir başkasının eline geçtiyse hesabınızı kurtarabilirsiniz. Bu sebeple hesabınızı kapatmadan önce, hesabınızı kurtarmak için gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

Hesabınız bir başkasının eline geçtiyse hesabı oluşturduğunuz mail adresinize giriş yaparak security@mail.instagram.comadresine durumunuzu anlatan bir mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Ancak hesabınız bir başkasının eline geçtiyse ve hesap bilgilerinizi hatırlamıyorsanız hesabınızı kurtarabilmeniz oldukça zor olacaktır. Böyle bir durumda ise hesabınızı kapatmak için gerekli işlemleri uygulayabilirsiniz. Hesabını çalındığı için veya başka bir sebeple kapatmak isteyenler şu işlemleri uygulayabilirler:

  • Hesap bilgileriyle hesaba giriş yapabilir ve ayarlar kısmından ‘Hesabımı Kapat’ seçeneğine erişerek hesabınızı dakikalar içerisinde kapatabilirsiniz,
  • Hesap bilgilerini hatırlıyor ancak şifrenizi unuttuysanız ‘Şifremi Unuttum’ seçeneğindeki işlemleri tamamlayarak şifrenizi yenileyebilir ve sonrasında hesabınızı ilk seçenekteki işlemleri uygulayarak kapatabilirsiniz,
  • Hesap bilgilerinizi hatırlamıyor ve hesabınıza erişemiyorsanız başka bir hesap üzerinden eski hesabınızın profilini açarak, eski hesabınız hakkında şikayet talebi oluşturabilirsiniz. Instagram bir sürelik incelemenin ardından eski hesabınızı kapatacaktır,

Instagram Şifresini Hatırlamayanlar Ne Yapmalı?

Eski Instagram hesabımı kapatmak istiyorum ancak şifremi hatırlamıyorum diyenler şu adımları takip etmelidir:

Farklı bir Instagram profili oluşturun,
Yeni profiliniz üzerinden eski hesabınızı Instagram’a bildirerek şikayet talebi oluşturun.

Ancak bu işlemlerin ardından hesabınızın kapatılabilmesi için yeni hesabınızı bir süre kullanmış olmanız gerekmektedir. Paylaşım yaparak bu paylaşımlara etkileşim almanız durumunda Instagram eski hesabınızı spam olarak algılayarak kapatacaktır.


Video Kaynak: Teknoloji FM

Bir Başkasının Instagram Hesabı Kapatılabilir mi?

Başkasının Instagram hesabı kapatmak mümkündür. Ancak bunun için haklı bir gerekçeniz olmalıdır. Ayrıca kullandığınız hesabın Instagram tarafından yapılacak inceleme sonucunda güven vermesi de gerekmektedir. Bu sebeple takipçileriniz arasında gerçek kişilerin olması ve etkileşimin de bu gerçek kişiler tarafından sağlanması önem arz etmektedir.

Hesabınızın gerekli şartları karşılaması durumunda kapatılmasını talep ettiğiniz hesabı Instagram’a bildirerek şikayet kaydı oluşturabilirsiniz. Şikayet talebinizin olumlu sonuçlanması için Instagram tarafından yapılacak inceleme sonucunda aşağıdaki durumların herhangi biri veya daha fazlası şikayet edilen hesap tarafından yapılmış olması gerekir:

  • Argo içerikli, kötü niyetli mesaj gönderimi
  • Taciz içerikli kötü niyetli paylaşımlar
  • Sahte bir hesap olması
  • Bir başkasını taklit etmesi
  • Başka bir hesabın sahibini tehdit etmesi

Secretle Giriş Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.