Ekonomi

Elektrik faturalarında indirim uygulanacak!

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarında Covid-19 testinin pozitif olduğunu duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, izolasyon sürecinde ilk kez gündeme dair açıklamalarda bulundu. Muhalefet liderlerinin sıklıkla değindikleri elektrik faturalarını değerlendiren Erdoğan, elektrik faturaları için hükümet yetkililerin gerekli tedbirleri aldığını ve maksimum oranda indirim uygulandığını duyurdu.

‘Negatife Döndüm’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 testinin pozitif sonuçlandığı günden bu yana izolasyon sürecine maksimum düzeyde uyum sağladığını ve tedavi sürecinde gerekli ilaç tedavilerini kullandığını ve bugün yaptırdığı testin sonucunun da negatif olduğunu duyurdu. Erdoğan, Sinovac ve Biontech aşılarının da tedavi sürecinde oldukça fayda sağladığını aktardı.

İndirim Uygulanacak

Erdoğan, elektrik ve doğalgaz faturaları için muhalefet liderlerinin yanlış açıklamalarda bulunduğunu, belirtildiği gibi durumların olmadığını, hükümet yetkililerinin gerekli tüm indirimleri uyguladığını açıkladı. Elektrik faturaları için uygulamaya alınan kademeli faturalandırma tarifesinin son derece adaletli olduğunu vurgulayan Erdoğan, vatandaşlar için tarifenin düzenlenerek daha uygun hale getirileceğini de belirtti. Vatandaşların yaşadıkları problemleri gidermek için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü söyleyen Erdoğan, vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceğini de vurguladı.

Elektrik faturalarına indirim yapıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.