Ekonomi

Emeklileri sevindirecek gelişme: 3 bin liraya varan ek ödeme!

TÜİK tarafından enflasyon verilerinin yayımlanmasıyla birlikte emekli aylıklarına geçtiğimiz günlerde yüzde 25’in üzerinde zam yapıldı. Yapılan zamma Erdoğan tarafından açıklanan ek zam müjdesi de verildi. Bununla birlikte en düşük emekli aylığı 2 bin 500 lira olarak sabitlendi.

Emeklilerin zam sevinci sürerken bankalardan da ek ödeme müjdesi verildi. Bankalar her yıl yeniledikleri promosyon tutarlarını peş peşe duyurdular. Oluşturulan promosyon kampanyaları kapsamında emekliler maaşlarına ilave olarak 3 bin liraya varan ek ödeme fırsatlarından faydalanabilecek. Peki hangi banka ne kadar promosyon ödemesi yapıyor? İşte detaylar…

Promosyon Ödemeleri

Bankalar emekli vatandaşları kendi bankalarına müşteri olarak kazandırabilmek için emekli aylıklarına ilave olarak bir defaya mahsus olmak kaydıyla promosyon ödemesi yapıyor. Yapılan promosyon ödemeleri bankalara göre farklılık gösteriyor. Kimi bankalar yapacakları promosyon ödemelerini en fazla 750 lira olarak duyururken, kimi bankalarsa 3 bin liraya kadar ek ödeme yapılacağını açıkladı.

Aylıklara Göre Farklılık Gösteriyor

Promosyon ödemelerindeki tutarlar öncelikle bankaya göre farklılık gösteriyor. Bankalarda oluşturdukları promosyon ödeme kampanyalarını emekli aylıklarına göre belirliyor. Örneğin emekli aylığı 2021 yılına göre 1500 lira olan emekliler 1000 lira ek ödeme alırken, emekli aylığı 2500 lira olan emekliler ise 2000 lira promosyon ödemesi alabiliyor.

Bankaların yaptığı promosyon ödemeleri şu şekilde:

Şekerbank

Şekerbank emekli aylıklarına göre yapılan ek ödemelerdeki tavan tutarın 2 bin 700 lira olduğunu duyurdu. Buna göre emekli aylığını Şekerbank’a taşıyan emekliler 2 bin 700 liraya varan ek ödeme fırsatlarından yararlanabilecek. Ayrıca Şekerbank tarafından oluşturulan başka bir kampanyada ise Şeker Bonus Kredi kartlarının yapacakları 3 bin 500 liralık harcamalara 300 lira değerinde bonus hediye ediliyor.

TEB

2 bin 750 liraya varan ek ödeme fırsatları oluşturan TEB, promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen müşterilerinden 3 yıllık süre için aylıklarını TEB üzerinden almalarını garanti etmelerini talep ediyor. Ayrıca kampanya şartlarında en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi de yer alıyor. TEB müşterilerine de 250 lira ile 2 bin 500 lira arasında nakdi ödül imkanı sunuyor. Ödülden faydalanmak isteyen kişilerin bankaya emekli yakınlarını müşteri olarak kazandırmaları gerekiyor.

İŞ BANKASI

İş Bankası yeni yılda promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen emeklilerin 31 Mart 2022 tarihine dek aylıklarını İş Bankası’na taşımalarını, ayrıca 3 yıl boyunca aylıklarını İş Bankası üzerinden almalarını taahhüt etmelerini şart olarak sunuyor. İş Bankası ise sunduğu kampanya kapsamında emeklilere 2 bin liraya varan promosyon ödemesi yapacak.

ING BANK

ING Bank’ta yeni yıldaki emekli tutarlarına göre yapılacak promosyon ödemelerini henüz duyurmadı. Ancak 2021 yılına göre aylığı bin 500 lira olan emeklilere bin 675 lira, aylığı bin 500 lira ile 2 bin 500 lira arasında olan emeklilere 2 bin 100 lira, aylığı 2 bin 500 lira üzerinde olanlara ise 2 bin 500 lira promosyon ödemesi yapılıyor. TEB’e benzer şekilde emekli müşteri kazandıranlara nakdi ödül imkanı sunan ING Bank, emekli yakınlarını bankaya müşteri olarak kazandıranlara bin 250 lira ödeme yapıyor.

YAPI KREDİ

Yapı Kredi’de 31 Ocak 2022 tarihine dek emekli aylığını Yapı Kredi’ye taşıyan emeklilere 2 bin liraya varan promosyon ödemesi yapılacağını duyurdu. Diğer bankalarda olduğu gibi Yapı Kredi’de de 3 yıl boyunca emekli aylığının Yapı Kredi üzerinden alınması talep ediliyor.

QNB BANK

QNB Finans Bank’ta 31 Ocak 2022 tarihine dek emekli aylığını QNB’ye taşıyan emeklilere 2 bin 200 liraya varan promosyon ödemesi yapılacağını duyurdu.

AKBANK

Akbank aylığını taşıyan ve 3 yıl boyunca emekli aylığını Akbank üzerinden almayı garanti eden emeklilere 2 bin 500 liraya kadar ek ödeme yapılacağını duyurdu. Kampanya dahilindeki ek ödemelerden faydalanmak isteyen kişilerin 21 Ocak 2022 tarihine dek bankaya başvurması gerekiyor.

DENİZBANK

Denizbank’ta emekli aylığını 31 Ocak 2022 tarihine dek Denizbank’a taşıyan emeklilere 3 yıl boyunca emekli aylıklarını Denizbank üzerinden almalarını garanti etmeleri ve en az 1 otomatik ödeme talimatı vermeleri durumunda bin liraya varan ek ödeme yapılacağını açıkladı.

GARANTİ BBVA

Garanti BBVA, 2 bin liraya varan promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyen emeklilerin en geç 30 Ocak 2022 tarihine dek başvuruda bulunmaları gerektiğini duyurdu. Ayrıca Garanti BBVA müşterileri bankaya müşteri olarak kazandıracakları her emekli vatandaş için 250 lira ödeme alabilecek.

Yeni yıl emekli zammı ve memur maaşı rehberi! 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.