Bilgi

En Korkunç Filmler 2022 – İzlerken Çok Korkacaksınız!

Korkunç film sevenlere müjde! Bu yıl sinema salonlarında korku filmine doyulacak. Adeta 2022 yılında korkunç filmlerin rekabetini göreceğiz. Birbirinden başarılı oyuncuların rol aldığı bu muhteşem filmlerde gerilim en üst safhaya çıkacak. Kalp atışınızı hissedeceğiniz, yutkunmakta zorluk çekeceğiniz korkunç filmler 2022 de sizlerle buluşuyor. 2022 yılında korkunç filmlerin klasik konuları hariç günümüzden de esinti yapan korkunç filmlerde yer alacak.

Korona virüsünün mutasyona uğraması 2022 yılında mutasyon içerikli korkunç filmlerinde yer almasına neden oldu. 2022 yılında her tarz da korkunç film izlemek mümkündür. Panoramal olaylar, cinayetler, doğaüstü güçler, istilalar, mutasyonlar, dünyayı tehdit edebilecek doğa olayları gibi birçok konu başarılı yapımcılar ve oyuncular sayesinde bir başyapıta dönüşmeye hazırlanıyor.

Teknolojik gelişmeler film sektörüne de olumlu şekilde yansımaya devam ediyor. Ses kalitelisi, görüntü kalitesi artırılarak izleyicilerin anı yaşaması sağlamıyor. Özellikle bu tarz detaylar korku filmlerinde daha fazla öne çıkmaktadır. Aşağıda ilginizi çekebilecek 2022 yılında vizyonda yerini almaya hazırlanan birkaç filmden bahsedeceğiz. Yer verilen bu filmlerin konuları bile şimdiden sizi çok heyecanlandıracak.

Halloween Ends

14 Ekim 2022 yılında sinemalarda yayınlanması beklenen Halloween Ends filmi ismiyle bile korkutmaya şimdiden başladı. Maskeli katilimiz Michael Myers ile Laurie Strode arasındaki inanılmaz savaş artık sona eriyor. Bir filmin serisi olarak yayınlanan bu filmde ana karakteri yine aynı şekilde ünlü oyuncu Jamie Lee Curtis canlandırmaktadır.

 Jamie Lee Curtis ana karakter olarak yer alırken filmde yer alan diğer oyuncuların ise Judy Greer, Andi Matichak, Nick Castle, James Jude Courtney, Tyler Lee Hassard olacağı kesinleşmiştir. Nefesinizi kesecek olan bu film Ekim’de seyircisiyle buluşmak için sabırsızlanıyor.

Halloween Kills – Official Trailer

Morbius

Vampir filmi olan Morbius ismini ana karakterden almaktadır. Bilimsel araştırmalar içerinde yer alan Morbius kan hastalıkları için tedavi yöntemi geliştirirken yolunda gitmeyen bir şeyler yaşanır. Deneysel sırasında yaşanan aksilik felaketlere sebep olacaktır. Morbius yanlış giden deneyin sonucunda kana susamış bir vampire dönüşür.

 Morbius için artık sıradanlıktan uzak sıra dışı bir hayat vardır. Vampir olması hayatını olumsuz etkileyecek, kan bulma konusunda zorluk çekecek ve en önemli sorunu güneş ışığı olacaktır. Korku dolu sahnelerinden de anlaşılacağı üzere Morbius büyük tehlikeler içinde yer alacak. Ya peki çevresi? Çevresinin gerçekleri öğrenmeye başladığında yüzündeki dehşet ifadesine yakından tanıklık edecektiniz. Morbius 21 Ocak 2022’de sinemalarda yerini alacak.

Çığlık 5

Her serisiyle korku dolu anlar yaşatan Çığlık filmi 5.serisiyle 2022 yılının Ocak ayının 14’de izleyicisiyle buluşuyor. Her seride korku seviyesini düşürmeyip tam tersi zirveye çıkaran Çığlık son serisinde de bunu korumayı başaracak gibidir. Çığlık 5’in afişleri asıldığından bu yana büyük bir ilgi ve merakla sinema ve korku severler yayınlanacağı tarihi beklemektedir. Çığlık yayınlandığı her sene döneme damgasını vurdu. 5.serisiylede 2022 yılına damga vurması beklenen korku filmleri arasında yer almaktadır.

Çığlık 5

Texas Chainsaw Massacre

Teksas katliamının devamı olarak nitelendirilen Texas Chainsaw Massacre elektrikli testerenin yer aldığı yürekleri ağza getiren efsane bir filmidir. Elektrikli testere filmleri her yayınlandığında popüler olmuş izleyicilere korku dolu anlar yaşamıştır. 2022 yılında geçmişte korku filmleri kategorisinde yer alan ve damga vuran filmlerin devamı ya da serisini bu sene bolca göreceğiz.

 İşte bu göreceğimiz filmlerden bir tanesi de Texas Chainsaw Massacre filmidir. Elektrikli testereyle acı dolu ölen insanlar, kaçışlar, çığlıklar, derin derin alınan nefesler hepsini izleyiciler yaşıyormuş gibi anlatılan muhteşem bir film. Texas Chainsaw Massacre filminde kullanılan ses ve görüntü efektlerinin kaliteli oluşu seyircinin korkuyu iliklerine kadar yaşamaya neden olacaktır.

Jeepers Creepers: Yeniden Doğdu

3 filmin ilk serisi olan Jeepers Creepers: Yeniden Doğdu filmi 2022 yılında seyircisinin beğenisine sunulacak. Korku filminin hakkını verecek filmler arasında yer alan filmimiz izleyicilerin adeta nefesini kesecek. Her dakikasının korkuyla geçtiği bu film korku severlere korkuyu maksimum seviyede yaşatacaktır.

Panoramal olaylar, esrarengiz bir ev, kasaba, gizem, önsezi hepsinin bir arada yer aldığı muhteşem bir film sizleri bekliyor. Chase ve onun kız arkadaşı Laine katıldıkları festivalle çığlıkların yankılandığı olayların başkarakteri olacak. Filmin hangi ayda yayınlanacağı şuan kesin değil. Afişleri paylaşılan filmin fragmanı 2022’nin ilk ayında yayınlanması bekleniyor.

KERR

Başrol karakterimiz Can babasının ölüm haberini alır almaz kasabaya dönme kararı alır. Babası doğal değil de sıra dışı bir şekilde ölmüştür. Babasının ölümünün altında yatan gerçeği ve katili öğrenmek için kasabada kalıp araştırmaya başlar. Can olacaklardan habersiz bir şekilde araştırma yaparken babasının tuhaf arkadaşlarıyla karşılaşır.

Can için artık hiç bir şey eskisi gibi değildir. Kerr filminin senaristi filmin sonunu büyük bir şekilde sinema tarihine son verecek şekilde sonlandırmıştır. Şimdiden bu film uzun süre akıllarda kalacağı sinyalini vermektedir. 2022 yılının ilk aylarında vizyona girerek seyircisiyle buluşması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.