Altın Fiyatları

Piyasa uzmanı İslam Memiş uyardı: Dolar ve Altını yüksek fiyattan alanlar dikkat

Dolar ve altın fiyatları bir süredir yükselişteydi. Ancak piyasada yaşanan dalgalanmaların sonucunda birçok yatırımcı yüksek fiyattan aldığı dolar ve altınlardan zarar etmemenin planlarını yapıyor. Piyasa uzmanı İslam Memiş ise yatırımcılara sakin olmaları gerektiğini ve altın ile doları yüksek fiyattan alanlar için yeni fırsatların oluşacağını aktardı.

Dolar ve Altını Yüksekten Alanlara Fırsatlar Kapıda

Memiş, dolar ve altın piyasalarını değerlendirirken yüksek fiyattan alarak zarar ettiğini düşünenler için yeni fırsatların oluşabileceğini ve piyasada olumlu gelişmelerin yaşandığı duyurdu. Memiş, yatırımcıların olumlu gelişmelerden faydalanabilmeleri için tavsiyelerde bulundu.

‘Çıkış Noktası Olarak Tanımlanabilir’

Euro ve dolar için açıklamalarda bulunan Memiş, euro ile doların 1,09 olarak değer gördüğünü ve bu seviyenin de her iki para birimi için en düşük noktalar olduğunu aktardı. Yatırımcıların çıkışı için doğru bir nokta olacağını belirten Memiş, yüksek fiyattan altın ve dolar alanlar için euro ile sterlinin doğru bir yatırım olacağını ve altın-dolar paritesi oluşturmanın doğru bir adım olabileceğini söyledi.

Dolar Yükselecek mi?

Doların yükselmesine kaynak oluşturabilecek 3 farklı detayın olduğunu belirten Memiş, küresel alandaki belirsizliğin, dolar endeksinde oluşabilecek farklı bir yükselme ve euro ile dolar paritesinin 1,09’a düşmesi doların yükselmesine kaynak olarak gösterilebileceğini söyledi. Dolar için 14 lira ile 15 lira arasındaki 14.45-14.75 seviyelerinin oldukça önemli olduğunu belirten Memiş, piyasada çok fazla belirsizliğin oluştuğunu ve geniş bant aralıklarının dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirtti.

Enflasyon Düşer mi?

Enflasyondaki yükselişi de değerlendiren Memiş, “Nisan ayında mevsimsel etkilerin enflasyondaki gelişmelere katkıda bulunup, bulunmayacağı önem arz edecek. Savaş durumu, kurdaki gelişmeler ve küresel anlamda oluşan huzursuzluklar da enflasyonu etkileyecek” dedi.

Ayçiçek yağına indirim geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.