Teknoloji Haberleri

Ebys Şifresi Nasıl Değiştirilir

Resmi yazışmaların internet ortamına aktarılmasına olanak sağlayan EBYS sistemi, kurum içi ve dışındaki birimlerle yapılan belge niteliğindeki kayıtları arşivlemekte yardımcı oluyor. Tüm resmi yazışmaların elektronik sisteme aktarılmasını sağlayan sistemde kimi zaman hesap bilgileri unutulabiliyor. Böylesi bir durumda EBYS şifresi nasıl değiştirilir gelin birlikte inceleyelim.

Sağlık Bakanlığı EBYS Şifremi Unuttum

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurum EBYS sisteminden faydalanmaktadır. Sağlık Bakanlığı EBYS sistemine giriş yaparken şifrenizi unutabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sayfasına giriş yapınız
  • Gelen sayfada ‘Şifremi Unuttum’ seçeneğine tıklayınız
  • Hesap bilgilerinizle birlikte kimlik bilgileriniz girmeniz istenecektir. Doğru ve eksiksiz olarak bilgilerinizi giriniz
  • Telefonunuza veya mail adresinize gönderilecek doğrulama linkini ilgili alana giriniz
  • Şifre yenileme ekranında yeni şifrenizi belirleyiniz
  • Yenilediğiniz bilgilerle hesabınıza yeniden erişebilirsiniz

EBYS Şifresi Değiştirme

EBYS sistemi her kurum için farklı bir giriş ortamı oluşturur. Bu sebeple kurumunuza bağlı giriş ekranında yer alan ‘Şifremi Unuttum’ seçeneğine tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz. Kullanıcı ve kişisel bilgilerinizi bilmeniz zorunludur. Şifre değiştirme ekranında size yöneltilecek sorulara doğru yanıtlar vermeniz ve sistemde kayıtlı telefon numaranıza veya mail adresinize gönderilecek doğrulama linkine ulaşmanız gerekmektedir.

EBYS Giriş

Kurumunuzun adresine bağlı olarak EBYS giriş alanı değişiklik göstermektedir. Örneğin, Sağlık Bakanlığı için EBYS sistemine giriş ekranı ‘ebysportal.saglikbakanligi.gov.tr’ dir. Kurumunuzun EBYS giriş sistemine ulaştıktan sonra hesap bilgilerinizi doğru alanlara girerek resmi yazışmalarınızı internet ortamına aktarabilirsiniz.

İnternet Abonelik İptali 2022’de Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.