Ekonomi

Dolmuş fiyatlarına zam yapıldı! İşte yeni tam ve öğrenci bilet fiyatları açıklandı

Türkiye’de artan kur fiyatlarıyla birlikte hayat pahalılığı hızla yükseldi. Market ürünlerinden, otomobile, teknolojiden, ulaşıma her alanda fiyat yükselişleri yaşanıyor. Fiyat yükselişleriyle birlikte alım gücünün de düşmesi vatandaşı zor durumda bıraktı.

Yapılan zamlara bir yenisi daha eklendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO tarafından yapılan duyuruda dolmuş fiyatlarına zam yapıldığı açıklandı. EGO’nun yaptığı duyuruya göre tam fiyatı 6 lira, öğrenci fiyatı ise 3 lira oldu.

Ankara’da Ulaşıma Zam

Gün içerisinde yapılan duyuruyla dolmuş fiyatlarına yapılan zammı duyuran EGO, geçtiğimiz haftalarda toplu taşımaya da zam yapıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada toplu ulaşımda tam fiyatı 3 lira 25 kuruştan, 4 lira 50 kuruşa yükseldiği; öğrenci fiyatları ise 1 lira 75 kuruştan, 2 lira 50 kuruşa yükseldi.

dolmus fiyatlari ankr 2022
Dolmuş Fiyatları

‘Kurumumuz Tarafından Karşılanacak’

EGO geçtiğimiz hafta toplu ulaşıma yapılan zammın enflasyonla karşılaştırıldığında son 25 yıllık süreçte en uygun oranda yapılan zam olduğunu, tam bilet fiyatlandırmasının 6 lira 50 kuruş olması gerekirken; 4 lira 50 kuruşa yükseltildiğini ve aradaki kesintinin belediye tarafından karşılanacağını aktardı. Öğrenci biletlerindeki aylık abonman hakkında da bilgilendirme yapan kurum 75 lira olan abonman fiyatının 225 liraya yükseltildiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.