Bilgi

Çiçek Sepeti Sipariş İptali

Çiçek Sepeti popüler online alışveriş sitelerinden biri konumunda. Hediyelik eşya alanında oldukça geniş ürün seçeneği sunan Çiçek Sepeti, aynı zamanda oluşturduğu kampanyalar ile de adından söz ettiriyor. Çiçek Sepeti’nde sevdiklerinize aynı gün içerisinde hediye gönderebilir; teknolojiden, çiçeğe, gıdadan, ev eşyasına çok geniş bir yelpazede ürün seçimi yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti’nin ürün yelpazesindeki çeşitlilik ve kampanyaları kadar müşteriyle kurduğu iletişim de kullanıcılar tarafından olumlu değerlendirilmektedir. Sipariş sürecinde ve siparişten sonraki süreçte müşterilerine yardımcı olan Çiçek Sepeti, sipariş iptalinde de kolaylık sağlamaktadır.

Çiçek Sepeti Sipariş Nasıl İptal Edilir?

Çiçek Sepeti’nde sipariş verdikten sonra ürün kargoya verilene dek siparişinizi iptal edebilirsiniz. İptal işleminde herhangi ek bir ücret ödemezsiniz. Yalnızca havale/EFT yöntemiyle ödeme yaparken yatırılacak ek masrafları karşılamak zorunda kalırsınız.

Çiçek Sepeti sipariş iptali için şu adımları takip ediniz:

  • Hesabınıza giriş yapınız
  • Üst panelin sağ kısmında kalan ‘Siparişlerim’ butonuna basınız
  • Aktif haldeki siparişinizi açınız
  • ‘Sipariş İptal’ butonuna tıklayarak gerekli onay işlemlerini tamamlayınız

Çiçek Sepeti Sipariş İptal Butonu Yok

Sipariş iptal işleminde ‘Siparişlerim’ panelinde yer alan aktif siparişinizde ‘Sipariş İptal’ butonu bulunmuyorsa ürününüz kargoya verilmiş demektir. Ürün kargoya verildikten sonra ise siparişinizi iptal edemezsiniz. Ancak siparişiniz size ulaştıktan sonra 14 günlük iade sürecinden faydalanarak ürününüzü Çiçek Sepeti’ne geri gönderebilirsiniz.

Çiçek Sepeti Sipariş İptali Para İadesi

Siparişinizi iptal ederseniz ödemenin banka hesabınıza tanımlanması birkaç gün sürebilir. Bu süreç daha kısa sürebilirken, bazı durumlarda bir haftayı da bulabilir. Ödemenin gecikmesindeki sebep Çiçek Sepeti’nden değil, bankadan kaynaklanmaktadır. Para iadesi yapılmazsa 0850 222 00 79 numaralı Çiçek Sepeti çağrı merkeziyle iletişim kurabilirsiniz.

Çiçek Sepeti İade Et Butonu Yok

Siparişin iade edilmesi sürecinde de gün şartı bulunmaktadır. Ürünün durumuna göre farklılık gösteren süre 14 gün ile 30 gün arasında farklılık göstermektedir. Ürünün satış sayfasında ürünle ilgili gerekli şartlar sunulmaktadır. Ancak ürünle ilgili garanti süreci devam ediyorsa iade sürecinde şart olarak sunulan gün aşılsa dahi iade talep edilebilir. Bu sebeple Çiçek Sepeti çağrı merkeziyle görüşme sağlayabilirsiniz.

Trendyol İndirim Kodu Nasıl Kullanılır? Trendyol Bedava İndirim Kodları 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.