Kampanyalar

Dünyanın en uygun fiyatlı otomobili Türkiye’de satışa çıkarıldı: Sıfır otomobilin fiyatı 56 bin lira!

Araç sahibi olmak isteyenlere müjde niteliğinde bir duyuru yapıldı. Dünyanın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili Türkiye piyasasına sürüldü. Sıfır araçların fiyatları ise 56 bin olarak açıklandı. Piyasada yer alan araçlar henüz ilk gününde yoğun ilgi gördü.

Piyasanın en uygun fiyatlı sıfır otomobili olan E-CAR K5’in özellikleri de paylaşıldı. Araç LED gösterge paneline sahip. Ayrıca araç içerisinde sıcak ve soğuk hava veren klima mevcut. Aracın ön ve arka kısmında koruma demiri mevcut. Çelik janta sahip olan aracın en ilgi çekici özelliği ise ekonomik oluşu.

Tek Şarj İle Ne Kadar Mesafe Gidebiliyor?

Elektrikli otomobil olması sebebiyle araçla ilgilenenlerin en fazla merak ettiği konu araç şarj edildiğinde ne kadar mesafe gidilebildiğine ilişkin oluyor. Aracın menzilinin 100 kilometre olduğu aktarıldı. Buna göre aracın şarjı tam olarak doldurulduğunda kesintisiz 100 kilometrelik mesafeye kadar gidilebilecek. Ayrıca akü takviyesiyle birlikte mesafenin yükseltilebileceği belirtildi.

3 kişinin yolculuk edebileceği aracın elektrikli bir otomobile oranla yokuşlarda etkileyici bir güce sahip olduğu aktarıldı. Ancak elektrikli otomobillerin ne kadar güçlü olursa olsun yokuşlarda sorun yaratabileceğini hatırlatmakta fayda var.

En Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil

Dünyanın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili olan E-CAR K5’in Türkiye piyasasına giriş fiyatı 56 bin lira olarak açıklandı. Aracın elektrikli olması sebebiyle oldukça ekonomik olduğu ve evdeki prizler vasıtasıyla kolaylıkla şarj edilebildiği vurgulandı. Yoğun talep gösterilen aracın 100 kilometrelik mesafeyi kesintisiz olarak kat edebilmesi için toplamda 8 saat şarj edilmesi gerekiyor. Yetkililer araca akü desteği verilebileceğini ve verilecek akü desteğiyle birlikte mesafenin arttırılabileceğini belirtiyor.

e car k5 fiyati 1
Dünya’nın en ucuz otomobili

Şehir İçine Özel Üretildi

Aracın şehir içi kullanıma uygun olduğunu ve şehir dışı seyahatlerde kullanımının uygun olmadığını belirtelim. Ekonomik olması sebebiyle tercih sebebi olabilecek aracın diğer elektrikli otomobillerden farkı ise standart aküye sahip olması. Diğer elektrikli otomobillerde lityum pil kullanıyor ve bu sebeple hızlıca şarj edilebiliyor. Ancak E-CAR K5’te standart otomobil aküsü kullanıldığı için en az 8 saat şarj edilebilmesi gerekiyor. Bu bakımdan aracın şehir içerisinde ekonomik olarak kullanmak için üretildiği belirtiliyor.

Araç Fiyatları

Dünyanın en uygun fiyatlı elektrikli otomobilleri üreticisi Regal Raptor’un E-Car ailesinin Türkiye araç piyasasındaki fiyatları şu şekilde:

  • K5 Van: 76 bin lira
  • K5 Long: 57 bin 300 lira
  • K3 KLS: 40 bin 950 lira
  • K3: 34 bin 400 lira
  • K1: 31 bin 950 lira
  • K5: 55 bin 900 lira

Citroen AMİ’de Dikkatleri Üzerine Çekmeyi Başardı

Bir diğer uygun fiyatlı araç ise Fransız otomobil üreticisi Citroen’in AMİ Buggy Comcept özel tasarımıyla araç sahibi olmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Henüz yeni sürücü belgesi sahibi olmuş kişiler için oldukça kolay kullanımıyla ideal bir araç olan Citroen AMİ sade ve iki kişilik olması sebebiyle oldukça hafif bir araç.

Özellikleri dikkat çekici olan AMİ, K5’e benzer şekilde şehir içi kullanım için tasarlanmış bir araç. Aracın diğer elektrikli modellere göre çok daha sessiz olduğu belirtiliyor. Ayrıca emisyonsuz sürüş imkanı sağlamasıyla da çevreye duyarlı olduğu aktarıldı. Aracın üretici firması Citroen’in yetkilileri aracın günlük kullanım için üretilmesine karşın şık ve sade bir görünümü sayesinde oldukça lüks bir tasarıma sahip olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.