Yaşam

Korkulan Oldu: Çarşamba Günü İşgal Yaşanacak! Savaş Gemileri Karadeniz’de..

Rusya ile Ukrayna’nın arasında yaşanan siyasi kriz son dönemde dünya gündeminin birinci maddesinde yer alıyor. İki ülke arasındaki siyasi kriz tüm çabalara rağmen çözülemiyor. Her geçen gün gerilim artarken, Alman basınından flaş bir iddia ortaya atıldı. Alman basınının iddialarına göre Rusya, Ukrayna’yı bombalamanın hazırlıklarını yapıyor.

Rusya ile Ukrayna Arasındaki Siyasi Kriz

Rusya ile Ukrayna arasındaki siyasi kriz bir yıla yakın bir süredir çözülemiyor. 2014’te, Ukrayna topraklarında yer alan Kırım’ı, topraklarına bağlayabilmek için gerilim yaratan Rusya bir sonuç elde edememişti. Ancak, Kırım konusundaki ısrarını sürdüren Putin, 8 yıl sonra yeniden Kırım konusunu gündeme getirdi. Rusya, Kırım’ı topraklarına bağlayabilmek için savaş hazırlıkları yapıyor. Dünya basınının ana gündem maddesi haline gelen konu hakkında üçüncü dünya savaşının başlayabileceği yorumları yapılıyor.

‘Rusya, Ukrayna’yı Bombalayacak’

Alman basını ise konuyla ilgili önemli bir iddiayı gündeme taşıdı. Alman basını tarafından yapılan haberde Rusya ile Ukrayna arasındaki siyasi gerilimin hat safhaya ulaştığı ve Rusya’nın savaş hazırlıklarını sürdürdüğü yazıldı. Alman basını, Rusya’nın geçtiğimiz günlerde Karadeniz’e savaş gemilerini indirdiğini ve bu hafta içerisinde de Ukrayna’yı bombalayacağını aktardı.

‘16 Şubat’ta Operasyona Başlayacak’

Almanya’da en çok takip edilen gazeteler arasında bulunan Der Spiegel, Rusya ve Ukrayna arasındaki siyasi kriz hakkında önemli iddialar paylaştı. ABD’den alındığı belirtilen iddialar arasında en çok dikkat çekeni ise Rusya’nın bu hafta içerisinde Ukrayna’yı bombalayacağı oldu. Gazete, operasyonun 16 Şubat’ta başlayacağını ve Rus birimlerinin operasyon hakkında detaylı analizler gerçekleştirerek tüm stratejilerini hazırladığını kaydetti.

‘Terk Edin’

Öte yandan gerilimin arttığı Ukrayna’da, diplomatlar da ülkeyi terk etmeye başladı. Çok sayıda ülke ise vatandaşlarına Ukrayna’yı terk edin uyarısını yapıyor. Ülkeler arasında ABD, İngiltere, Norveç, Letonya, Hollanda yer alıyor. Ayrıca İsrail, geçtiğimiz hafta tüm personel ve diplomatlarını ülkeden tahliye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.