Yaşam

Erdoğan açıkladı: Elektrik faturalarında gerekli her indirimi uyguladık

2022’ye girilen ilk saatlerde elektrik faturalarına yapılan yüzde 130’luk zam vatandaşlar tarafından tepki topladı. Özellikle yapılan zammın faturalara olan yansımasının ardından sosyal medyada milyonlarca vatandaş faturalarından yakındı. Yüksek oranda zam yapıldığını belirten vatandaşlar, elektrik faturalarındaki sistemin değiştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da son dönemde gündemden düşmeyen elektrik faturaları hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, elektrik faturaları hakkında muhalefetin gösterdiği tepkiyi eleştirdi. Faturalar üzerinde gerekli tüm indirimlerin uygulandığını aktaran Erdoğan, batı ile kıyaslandığında Türkiye’nin doğalgaz ve elektrik konusunda en uygun fiyatlı tarifeleri sunduğunu kaydetti.

‘Her Türlü İndirimi Uyguladık’

Erdoğan konuyla ilgili olarak muhalefet liderlerinin elektrik faturaları hakkındaki açıklamalarına değindi. Elektrik faturaları hakkında muhalefet cephesinden yapılan açıklamaları ‘spekülatif’ olarak nitelendiren Erdoğan, vatandaşların rahatlatılabilmesi için her türlü indirimin uygulandığını aktardı.

Covid-19 Testi Negatif

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19’a ilişkinde açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif olan Erdoğan, Sinovac ve BionTech aşılarının etkisiyle hastalığı hızlı atlattığını ancak eşi Emine Erdoğan’ın henüz atlatamadığını ve gerekli tedbirleri alarak hastalıkla mücadele ettiğini duyurdu.

Elektrik faturalarında indirim uygulanacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.