Teknoloji Haberleri

En İyi Robot Süpürge 2022 – Robot Süpürge Karşılaştırma

En İyi Robot Süpürge İncelemesi...

En İyi Robot Süpürge 2022 – Robot Süpürge Karşılaştırma Teknolojinin gelişimi ile birlikte yaşam alanlarımızda kullandığımız birçok eşyanın da değişime uğradığını söyleyebiliriz. Bu anlamda en büyük değişim mutfak eşyalarında yaşanmış olsa da son zamanlar da günlük hayatın rutinini kolaylaştıran bir teknoloji harikası ile de karşı karşıyayız. İlk üretiminde, ticari olarak bilinen ve Elekctrolux markasının 2001 yılında ürettiği robot süpürgeler, son zamanlarda birçok firma tarafından piyasaya satışa çıkarılmış durumda.

Robot süpürge markalarının oldukça artması, üründe tanımlanan özelliklerin değişime uğramasına ve robot süpürge tercihlerinin de oldukça fazlalaşmasına neden olmuştur. Robot süpürge kullanmak isteyenler robot süpürge karşılaştırma ile en doğru seçimleri yapabilirler. Karşılaştırma esnasında birçok modelin birbirine benzerliği bulunmuş olsa da özelliklerine dikkat etmekte fayda vardır.

Tek tuşla hayatı kolaylaştıran robot süpürgelerin başında Viomai r3 robot süpürge + mop geliyor. Emiş gücünün oldukça yüksek olduğu bu süpürge, ortalama 250 metrekarelik bir evi tek başına temizleme işlemini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca cihaz üzerinde günlük temizleme periyotlarının bulunması artı bir avantaj sağlıyor.

En İyi Robot Süpürge Hangisi

Robot süpürge seçimlerinde araştırma içerisine girenler günlük hayatlarında yardımcısı olacak süpürge için en iyi robot süpürge hangisi olduğunu detaylı inceliyorlar. Robot süpürgeler arasında en iyisini ararken listenin başında Viomai r3 robot süpürge+ mop geliyor. Günlük olarak tam şarj edildiğinde ortalama 150 dakika aralıksız çalışma potansiyeline sahip olan Viomai r3 robot süpürge, üstelik mop özelliği ile birlikte ev içerisinde bulunan hem tozların toplanmasını hem de yüzeylerin temizlenmesini sağlıyor.

61r73pixwvl
Viomai r3 robot süpürge

Viomai R3 Robot Süpürge Özellikleri Ve Fiyatı

Ağırlık (kg)3.6
Aşılabilir Engel20 mm
Boy350 mm
Çalışma Modu Sayısı4
Çalışma Süresi180 dk
Derinlik123 mm
Emiş TürüKuru
En348,3 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıSert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkSiyah, Siyah
Ses Seviyesi (dB)65
Siklon FiltreVar
Su Tankı Kapasitesi (L)0.55 lt
Şarj Süresi3 – 5 Saat
TeknolojiAkıllı Telefon ile Kontrol
Toz Kapasitesi0.6 lt
Garanti Süresi (Ay)
24
Fiyat5.580 TL
Viomai R3 Robot Süpürge Özellikleri

İçerisinde bulunan gümüş bakır iyonlu hepa filtrenin bulunması, sadece yüzeyler üzerinde değil içeride bulunan havanın da temizlenmesinde etkisini gösteriyor. Ayrıca ortalama 2 cm aşılabilir engel özelliğinin bulunması, halı ve küçük eşiklerin temizlenmesinde de kolaylık sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra süpürgede bulunan günlük periyot ayarlama özelliği ile süpürge kendiliğinden belirlenen saat diliminde temizliğine başlıyor.

En İnce Robot Süpürge

Hayatımızı kolaylaştıran robot süpürgelerin alımlarında, yapacağımız seçimler bizim için büyük bir önem taşıyor. Fiyat bakımından oldukça yüksek rakamlara sahip olan bu süpürgeler için en iyisini seçmeye özen gösteriyoruz. Robot süpürge seçimlerinde en iyisi Viomai r3 robot süpürge + mop gelse de incelik bakımından Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner markasının önüne geçemiyor.

roborock s6 maxv vacuum cleaner ve paspas z
En İnce Robot Süpürge

Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner Özellikleri

Ağırlık (kg)3.6
Aşılabilir Engel20 mm
Boy353,5 mm
Çalışma Modu Sayısı2
Çalışma Süresi180 dk
Derinlik10 mm
Emiş TürüIslak, Kuru
En353 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıDüz Zemin, Halı, Sert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkSiyah
Ses Seviyesi (dB)67
Siklon FiltreVar
Su Tankı Kapasitesi (L)0.3 lt
Şarj Süresi5 Saat
TeknolojiAkıllı Navigasyon
Toz Kapasitesi0.46 lt
Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner Özellikleri

Kullanıcılar en ince robot süpürge arayışına girdiklerinde önceliği Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner alıyor. Yenilikçi navigasyon özelliği ile yaşam alanlarında bulunan engelleri kolaylıkla görüntüleyen süpürge, en uygun rota ile etrafın temizlenmesini sağlıyor. Cihaz içerisinde bulunan kızılötesi sensörleri, hem gece hem de gündüz kullanım için uyum gösteriyor. Ayrıca cihaz içerisinde nesne algılama özelliğinin olması, temizlik esnasında herhangi bir eşyaya zarar verme olasılığını da ortadan kaldırıyor. Tüm bunların yanı sıra oldukça ince bir görünüme sahip olan Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner, tüm noktaları pürüzsüz temizliyor.

En İyi Akıllı Robot Süpürge

Teknoloji devi olarak adlandırılan robot süpürgeler, markaların kendilerine özgü tanımlamış oldukları özellikler ile birbirlerinden ayrılıyorlar. Öyle ki birçok süpürge süpürme görevinin yanı sıra silme işlemini de üsteleniyor. En iyi akıllı robot süpürge denildiğinde tüm markaları geride bırakan Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas modeli geliyor. Teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı bu süpürge modelinde, güçlü batarya ve uzun süreli çalışabilir konumda kalabilme özelliği sayesinde Vacuum Cleaner Akıllı robot Süpürge ve Paspas öne çıkan modellerin başında geliyor.

23034
Roborock S5 Max Vacuum Cleaner

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Özellikleri

Ağırlık (kg)3
Aşılabilir Engel20 mm
Boy350 mm
Çalışma Modu Sayısı5
Çalışma Süresi150 dk
Derinlik360 mm
Emiş TürüKuru
En350 mm
EPA/HEPA FiltreVar
Kullanım AlanıSert Zemin
Pil TipiLi-ion
RenkBeyaz
Ses Seviyesi (dB)55
Siklon FiltreYok
Su Tankı Kapasitesi (L)0.15 lt
Şarj Süresi1 Saat
TeknolojiÜçlü Temizlik Sistemi
Toz Kapasitesi0.48 lt
Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Özellikleri

Vacuum Cleaner Akıllı robot Süpürge ve Paspas ürünü, kir algılama sensörüne sahip olması neden ile de diğer robot süpürgelerinden ayrılıyor. Cihazın süpürme işlemini yapmış olduğu bölgede kir, kırıntı, toz gibi maddelerin bulunması söz konusu olmuyor. Cihaz kontrolünün Me Home üzerinden yapılabilir olması, aynı zamanda cihazın Google Asistan ve Alexa ile de sesli komutlar alabiliyor. Vacuum Cleaner Akıllı robot Süpürge ve Paspas halı, parke, mermer ve fayans gibi farklı yüzeylerde de en uygun temizliği sağlıyor. Bunun dışında Xiaomi ve Mielle markalı robot süpürgeler de dikkat çekmekte olan diğer markalar arasında. Bu markalar ile sektörde rekabet halinde olan Roidmi Eve Plus Vacuum robot süpürge ise çöp istasyonunun ergonomik özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Beyaz ve siyah renk olarak bulunan robot süpürgeler içerisinde kırmızı rengi ile farklılık yaratan Vileda Virobi Şarzjlı Robot Süpürge ve Paspas ise uygun bütçeli süpürgeler içerisinde yer alıyor.  

Bu yazımızda En İyi Robot Süpürgeleri inceledik beğendiyseniz yıldız verebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.