Ekonomi

Emeklilerin Maaşlarına ek olarak çift ödeme yapılacak!

Bankalar daha fazla müşteri kazanabilmek için birbirinden avantajlı kampanyalar oluşturmaya devam ediyor. Özellikle emekli vatandaşların katılımını bekleyen bankalar, emekli aylığına ek olarak promosyon ödemeleri yapıyorlar. Promosyon ödemeleri bankalara göre farklılık gösteriyor. 750 liradan başlayan promosyon ödemeleri kimi bankalarda 2 bin 700 liraya kadar verilebiliyor.

Garanti BBVA’da oluşturduğu promosyon kampanyasını duyurdu. Banka, emekli aylığını  Garanti’ye taşıyanların; 3 yıl Garanti BBVA müşterisi olma şartını kabul etmeleri durumunda 2 bin 500 liraya varan promosyon imkanlarından faydalanabileceğini açıkladı. Ayrıca yapılacak promosyon ödemesine ilave olarak bir emekli yakınını daha Garanti BBVA bünyesine kazandıran kişilere 250 lira ödeme yapılacak.

Kampanya Detayları

Garanti BBVA’nın oluşturduğu promosyon kampanyasına katılmak isteyen emekliler 3 yıllık taahhüt vermek zorunda. 3 yıl boyunca emekli aylığını Garanti BBVA aracılığıyla almayı kabul eden emeklilere, aylıklarına ek olarak 2 bin 500 liraya varan promosyon ödemesi yapılacak. Bununla birlikte bankaya bir yakınını daha müşteri olarak kazandıranlara 250 lira ek ödeme yapılacak.

3 yıllık taahhüt süresi içerisinde emekli aylığını başka bir bankaya taşıyarak Garanti BBVA’dan ayrılanlar, aldıkları promosyon tutarını bankaya iade etmek durumunda kalacak. Birçok bankada otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi şart olarak sunulurken, Garanti BBVA promosyon ödemesinden faydalanmak isteyen emeklilerden yalnızca 3 yıllık taahhüt vermelerini talep ediyor.

Ödeme Tutarları

Promosyon kampanyası kapsamında emekli aylıklarına göre farklı tutarlarda ek ödeme yapılıyor. Henüz 2022 aylıkları yatırılmadığı için 2021 aylıklarına göre belirtilen promosyon tutarları şu şekilde:

  • Emekli aylığı 2021 yılında 1499 lira ve altında olan emeklilere 1650 lira ek ödeme,
  • Emekli aylığı 2021 yılında 1500 lira ile 2499 lira arasında olan emeklilere 2100 lira ek ödeme,
  • Emekli aylığı 2021 yılında 2500 lira ve üzerinde olan emeklilere ise 2500 lira ek ödeme yapılacak,

Promosyon ödemeleri emekli aylığını Garanti BBVA’ya taşıyan emeklilerin 3 yıllık taahhütnameyi imzalamasından sonraki 3 gün içerisinde hesaplarına aktarılacaktır. Taahhüt süresi içerisinde emekli aylığını farklı bir bankaya taşımak isteyenler ödenen promosyon tutarını bankaya iade etmek zorunda olacaklar.

250 Lira Ek Ödeme

Ayrıca herhangi bir yakınını Garanti BBVA bünyesine kazandıranlara da 250 lira ödeme yapılacak. Banka daha fazla müşteri kazanabilmek hedefiyle oluşturduğu kampanya kapsamında Garanti BBVA müşterilerinin kazandıracakları her emekli müşteri için 250 lira ödül alabileceklerini duyurdu.

Ancak ödülden faydalanmak isteyen kişilerin belirli adımları uygulaması gerekiyor. Bu kapsamda:

  • Bir yakınını Garanti BBVA’ya davet edecek olan kişi Garanti bankasının mobil uygulaması içerisinde yer alan ‘Başvurular’ kısmına girerek bu kısım içerisinde de ‘Emekli Bankacılığı’ seçeneğine tıklamalılar. İlgili sayfada yer alacak ‘Emekli Yakınınızı Davet Edin’ seçeneğiyle banka bünyesine kazandırılacak kişinin davet edilmesi gerekmektedir. Burada kişiye bir davet kodu verilecek ve 250 lira ödülden faydalanmak isteyen kişi de bu davet kodunu yakınına iletecektir.

Davet kodunu alan kişi ise aynı uygulama içerisinde sırasıyla şu adımları takip etmelidir:

  • Başvurular – Emekli Bankacılığı – Emekli Maaş Taşıma – Promosyon Tercihi – Evet Onaylıyorum – Davet Kodu ile Maaşımı Taşıyacağım

Adımları izledikten ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra en son karşıda yer alacak sayfada gönderilen davet kodu talep edilecektir. Bu davet kodu da doğru bir şekilde bankaya iletildikten sonra gelecek onay mesajıyla birlikte gerekli tüm adımlar banka temsilcileri tarafından tamamlanacaktır. Bankanın müşteri temsilcileri emekli aylığını Garanti BBVA’ya taşımak isteyen kişiyi arayacak ve tüm işlemleri bu yöntemle tamamlayacaktır.

Başvuran emeklilerin aylığına ek olarak 2 bin 700 lira ödeme yapılıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.