BilgiEkonomi

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları – 2022

Her insan dış görünümüne özen gösterir. Günlük hayatta iletişim kurarken dış görünümünde herhangi bir kusur olduğunu düşünen kişilerde özgüven eksikliği görülür. Bireylerin en fazla yakındığı konuların başında da burun gelmektedir. Burun yapısı çeşitli sebeplerle ilerleyen yaşlarda bozulabilir. Öyle ki bu durum yalnızca fiziksel görünüm için değil, sağlık için de oldukça önem arz ediyor. Burun yapısındaki bozukluklar kimi zaman nefes almayı zorlaştırabiliyor. Buna benzer durumlarda ameliyat zorunlu kılınıyor.

Gerek görünüş amacıyla, gerekse yaşanan bir sağlık sorunu sebebiyle olsun yapılması planlanan burun estetiği ameliyatlarında belirli bir maddi ödeme yapılması gerekiyor. Bu ödemenin tutarı ise yapılacak ameliyatın sebebi, yaşanan sorunun önemi ve burun yapısına göre farklılık gösteriyor. Ancak talep edilecek tutarlar ortalama bin lira ile 15 bin lira arasında değişim gösterecektir.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Ameliyatı Yapılır mı?

Burun estetiği yaptırmak isteyenler devlet hastanesinde bu operasyonun yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Devlet hastanelerinde de burun estetiği ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Ancak bu durum biraz da doktorun inisiyatifine bırakılır. Uzman doktor ameliyat için bir risk durumu ön görüyorsa operasyon gerçekleştirilmez.

Burun Estetiği Ameliyatında Devlet Hastanesi ile Özel Hastane Arasındaki Fark

Burun estetiği operasyonunu ister devlet hastanelerinde, isterseniz de özel hastanelerde yaptırabilirsiniz. Her iki tipteki sağlık kuruluşlarında da gerekli operasyon gerçekleştirilir. Tabii ki bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi devlet hastanelerinde bu durum doktor inisiyatifine bırakılır. Doktor herhangi bir risk ön görürse operasyon gerçekleştirilmez.

Burun hassas bir yapıdır. Dolayısıyla yapılması planlanan operasyon için belirli riskler bulunmaktadır. Bu sebeple operasyonu gerçekleştirecek doktorun uzmanlık derecesi ve tecrübesi önem arz etmektedir. Hastaneden ziyade doktor araştırması yapmak çok daha doğru olacaktır. Hastanelerin arasındaki farkları inceleyecek olursak özel hastanede daha kişiye odaklı hizmet verilmektedir. Bu sayede sıra beklemez, operasyon sonrasında da çok daha rahat koşullarda istirahat edebilirsiniz. Ancak devlet hastaneleri, operasyonu bütçe olarak çok daha uygun maliyetlerde gerçekleştirebilir.

Ayrıca özel hastanelerde operasyon öncesinde geleceğe yönelik burnun alacağı şekil 3 boyutlu programlar vasıtasıyla hastaya gösterilir. Ancak bu hizmet devlet hastanelerinde verilmez.

Hangi Devlet Hastaneleri Burun Estetiği Ameliyatı Yapar?

Devlet hastanelerinde burun estetiği operasyonu gerçekleştirilebilir. Ancak, bünyesinde alanında uzman kişi bulunmayan, gerekli alana yönelik cerrah yer almayan devlet hastanelerinde burun estetiği ameliyatı yapılamaz. Bunun için ikamet ettiğiniz bölgedeki hastanelerin doktor kadrolarını araştırabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olanlar Memnun mu?

Gerekli operasyonu devlet hastanelerinde yaptıran binlerce vatandaş bulunmaktadır. Yapılan binlerce yoruma göre belirtmek isteriz ki devlet hastanelerinde de burun estetiği ameliyatı başarıyla yaptırılabilir. Devlet hastanelerinde bu alanda tecrübeli ve uzman çok sayıda doktor bulunmaktadır. Üstelik devlet hastanelerinde yapılacak işlemlerde çok daha hassas davranılır.

burun estetigi fiyatlari
Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları – 2022

Özel Hastanelerde Burun Estetiği Fiyatı – 2022

Özel hastaneler kişiye odaklı hizmet verdikleri için devlet hastanelerine kıyasla çok daha maliyetli bir şekilde operasyonu gerçekleştireceklerdir.

  • Devlet hastanelerinde ortalama bin lira ile 15 bin lira arasında değişen fiyatlar, özel hastanelerde 35 bin lira seviyelerine kadar çıkabilir.
  • Konuyla ilgili en çok araştırılan ve merak edilen hastane ise Medical Park’tır. Alanında uzman doktorların bulunduğu Medical Park hastanesinde burun estetiği operasyonu 7 bin lira ile 30 bin lira arasında değişen fiyatlarla yapılmaktadır.

Fiyatlar; doktora, burnun yapısına ve operasyonun zorluk derecesine göre farklılık göstermektedir.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ne Kadar?

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatı 2022’de zamlanmıştır. Devlet hastanelerinde burun estetiği yaptırmak isteyenler için öncelikle fiyatların neye göre değiştiğini hatırlatalım. Burun estetiği için gerçekleştirilecek operasyon için sunulacak burnun yapısına göre farklılık gösterecektir. Alanında uzman hekimin operasyon öncesinde gerçekleştireceği muayene sonrasında zorunluluk görülmesi halinde yapılacak operasyon içinse minimum bin lira, maksimum ise 7 bin lira ücret talep edilecektir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır mı?

Burun estetiği ameliyat gerektirmeyen operasyonlarla da yapılabilir. Ancak bu işlemler kalıcı değil, geçici olacaktır. Burun estetiği için yardımcı olacak ve burnun şeklini değiştirecek olan operasyonları şöyle listeleyebiliriz:

  • Kavram,
  • Botoks,
  • İp,

Bu işlemlerin ardından burnun yapısında farklılık görünecektir. Ancak bu değişim geçici olacak ve gerekli operasyonların düzenli olarak her 6 ayda bir gerçekleştirilmesi talep edilecektir. Bu sebeple mali açıdan da kayba sebep olabilir. Bu 3 operasyon için de minimum 2 bin lira ücret talep edilir. Ayrıca devlet hastanelerinde botoks, kavram ve ip gibi operasyonların gerçekleştirilemeyeceğini belirtelim.

Dizipal Kapandı mı? – Dizipal Güncel Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.