EkonomiTeknoloji Haberleri

Renault Toros elektrikli otomobil oluyor: Elektrikli Renault Toros ne zaman çıkacak? İşte yanıtı

Renault’un unutulmaz modelleri arasında yer edinen Toros, elektrikli otomobil olarak piyasalara yeniden giriş yapacak. Bir süredir gündemde yer edinen iddialar hakkında sessizliği koruyan Renault, konuya açıklık getirdi.

Önümüzdeki süreçte Megane ve Clio gibi son yıllarda piyasaya sürülen modellerin elektrikli olarak revize edileceğini duyuran Renault, ülkemizde Toros olarak bilinen Renault 12 modelinin de gelecek yıllarda piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Elektrikli Renault Toros Ne Zaman Çıkacak?

2023 yılına dek Megane ve Clio gibi son yıllarda piyasaya sürülen otomobillerin elektrikli olarak yeniden piyasaya sunulacağını duyuran Renault, 2000 öncesinde markanın ikonu olarak görülen Renault 5 ve Renault 12 gibi modellerin de gelecek yıllarda elektrikli olarak revize edilebileceğini kaydetti.

elektrikli renault toros fiyati
Renault Toros elektrikli otomobil oluyor

Öncelik Yeni Modellerde

Renault ikon haline gelen modellerini de piyasaya sunmak istiyor. Bu konuda ilk olarak Renault 5 ile adım atılması bekleniyor. Ancak öncelik Megane ve Clio gibi çok satan modellerin olacak. Renault önümüzdeki 3 yılın planlamasını yapmış görünüyor. Bu kapsamda 2023 yılı başta olmak üzere önümüzdeki yıllarda ilk olarak son yıllarda piyasaya sunulan araçların elektrikli modelleri satışa çıkarılacak.

Renault’un, elektrikli otomobillerinin satışında beklenen verimi alması durumunda Renault 5 ve Renault 12 modellerinin de revize edilerek yeniden piyasaya sunulması bekleniyor.

Aylık 2900 lira taksitle sıfır model Renault Clio otomobil sahibi olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.