EkonomiKampanyalar

Çin Otomobil Devi SAIC Türkiye’de 170 bin TL’ye sıfır otomobil satacak

SAIC, Türkiye pazarına etkili bir giriş yapmayı hedefliyor. Asya kıtasının popüler otomobil üreticisi, Türkiye’de de satış rekorları kırmaya hazırlanıyor. Fiyat-performans olarak adından söz ettirmeyi planlayan markanın piyasaya ne zaman giriş yapacağı bilinmezken, 170 bin lira bandında otomobil satışlarına başlayabileceği konuşuluyor.

Uygun Fiyatlı Otomobiller

Ülkemizde az sayıda Çin menşeili otomobil üreticisi yer alıyor. Nitekim Türkiye pazarında yer alan Çin menşeili otomobil üreticileri de fiyatları üst kademeden belirliyorlar. SAIC ise farklı bir strateji izleyecek. Otomobil fiyatlarının dudak uçuklattığı ülkemizde piyasaya uygun fiyatlı otomobiller sunmayı hedefleyen dev otomobil üreticisi fiyat-performans bakımından adından söz ettirmeyi hedefliyor.

saic otomobil ne kadar
Çin Otomobil Devi SAIC

170 Bin Liradan Başlayan Fiyatlar

İddialara göre SAIC, Türkiye pazarına giriş yapması durumunda ilk olarak Clio’ya benzer nitelikte bir otomobili satışa çıkaracak. Türkiye pazarındaki en uygun otomobiller arasında yer edinen Clio’nun halihazırdaki etiket fiyatı 320 bin liradan başlıyor. SAIC’te, benzer nitelikte bir otomobili yarı fiyatına satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de otomobil satışlarının azaldığı inkar edilemeyecek bir gerçek. Birçok otomobil üreticisi piyasaya canlılık katabilmek için halihazırda satışa sunduğu otomobillerde donanımları azaltarak fiyatları düşürmeyi hedefliyor. Asya kıtasındaki üreticilerde Türkiye pazarını hedef haline getirdi. Öyle ki birçok Çinli otomobil üreticisi Türkiye’ye yatırım yapmaya hazırlanıyor.

saic otomobil satisi
çin otomobil devi saic

Piyasaya yeniden canlılık katabilecek gelişmelerle birlikte otomobil fiyatlarının da düşeceği tahmin ediliyor. SAIC gibi fiyatları 170 bin lira bandına kadar düşürebilecek olan markaların Türkiye’ye adım atmasıyla birlikte diğer üreticilerin de benzer gelişmelere imza atabileceği tahmin ediliyor.

Fiat, Türkiye’nin en ucuz otomobilini duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.