Ekonomi

Emekli maaşlarına ek 750 liraya varan ödeme yapılacak!

Bankalar müşteri sayılarını arttırabilmek için harekete geçti. Özellikle salgın süreciyle birlikte yaşanan ekonomik zorluk milyonlarca vatandaşta nakit ihtiyacı oluşmasına sebep oldu. Bankalar da vatandaşların yaşadıkları sorunlara yönelik fırsat dolu kampanyalar oluşturmaya başladı. Son dönemde 13 milyon emekliye yönelik avantajlı kampanyalar oluşturuluyor. Promosyon ödemelerindeki tutarları yükselten bankalar adeta birbirleriyle yarışıyor.

Son olarak Fiba Bank’ta emeklilere yapılacak promosyon ödemeleri hakkında bilgi verdi. Banka tarafından açıklanan kampanya kapsamında 3 yıl süreyle emekli aylığını banka üzerinden almayı garanti eden emeklilere 750 liraya varan promosyon ödemesi yapılacak. Promosyon ödemeleri emekli aylıklarına göre tutar farklılığı gösterecek.

Kampanya Detayları

Banka tarafından kampanya ile ilgili yapılan açıklamada emekli aylığını 3 yıl süreyle Fiba Bank’tan almayı garanti eden emeklilere 750 liraya varan promosyon ödemesi yapılacağı duyuruldu. Ayrıca emekliler aylıklarını Fiba Bank ATM’lerinin yanı sıra tüm İş Bankası ATM’leri üzerinden 7 gün 24 saat herhangi bir ücret veya komisyon ödemeden alabilecek. Ayrıca emekliler banka üzerinden yapacakları tüm işlemlerde herhangi bir komisyon veya ek ücret ödemeyecekler. Buna ek olarak çeşitli kredi olanaklarından da uygun faiz oranlarıyla faydalanabilecekler.

Ödeme Tutarları Ne Kadar?

Banka emekli aylığını Fiba Bank’a taşıyan emekliler için oluşturduğu kampanya kapsamında emekli aylığına göre değişen tutarlarla emeklilere 750 liraya varan promosyon ödemesi yapacak. Promosyon ödemeleri emekli aylığına göre şu şekilde yapılacak:

  • Emekli aylığı bin 500 liraya kadar olan emeklilere 500 lira,
  • Emekli aylığı bin 500 lira ve 2 bin 500 lira arasında olan emeklilere 625 lira,
  • Emekli aylığı 2 bin 500 lira ve daha  fazla olan emeklilere 750 lira,

Yapılan ek zam henüz hesaplara aktarılmadı. Bu sebeple bankalar da oluşturdukları kampanyaları güncel emekli aylıklarına göre yenilemedi. Emekli aylıkları 2021 yılına göre hesaplanmıştır. Buna göre promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyenler bu ay hesaplarına yatırılacak tutar üzerinden promosyon ödemeleri için hesap yapmalıdır.

Nasıl Başvurulur?

Emekli aylığını Fiba Bank’a taşımak isteyen kişiler en yakın Fiba Bank şubesi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilir. Emekli aylığını taşıma işlemlerini gerçekleştiren kişiler sonraki işlemler için 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri 444 88 88 numaralı Alternatif Bank müşteri hizmetlerini arayabilir. Taahhüt ve benzeri kalan tüm işlemler iletişim merkeziyle yapılacak görüşme sonrasında tamamlanacaktır. Bunun yanında kampanya hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler de müşteri hizmetleriyle görüşme sağlayabilir.

Elektrik ve doğalgaz faturalarına destek! Fatura tutarının 100 lirası iade edilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.