Ekonomi

Doğalgaz faturası yüksek gelenler dikkat: Başvurana fatura desteği verilecek!

Yeni yılla birlikte elektrik ve doğalgaz faturalarına yüksek zamlar uygulandı. Elektrik fiyatlarında uygulamaya alınan kademeli tarife, doğalgaz faturaları için de getirilecek. Kademeli tarifeyle birlikte maliyetler de yükseldi. Elektrik faturası yüksek gelen vatandaşlar ise yoğun tepki gösterdi.

Kış aylarının soğuk geçmesiyle birlikte doğalgaz faturaları da cep yakacak seviyelere geldi. Dört kişilik bir haneye gelen aylık fatura 600 lira seviyelerini aştı. Ancak doğalgaz faturalarının yüksek gelmesi ve tepkilerin artması sebebiyle hükümet yetkilileri harekete geçti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından oluşturulan yakacak desteğine kömür yardımının yanı sıra doğalgaz desteği de getirildi. Doğalgaz desteği başvuruları ise yakın zamanda başlıyor.

Doğalgaz Desteği

Sosyal devlet anlayışını benimseyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı oluşturduğu yakacak desteği uygulamasıyla birlikte ihtiyaç sahibi hanelere kömür yardımında bulunuyor. Hanelerin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan kömür yardımlarından binlerce vatandaş kış ayları süresince faydalanabiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada 2022 yılında yakacak desteğine yenilik getirilecek. Getirilen yenilikle birlikte yakacak desteği kömür yardımıyla sınırlı kalmayacak. Doğalgaz ile ısınan hanelerin ödemekte güçlük çektikleri doğalgaz faturalarına da destek verilecek. Doğalgaz fatura desteği hakkında detayları aktaran Erdoğan emekli ve memurlarında yardımdan faydalanabileceğini belirtti.

Doğalgaz Desteğine Nasıl Başvurulur?

Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan sonra doğalgaz desteğine nasıl başvurulacağı merak konusu oldu. Vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bir sonuç elde edemedi. Yapılacak desteğe ilişkin henüz detaylar aktarılmadı. Önümüzdeki günlerde yapılacak resmi açıklamalarda doğalgaz ve kömür desteğine ilişkin getirilen yenilikler hakkında detaylı bir bilgi verileceği belirtiliyor.

Doğalgaz desteği verilecek! Doğal Desteğine nasıl başvurulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.