Kampanyalar

Dev otomobil markaları için bomba iddia: 150 bin liraya sıfır araç satışı yapacaklar!

Türkiye’de son bir yıllık süreçte artan maliyetler ve Türk lirasının değer kaybı sebebiyle otomobil fiyatları hızla artış yaşadı. Marka ve modellere göre farklılık gösteren artış oranları ortalama 50 bin lirayı buldu. Araç sahibi olmak isteyenler ise uygun fiyatla araç satın alabilmek için araştırmalar yapmaya başladı. İkinci el otomobillere yönelen vatandaşlar, sıfır araç fiyatlarıyla yarışa giren ikinci el otomobilleri almaktan da vazgeçti.

Ancak otomobil fiyatlarındaki yükselişi engellemek için çeşitli önlemler alındı. KDV ve ÖTV oranlarındaki düzenlemeler ve Türk lirasının yüzde 35’lik değer kazancıyla sıfır otomobillerde fiyatlar düşmeye başladı. Gelen olumlu haberlere bir yenisi daha eklendi. Dünyanın en değerli otomobil markalarından Fiat ve Renault, araç fiyatlarını 150 bin lira seviyelerine kadar düşürmeyi hedefliyor.

FİYATLAR 100 BİN TL DÜŞECEK

Fiat, Türkiye’de otomobil fiyatlarını düşürmeyi hedefliyor. Araçlardaki paketlerde düzenlemeler getirmeyi hedefleyen dev otomobil markası boş paketlerdeki özellikleri de kaldırarak fiyatları 100 bin lira bandına düşürmek istiyor. Özelliklerin azalmasıyla birlikte otomatik cam, klima ve benzeri özelliklerin kısıtlanarak araçlardaki donanımın olabildiğince azaltılması amaçlanıyor. Fiat’ın güncel fiyat listesine göre şu anki en uygun fiyatlı otomobili 250 bin liraya satılıyor.

Renault ve Clio Adım Atabilir

Konuya yönelik Fiat’ın planlamasına benzer şekilde Renault’tan da bir adım atılabileceği belirtildi. Renault, Fiat’ın uygulayacağı adımların bir benzerini Clio model araçlarında deneyecek. Clio’daki özellikleri azaltacak olan marka radyo, hava yastığı ve benzeri özelliklerde kısıtlamaya giderek modelin etiket fiyatını 150 bin lira seviyelerine taşımayı düşünebilir.

2022 ÖTV indirimi geldi sıfır araç fiyatları açıklandı: Sıfır kilometre araçların fiyatları ne kadar oldu?

Bir Yorum

  1. İyi abs yok hava yastığı yok radyo yedek teker yok sağ ayna yok daha ne kaldı bunların hepsi satış hilesi müşteri servise gelene kadar bir şey bilmez sonra geldiğine pişman olur yani sagı gösterip solla vurmak denir buna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.