Ekonomi

Milyonlarca emekliye 750 lira ek ödeme yapılacak!

Bankalar müşteri sayılarını arttırabilmek için birçok farklı alana yönelik birbirinden avantajlı içeriklere sahip kampanyalar oluşturmaya devam ediyorlar. Akaryakıttan, market alışverişlerine, eğitim harcamalarından, uygun faiz oranlı krediye dek birçok farklı alandaki kampanyalarla birlikte oluşan rekabet ortamında vatandaşlar seçim yapmakta güçlük çekebiliyorlar.

Kampanyalar arasında bankalara en fazla müşteri kazandıran içerik ise emekli vatandaşlara yönelik oluşturulan promosyon ödemeleri oluyor. Birçok farklı banka gibi Türkiye’nin en değerli kamu bankası Ziraat Bankası’da emeklilere ek ödeme fırsatı sunuyor. Ziraat Bankası’nın yaptığı ek ödemelerle birlikte emekliler aylıklarına ek 750 liraya varan promosyon ödemesi alabiliyor.

PROMOSYON ÖDEMELERİ

İlk kez emekli aylığı alacak olan veya emekli aylığı almasına karşın henüz maaşını başka bir bankaya taşımayan vatandaşlar promosyon ödemelerinin koşullarını merak ediyor. Promosyon ödemeleri bankaların müşteri kazanmak için emekli vatandaşlara yönelik aylığa ek olarak yapılan nakit ödenektir.

Bir defaya mahsus olarak yapılan ödemeler aylığını bir başka bankadan kampanya sahibi bankaya taşıyan veya taahhüt süresi dolduğu için aylığı aldığı bankayla yeni bir anlaşma sağlayan emekli vatandaşlara yapılır. Promosyon ödemeleri bankalara göre tutar ve şart farklılıkları gösterebilir.

EMEKLİYE 750 LİRAYA EK ÖDEME

Ziraat Bankası’da emekli vatandaşlar için oluşturduğu kampanyanın detaylarını aktardı. Kampanya kapsamında aylığını Ziraat Bankası’na taşıyan veya Ziraat Bankası üzerinden aylığını almasına karşın verilen taahhüt süresi dolan vatandaşlara sunulan şartları kabul etmeleri durumunda 750 liraya varan ek ödeme yapılacak.

Emekli vatandaşlar için oluşturulan kampanya kapsamında yapılacak promosyon ödemesinin tutarı emekli aylığına göre farklılık gösterecek.

Promosyon ödemelerinin tutarları şu şekilde:

  • Emekli aylığı 1500 liradan düşük olanlara 500 lira,
  • Emekli aylığı 1500 lira veya 2500 lira arasında olanlara 625 lira,
  • Emekli aylığı 2500 lira veya daha yukarısında olanlara ise 750 lira,

BAŞVURU ŞARTLARI

Promosyon ödemelerinde bankaların emeklilerden karşılamalarını istediği şartlar arasında genellikle otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi yer alıyor. Ancak Ziraat Bankası’nın emeklilerden talep ettiği tek şart emekli aylıklarının 3 yıllık süre boyunca Ziraat Bankası üzerinden alınacağına yönelik taahhüt verilmesi oluyor. Emekli aylığını 3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan almayı kabul eden emekliler promosyon ödemelerinden faydalanabiliyor.

Verilen taahhüt süresi içerisinde emekli aylığını başka bir bankaya taşımak isteyen emekliler yapılacak promosyon ödemesini Ziraat Bankası’na geri iade etmek zorunda kalıyor. Yapılan ödemenin geri iade edilmesi durumunda verilen taahhütte iptal ediliyor.

NASIL BAŞVURULABİLİR?

Ziraat Bankası’nın oluşturduğu kampanyadan faydalanmak isteyen emekliler en yakın Ziraat Bankası şubesinden, Ziraat Bankası internet şubesinden, Ziraat Mobil uygulamasından, Ziraat Bankası’yla anlaşmalı ATM’ler üzerinden, Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden veya kısa mesaj yöntemiyle başvuruda bulunabilirler.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak başvuruda bulunmak isteyen kişiler 0850 220 00 00 numaralı hattı arayarak detaylı bilgi alabilirler. Kısa mesaj yöntemiyle başvuruda bulunmak isteyen emekliler ise PRO yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaralarını yazarak 4757’ye kısa mesaj gönderebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.